Jump to content
Veseliq

Всичко за Акорд 7-ма генерация (2003-2008)

Recommended Posts

Ако я няма България, проблемите може да са:

- мултимедията не ти е от facelift

- диска не ти е за региона, към който присъства България - има 2 диска за Европа

 

Относно записването - можеш да запишеш, стига да използваш правилния тип DVD диск и съответно правилната скорост за записване.
Ако си спазил всичко това, но въпреки всичко имаш проблем, той би бил в DVD ROM-a.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, smirky написа:

Ако я няма България, проблемите може да са:

- мултимедията не ти е от facelift

- диска не ти е за региона, към който присъства България - има 2 диска за Европа

 

Относно записването - можеш да запишеш, стига да използваш правилния тип DVD диск и съответно правилната скорост за записване.
Ако си спазил всичко това, но въпреки всичко имаш проблем, той би бил в DVD ROM-a.

 

 

Благодаря ти. Ще проверя как се записва и всички подробности и ще пробвам пак. :)

 

Имам още едно питане. 

Опитвам се да свържа телефона с блутута на колата. Но като натисна горната слушалка не се чува нищо от колата. Какво означава това, че нямам такаса опция или нещо не работи по системата? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, chapo написа:

 

Опитвам се да свържа телефона с блутута на колата. Но като натисна горната слушалка не се чува нищо от колата. Какво означава това, че нямам такаса опция или нещо не работи по системата? 

Прочети в книжката или из нета как става това (аз не ползвам, та не знам). Имай и едно наум, че отказа на блутута  е чест дефект, водещ до източване на акумулатора (200-300мА, при нормално около 30-40 при изключено всичко) и някои след установяване на проблема, просто изключват куплунга на модула...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не работи. Ако блутуут модула не е изключен ръчно, добре е да го изключиш, защото има склонност да източва акумулатора и да не можеш да запалиш в най-неподозирания момент. 

 

За навигацията - кажи колата фейслифт ли е или не, защото ако не е - почти безсмислено е да се мъчиш със записи на каквото и да е. Просто ще спестиш време и нерви. 

 

Ето тема за блутуута:

 

 

Редактирано от ogi28b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Delete  place, закъснях с отговора.

Редактирано от h5rov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, ogi28b написа:

За навигацията - кажи колата фейслифт ли е или не, защото ако не е - почти безсмислено е да се мъчиш със записи на каквото и да е. Просто ще спестиш време и нерви. 

 

 

 

Да, фейслифт е. 2006, но е фейс.

Редактирано от chapo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, някой поръчвал ли е от Ебей. Дали има някаква уловка като мито или нещо друго? Харесах си това:

https://www.ebay.com/itm/For-2004-2005-2006-2007-2008-Acura-TSX-Rear-Roof-Window-Visor-Spoiler-Wing-ABS/332450304675

Ако си направи обща поръчка дали ще е по-малка доставката?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, chavdarbs написа:

Хора, някой поръчвал ли е от Ебей. Дали има някаква уловка като мито или нещо друго? Харесах си това:

https://www.ebay.com/itm/For-2004-2005-2006-2007-2008-Acura-TSX-Rear-Roof-Window-Visor-Spoiler-Wing-ABS/332450304675

Ако си направи обща поръчка дали ще е по-малка доставката?

 

Това е американския eBay, от там не съм купувал, някой друг ако го е правил, да коментира.

Като въведеш място на доставка BG, излиза пак $60, но най-добре е предварително да се контактува с продавача, в дясно кликваш на "Contact seller". Трябва да имаш акаунт в ebay, не е задължително да имаш PayPal, може с дебитна/кредитна карта, но не знам как се приемат европейските, т.е. има ли допълнителни такси...питай в банката на картата.

За такси/мита прочети тук в  "Items delivered overseas":

https://www.ebay.com/help/buying/paying-items/paying-tax-ebay-purchases?id=4771&st=2&pos=2&query=Paying tax on eBay purchases&intent=tax

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За какво служи този елемент на моста под тампона на двигателя? 
1940459758_hondasubframe1.thumb.JPG.e1016e2960d9f541d767d4196266bd84.JPG

Редактирано от gmarinov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, gmarinov написа:

За какво служи този елемент на моста под тампона на двигателя? 
1940459758_hondasubframe1.thumb.JPG.e1016e2960d9f541d767d4196266bd84.JPG

Пише, че е заден тампон на предното окачване на sybframe (подрамка на двг.) и е за автоматиците ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 20 часа, JapCar написа:

Това е американския eBay, от там не съм купувал, някой друг ако го е правил, да коментира.

Като въведеш място на доставка BG, излиза пак $60, но най-добре е предварително да се контактува с продавача, в дясно кликваш на "Contact seller". Трябва да имаш акаунт в ebay, не е задължително да имаш PayPal, може с дебитна/кредитна карта, но не знам как се приемат европейските, т.е. има ли допълнителни такси...питай в банката на картата.

За такси/мита прочети тук в  "Items delivered overseas":

https://www.ebay.com/help/buying/paying-items/paying-tax-ebay-purchases?id=4771&st=2&pos=2&query=Paying tax on eBay purchases&intent=tax

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте,

 

около 8-9 месеца, след като си продадох Сивика, обмислям завръщане към марката. Този път - Акорд.

Изчетох цялата тема и да кажем, че съм се запознал с модела долу-горе.

Та, имам голяма молба - на някой би ли му се занимавало да прегледа обявите от тези два линка:
- https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=3&slink=b2v4p1&f1=1
- https://www.cars.bg/?go=cars&search=1&advanced=0&fromhomeu=2&publishedTime=0&filterOrderBy=4&showPrice=0&autotype=1&stateId=1&section=cars&categoryId=0&doorId=0&brandId=31&modelId=0&models[]=495&fuelId=1&gearId=1&yearFrom=&yearTo=&priceFrom=&priceTo=12000&currencyId=1&man_priceFrom=0&man_priceTo=0&man_currencyId=1&powerFrom=170&powerTo=&steering_weel=0&colorId=0&is_carinbg=0&regionId=0&offersFor4=1&offersFor1=1

.. и да сподели коя си струва да отида да проверя. От Варна съм и ако си струва, ще отида на другия край на България за целта, че смятам да се доверя на колата за поне 5 години. Разбира се, ще помогне и това, ако някой вече е посещавал дадените автомобили.

Търси се 2.4 бензин, ръчна скоростна кутия, седан и ляв волан, естествено. Ще се поставя газова уредба (ако вече няма такава). Цена - максимум 12000лв.

 

Много благодаря предварително!

Редактирано от Iliev25

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В раздела на Акорд има под-раздел с "Общи дискусии" а там има тема за обсъждане на обяви за Акорд. Може да пуснеш въпроса там, а също и да разгледаш менията назад във въпросната тема, може някой вече да ги е виждал и да е писал там. 

 

Успех в избора!

 

ЛИНК: 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря за съвета!

Ще прехвърля въпроса там. Иначе прегледах и нея тема, но не забелязах някоя от обявите в списъците.

Редактирано от Iliev25

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли честотите на клаксоните? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, ogi28b написа:

Някой знае ли честотите на клаксоните? 

Сигурно може сам да измериш с някой телефонен ап...

https://www.google.co.uk/search?source=hp&ei=yLoAXZa3C8zQmwXr24yABA&q=android+app+sound+frequency&oq=android+app+sound+freque&gs_l=psy-ab.1.0.0i22i30l2j0i8i13i30.4433818.4448253..4452193...5.0..0.1396.5081.0j22j2j7-1......0....1..gws-wiz.....0..0j35i39j0i203j0i10j0i22i10i30.MMNsP7AfM9s

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 12.06.2019 г. at 1:00, ogi28b написа:

Някой знае ли честотите на клаксоните? 

За какво са ти?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, извинявайте за въпроса, но през телефона нещо не мога да използвам търсачката. Предполагам, че е писано из форума, така че се надявам да ми помогнете. 

Трябва да си намеря полуоски и ръчна скоростна кутия за Акорд 2,4. 

Моята кола е 2003 година. Има ли разлика в полуоските между различните двигатели на модела и има ли значение дали ще е префейс/фейс. 

Скоростната кутия е ясно, че ще се търси само от друга 2,4ка за части, но поне полуоските ако паснат от друга кола, ще е една идея по-лесно.

 

Благодаря предварително. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, chavdarbs написа:

За какво са ти?

За сравнение с тези, които се продават масово като нови, за да преценя каква честота да си търся или да търся от морга каквото ми хареса. Не ми се губи време в обикаляне и проби. 

 

@JapCar, предпочитам да ги науча, ако някой знае и сподели, а не да смущавам околните хора като им бибиткам безцелно и соча колата с телефон. Но в краен случай...

 

Например ниската на Фиат Типо и сродните му е с много хубав плътен звук. Такава бих сложил веднага. Но и на нея не пише колко е, а само "LOW". В сравнение с тези на Акорд 7 - на Акорда са като пищялки. Прилича на момиченце, на което си му взел куклата и крещи истерично. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ogi28b написа:

@JapCar, предпочитам да ги науча, ако някой знае и сподели, а не да смущавам околните хора като им бибиткам безцелно и соча колата с телефон. Но в краен случай...

 

Смущаваш...В арабските страни свирят на поразия... Бях в Париж, и там си бибиткат и коли и многобройните моторетки.

На Волгата беше двутонова свирката и различима от всички останали квичащи свирки, и по-хубава не съм срещал... :)

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

трябва да си купя масло за 6-степенна ръчна скоростна кутия за 2,4 двигател. 

product_1029.jpg

Предполагам, че това масло ще ми свърши работа. В сайта на Соларей Варна го намирам за 30 лева литъра и пише, че е подходящо за всички ръчни скоростни кутии на Хонда. Дали някой го е намирал някъде по-евтино? В сайта на Бултрако няма информация за масла и флуиди и не изгарям от желание да им звъня по телефона или да ходя на място да проверявам.

Също така може ли някой да ми потвърди, че количеството, което ми трябва, е 2,2 литра?

 

Благодаря предварително.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че не бързаш и може да изчакаш някоя и друга седмица. Виж с общите на Чавдар дали няма да ти излезе по-евтино с няколко лева. За 3 туби ще спестиш 10-на лв.

 

https://www.ato24.de/en/honda-manual-transmission-fluid-0-946-l.html

 

Само че дали точно това от линка е за теб - колегите с маслата да помагат, аз не мога да кажа нищо. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще е хубаво, ако може до сряда-четвъртък да е при мен, затова се оглеждам за търговци в България. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Соларей бултрако все тая,където ти е по удобно.

Да това е маслото,което си показал.Малко над 2 л.,при мен събра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. На централната конзола на акорда отгоре има 2 датчика. Единия е за светлината за фаровете, а другия за какво е? 

IMG_20190625_1847049.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кой е за фаровете? Моята има само полусферичния и не е с автом. фарове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, chavdarbs написа:

А кой е за фаровете? Моята има само полусферичния и не е с автом. фарове.

Полусферичния е за климата. Правоъгълния датчик зад него е за фаровете.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 24.06.2019 г. at 8:25, Knoxville написа:

Здравейте колеги,

трябва да си купя масло за 6-степенна ръчна скоростна кутия за 2,4 двигател. 

product_1029.jpg

Предполагам, че това масло ще ми свърши работа. В сайта на Соларей Варна го намирам за 30 лева литъра и пише, че е подходящо за всички ръчни скоростни кутии на Хонда. Дали някой го е намирал някъде по-евтино? В сайта на Бултрако няма информация за масла и флуиди и не изгарям от желание да им звъня по телефона или да ходя на място да проверявам.

Също така може ли някой да ми потвърди, че количеството, което ми трябва, е 2,2 литра?

 

Благодаря предварително.

купуваш 3 литра и ти остава резерва,развива се едно болче което играе ролята на преливник наливаш докато не капне капне ли значи си пълен до горе.Иначе 2.200 събира да така пише попринцип +- някой милилитър,сега погледнах в един сайт и там пише 1.9л.

Редактирано от benjamin4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

изминаха известно време и километри от както се сдобих с колата и имам няколко въпроса:

 

1. Може ли да се деактивира досадното писукане, когато ключа е на контакта и се отвори шофьорската врата?

2. Може ли да се деактивира включването на климатика при включване само на вентилаторa?

3. Има ли такава екстра въобще и начин да се активира вдигането на прозорци при заключване на колата?

 

По третия въпрос четох из някакви чужди форуми, но не успях да постигна нищо.

 

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Iliev25 написа:

1. Може ли да се деактивира досадното писукане, когато ключа е на контакта и се отвори шофьорската врата?

2. Може ли да се деактивира включването на климатика при включване само на вентилаторa?

3. Има ли такава екстра въобще и начин да се активира вдигането на прозорци при заключване на колата?

 

По третия въпрос четох из някакви чужди форуми, но не успях да постигна нищо.

 

Благодаря!

Всеки би го искал, но мисля, че отговорът и на трите е не, но не съм сигурен, нека други да кажат...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. До колкото знам - не. Може нещо да се шунтира, но трябва спец да пипа.

2. Да. Избираш скорост на вентилатора и даваш на АC-то OFF.

3. Има, но не и на европейските Акорд 7, а китайски модул от нета за "американките" не разпознава ключа и не управлява централното. Може да се сложи комфорт модул към настоящия модул на колата, но къде, кой, какво и за колко го монтира, не знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ceco_accord написа:

 

2. Да. Избираш скорост на вентилатора и даваш на АC-то OFF.

 

Авторът май пита не как да го изключи, а по дифолт да не се включва...

То няма дори индикация, че е включен, чак като го изключиш (како казваш) излиза мижав надпис "АC OFF", а колко полезно би била малка светлинка "AC ON"...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По първия въпрос - за да разбере дали има ключ в контакта, компютърът разчита на чиста механика - един контакт, който е най-отпред и първото нещо, което ключът натиска, е да превключи този контакт. За да се реши проблемът, се намира отговорния кабел, проверява се контактът в какво състояние е с изваден ключ и се симулира това състояние. 

 

Това е само по принцип. Ако обаче после имобилайзерът разчита на тази информация за да разреши запалване - няма да стане. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, JapCar написа:

Авторът май пита не как да го изключи, а по дифолт да не се включва...

То няма дори индикация, че е включен, чак като го изключиш (како казваш) излиза мижав надпис "АC OFF", а колко полезно би била малка светлинка "AC ON"...

Така е, ама - айде сега - глезотии. Това е Хонда. Колкото по-малко екстри - толкова по-трайна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Цитат

На 12.07.2019 г. at 10:06, JapCar написа:Сори за офтопика:

 

Дъгета, половината мизерии в този форум започват със "Сори за офтопика" или "Знам, че не му е мястото тук, ама...". Хем изрично се знае, хем въпреки това се прави...

 

Отделил съм ви мненията ето тук...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Zlatozator написа:

 

 

Дъгета, половината мизерии в този форум започват със "Сори за офтопика" или "Знам, че не му е мястото тук, ама...". Хем изрично се знае, хем въпреки това се прави...

 

Отделил съм ви мненията ето тук...

Да, прав си..., не намерих раздела "Срещи", защото търсих само в 7ма генерация...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

още един въпрос - (прикачвам снимка да се види колко ми показва в резервоара и колко километра съм изминал) само на мен ли ми се струва висок разхода? При положение, че не е само градско каране. Даже преди малко ми светна лампа за резерва след около 120км извънградско. Надявах се поне на 600км с 65-литров резервоар. 

IMG_20190713_103147.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...