Jump to content
Veseliq

Всичко за Акорд 7-ма генерация (2003-2008)

Recommended Posts

Ами често казано дотолкова съм сигурен, че карам с такава в багажника, но не съм я пробвал :D Така че на твое място бих опитал, за да съм спокоен, но мисля, че нямаш проблем, стига да си ок с това въртене на колелата. То така или иначе патерица изобщо не се препоръчва за предно колело, дори и да влизаше.

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Pavel_Pavlov написа:

Ами често казано дотолкова съм сигурен, че карам с такава в багажника, но не съм я пробвал :D Така че на твое място бих опитал, за да съм спокоен, но мисля, че нямаш проблем, стига да си ок с това въртене на колелата. То така или иначе патерица изобщо не се препоръчва за предно колело, дори и да влизаше.

Благодаря.Точно и аз това се замислих че е по-добре отпред да е с нормални гуми, все пак при ускорение и при спиране ще бъде по-добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и м/у другото след палене на двигателя, ако си с патерица, задължително спирай VSA. Просто информативно :)

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,веднага ще отчете разликата в диаметрите.

Редактирано от chavdarbs

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като отчете разлики - системата сама ще се изключи, няма да чака водача да се сети сам. ;) Не е нужно да се изключва каквото и да е ръчно, заради смяната на една от гумите с гума-патерица. 

Редактирано от ogi28b
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ръководството пише да се спре. Затова го писах. Някой може ли да потвърди с реален опит?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не оспорвам написаното в Ръководството и горе не съм написал правилно това, което искам да кажа. Дано не съм заблудил някой. Идеята ми е че дори да не изключиш системата ръчно (ако забравиш или просто не знаеш), тя ще се самоизключи при нужда. Все пак е система за безопасност и последното нещо, което е заложено в нея, е да разчита на човешка намеса. По същия начин ще се самоизключат АБС-а и електронният разпределител, ако е нужно. Те хората дори не знаят, че на предно колело е забранено да се слага патерица, та какво остава да знаят за ръчно изключване на VSA. Е, чак забранено не е, но има достатъчно основания да не се прави, ако се случи някъде из пътищата. Вкъщи - от паркинга до гумаджията е допустимо. 

 

Ето тука намерих един пич, който се оплаква, че системите са се самоизключили и после не може да ги включи:

 

https://acurazine.com/forums/1g-tsx-problems-fixes-128/vsa-light-after-replacing-flat-787179/

 

А тук пък един друг казва, че дори при каране с патерица - не са самоизключили:

 

https://acurazine.com/forums/2g-cl-problems-fixes-70/turn-off-vsa-when-using-spare-tire-765127/

 

Иначе не вярвам някой да сложи патерица и да тръгне да се трепе по завоите, за да види дали системата ще функционира правилно в случай, че не е изключена. 

Редактирано от ogi28b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм карал 100 км, от които и по магистрала, с до 80 км/ч, разбира се, с оригиналната резервна гума като предна лява и не ми отчете никакви грешки по таблото.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв размер е оригиналната патеричка и какъв размер са останалите? Оригиналните ли са ти по размер всички гуми?

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички гуми са 16ки 205/55 r16, тоест оригиналния размер за модела. Патерицата е оригиналната за модела, с лого на Хонда, но какъв цол е нямам спомен, не ми се струва да е 16ка обаче.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Патерицата е 135/80/16

IMG_20190205_092225.thumb.jpg.54c1c7a16c89e3290ace7f951b87aca5.jpgIMG_20190205_092235.thumb.jpg.8c710c3564a9a4f95ef59b56050422b6.jpg

 

Редактирано от isullivan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда. Използвах калкулатор за гуми и то те са съвместими с 205/55 R16. Само 2% разлика. Затова не съм имал проблем с VSA. Затова и производителя препоръчва определени гуми, с които да се кара :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да намеря данни за спирачния път при екстремно спиране в нормални условия - сух път. Някой знае ли време и път при спиране 100 - 0? Имам някакъв смътен спомен за 38 метра, ама може и да е за друга кола. Предварително благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз намерих това: 2003 HONDA ACCORD FIRST TEST (за американския модел)

 

"The performance situation is not so lopsided in other tests, though put that down to what Senior Road Test Editor Chris Walton called "high-mileage, mud-and-snow, do-everything-but-grip tires." Braking distance (129 ft from 60) and slalom speed (61.1 mph) are only high-average, but a source at Michelin tells us Honda demanded low rolling resistance, decent mobility in snow, and 50,000-plus-mile longevity from these tires, and gave up some grip with each requirement."

 

129 фута е около 39м, както си спомняш.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седан 7-ма ген. От 100 до 0 празен -38м, пълен -39м.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той източникът е важен. Това за европейския ли е и откъде го имаш като информация?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колеги! Инфото ми трябваше, защото с едни хора коментирахме дали е възможно да спреш от 100 км/ч в зоната, която осветяват късите светлини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Pavel_Pavlov написа:

Той източникът е важен. Това за европейския ли е и откъде го имаш като информация?

https://avtomarket.ru/testdrives/Honda/Accord/_honda_accord_vii_vs_honda_accord_viii_akademizatciya_/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, ogi28b написа:

Благодаря, колеги! Инфото ми трябваше, защото с едни хора коментирахме дали е възможно да спреш от 100 км/ч в зоната, която осветяват късите светлини.

Зависи от скоростта и времето ти за реакция. Първото отнема минимум секунда, така че за самото спиране при извънградски скорости - никакъв шанс. При 60км/ч за 1 секунда се минават 16.7 метра. При 100км/ч за 1 секунда се минават 27.8 метра.

Ако караш нормално в града, може и да успееш. Късите (особено левият) осветяват на 35м -мах. При съответните скорости (60 / 80 / 100 / 120 / 140 км/ч) спирачният път на евро версиите Accord (7 и 8) е съответно 13,9 / 25,1 / 37,9 / 55,2 / 75,9 метра, като тук не влиза времето за реакция. Данните са за сам човек, студени спирачки и сух асфалт. Всички други компрометиращи фактори удължават спирачния път и с единия крак си в гроба, а с другия в затвора. Водачът осъзнава че пред него е пешеходец в тъмни дрехи, чак когато късите осветят пресичащия под колената, което е около 15 метра до него и има време само за реакция и натискане на спирачката. Самият спирачен път започва на 1 -2  метра от него и го носи на предния капак според скоростта, а ако е над 25км/ч, го мята "в публиката".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен спирачния път зависи колкото от автомобила, толкова и от пътната настилка. Сравнявал съм екстремно спиране на асфалт в България и в Испания, познайте къде колата спира по-бързо и защо. Един и същ автомобил с едни и същи гуми стои като залепен на пътя в Испания, докато в България често ми светва асистента VSA. Замислете се защо Елена Йончева  поиска независима европейска инспекция на качеството на пътната настилка в България, което беше отказано и веднага й бяха повдигнати обвинения за много спорни моменти от преди години. Предполагам, че обвиненията ще отпаднат, но инспекция на пътната настилка няма да има.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разговорът беше дали автомобил може да спре в зоната на осветяване на късите светлини. Не е дали авомобил може да спре, ако на пътя има пешеходец в тъмни дрехи. Няма значение времето за реакция, време за натискане на педала и т. н. Само това дали спирачният път е по-дълъг от зоната на осветяване. Ако е 38 метра - значи не е. 

 

Иначе имаш известни грешки във фактическата обстановка, която си описал. Ето ги:

 

- при правилно настроени фарове, двата фара осветяват еднакво растояние напред в лявата половина на надлъжната ос на фара. Левият фар осветява малко по-напред от десния в дясната половина, заради различния силует на светлинното петно в лявата половина на десния фар и дясната половина на левия.  Това създава впечатление, че всъщност десният свети по-напред. 

- височината на фара на Акорд 7 е на 65 см от земята. Наклонът на фара е 1.3 / 100. При правилно настроени фарове, осветяването достига до 65 / 1.3 * 100 = 50 метра. Ако на някой фаровете му светят едва на 35 метра, със сигурност са лошо насочени. 

 

А по въпроса дали колата може да спре, ако на пътя има препятствие, което водачът не очаква и кара само с къси светлини - съгласен съм, че е невъзможно при такава скорост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли начин за настройка на чувствителността на системата VSA или е само on/off ? При вас как е колеги, струва ли ви се прекалено рязка намесата понякога ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам имаш оплаквания от тракшън контрола и "душенето" на мотора, а не от стабилизиращия ефект при поднасяне?

Добре би било да има (като на Гран Туризмо 6), но си е само on/off. То зависи от сцеплението на гумите с повърхността.

Тая зима на 2 пъти ме "спъваше", но не съм я изключвал. Единият път газих дълбок мокър сняг 1 педя, в едно балканско село и заради спадане на скоростта, в крайна сметка последният километър го минах на 2-ра. Един ден лазих и Петрохан (пак в не разринат мокър сняг и под нулата) и 20 км не спря да мига, като с пропускащата мощност на ДВГ-то, повече от 3-та в ръчен режим не желаеше. :(

Иначе курсовата стабилизация си работи много културно и меко, но тракшъна е по-груб.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, ceco_accord написа:

Предполагам имаш оплаквания от тракшън контрола и "душенето" на мотора, а не от стабилизиращия ефект при поднасяне?

Добре би било да има (като на Гран Туризмо 6), но си е само on/off. То зависи от сцеплението на гумите с повърхността.

Тая зима на 2 пъти ме "спъваше", но не съм я изключвал. Единият път газих дълбок мокър сняг 1 педя, в едно балканско село и заради спадане на скоростта, в крайна сметка последният километър го минах на 2-ра. Един ден лазих и Петрохан (пак в не разринат мокър сняг и под нулата) и 20 км не спря да мига, като с пропускащата мощност на ДВГ-то, повече от 3-та в ръчен режим не желаеше. :(

Иначе курсовата стабилизация си работи много културно и меко, но тракшъна е по-груб.

Точно обратното, забелязах явлението точно при стабилизиращия "ефект" - шофиране по сух асфалт но с преминаване на заледени участъци най-често в завой там където не е попаднала директна слънчева светлина. При прехода от сух асфалт на лед според мен колата реагира прекалено нервно и се започва едно ненужно спиране на задните колела което води до усещането, че се возиш на шейна.

Като цяло със сцеплението не съм имал проблем, зимните гуми са ми на един сезон, не съм имал проблеми и с поведението на изцяло заснежен/заледен участък, стабилността при спиране също е на ниво.

Това което описвам е настина частен случаи - може и да е нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си със седан (моето е комби), вероятно усещането е различно, поради по-тежката ми задница. Като я взех първата зима я провокирах по лед (за да и знам възможностите) и намесата почти не се усеща, макар че теоретично при експериментите, би трябвало да има изявено поднасяне на задния мост. Иначе предните ми зимни гуми са първи сезон, но по лъзгавицата на многото и коневе VSA-то им "дърпат юздите". :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос – на всяка смяна (опресняване) на маслото на автомата ли сменяте и филтъра или по-рядко? В ръководството не мисля, че пише нещо за филтъра изобщо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако по магнитната пробка на кутията няма налепи, може и да пропуснеш.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При последната смяна нямаше и маслото беше бистро, но смених филтъра (за пръв път). Предното масло направи около 5000км – нарочно по-кратка смяна, като за незнайна сервизна история. В сервиза тогава ме убедиха, че няма филтър, който се обслужва и затова не съм сменял.

 

В ръководството дават опресняване на 40-80 000 км, в зависимост от условията. Карайки около 50/50 градско/магистрала, и то леко, мисля да се ориентирам към средата ~60 000, та се замислих дали да приготвя филтър за следващата смяна или евентуално на втората такава. Кой знае дали ще е с мен колата тогава, но нямам планове да я разкарвам. Вероятно ще купя, а ако реша да не го ползвам, ще си го запазя или препродам на някой в нужда.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги. От днес и аз съм в играта с бензинов Акорд К20. Много се радвам на колата, днес цял ден въртя из София. Имам обаче един проблем и моля за съвет. Понякога, когато колата е на празен ход ми държи много ниски оборот  52599256_2021134728189730_8701407530410049536_n.thumb.jpg.5d7fca1ed196f576a3d7513e550f640f.jpg Както може да предположите при тези обороти колата ми тресе леко неприятно (все едно е дизел). Майстора при, който ходих ми каза, че си била екстра и си въобразявам. Истината, е че от време на време се нормализират и точно при него бяха около 750. След това реших да пробвам как върви, защото едни разбирачи ми обясняваха, че този двигател бил спънат кон и трябвало задължително 2,4 да си взема. Е, понастъпих я малко по цариградско и се оказа, че колата си върви супер прилично за моите стандарти и като, че ли след това оборотите се стабилизираха на 750-800 оборота и много по добре ми се видя работата на празен ход. Предполагам, че този проблем ще продължи да се проявява. Имате ли представа какъв може да е проблема от време на време да държи толкова ниски обороти?

Редактирано от botevist1912

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, botevist1912 написа:

Здравейте, колеги. От днес и аз съм в играта с бензинов Акорд К20. Много се радвам на колата, днес цял ден въртя из София. Имам обаче един проблем и моля за съвет. Понякога, когато колата е на празен ход ми държи много ниски оборот  52599256_2021134728189730_8701407530410049536_n.thumb.jpg.5d7fca1ed196f576a3d7513e550f640f.jpg Както може да предположите при тези обороти колата ми тресе леко неприятно (все едно е дизел). Майстора при, който ходих ми каза, че си била екстра и си въобразявам. Истината, е че от време на време се нормализират и точно при него бяха около 750. След това реших да пробвам как върви, защото едни разбирачи ми обясняваха, че този двигател бил спънат кон и трябвало задължително 2,4 да си взема. Е, понастъпих я малко по цариградско и се оказа, че колата си върви супер прилично за моите стандарти и като, че ли след това оборотите се стабилизираха на 750-800 оборота и много по добре ми се видя работата на празен ход. Предполагам, че този проблем ще продължи да се проявява. Имате ли представа какъв може да е проблема от време на време да държи толкова ниски обороти?

Почистване на дросел , регулиране клапани и смяна на свещи. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Damasko написа:

Почистване на дросел , регулиране клапани и смяна на свещи. 

 

Собственика преди мен е сменил свещите с иридиеви преди 5000 км. Т.е., трябва да направя реглаж на клапани и почистване на дросел. Това, всеки майстор ли може да го направи или да търся по специализиран?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реглажът не е за всеки. След едни майстори моите се разтракаха. Търси препоръчан или някой, който е правил конкретно на този модел.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@botevist1912, честито!

 

Виж само няколко теми по-надолу в раздела, не си първи:

 

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За този огромен екран резолюция от 1024х600  е супер ниска. Ще си се виждат пикселите. За 1000 лв това не си заслужава според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С каква геометрия е турбината на N22A1?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме дали ще пасне на мястото на оригиналната навигация понеже от другия модел с по-малкия екран не пасва точно а остава разтояние около 1или2 мм между духалките на парното и навито говоря за този модел https://www.aliexpress.com/item/Asottu-android-8-1-car-dvd-gps-navigation-player-for-Honda-Accord-7-2003-2007-car/32871206745.html?spm=2114.search0104.3.7.42e630cdllriwW&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_7_10065_10068_319_317_10696_10084_453_10083_454_10618_10304_10307_10820_10821_537_10302_536_10902_10059_10884_10887_321_322_10103,searchweb201603_35,ppcSwitch_0&algo_expid=f1b940d6-3f09-4209-a0e1-5c609439d906-0&algo_pvid=f1b940d6-3f09-4209-a0e1-5c609439d906&transAbTest=ae803_4

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 28.02.2019 г. at 12:00, ogi28b написа:

@botevist1912, честито!

 

Виж само няколко теми по-надолу в раздела, не си първи:

 

Колега, много благодаря за темите. Изчетох ги и така и не видях решение на проблема. Аз съм с ръчна скоростна кутия, ако има значение. Истината е, че проблема изчезва след като покарам колата повече, (Пловдив-София). 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, 

маханизмът на предното ми дясно стъкло не работи и искам да го сменя целия. Имате ли представа дали такъв механизъм от английски десняк ще стане за моята , която си е с ляв волан? Или да си търся чисто нов отнякъде или такъв на старо от ляв волан?Благодаря много!

Редактирано от ivailopp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@botevist1912,  привет колега, аз съм със същия двигател и имам същия проблем. Оборотите са 600 и ги държи добре, но са с 50 по-ниски от спецификацията. Дросел и IACV  клапан съм ги изчистил, но без резултат. Вибрацията си я има, но се оправя малко ,когато се включи електрическа консумация. Не знам причината все още. Няколко майстора ми казаха , че всичко е наред и си е нормално за модела - единият даже работи само с Хонди в София. Според него ,обаче ,не е изключен да имам проблем от газовата. Като съвет, не бързай да слагаш газова, понеже гледам си отворил тема. Виж дали няма грешки в компютъра и проучи дали няма да успееш да решиш въпроса с празния ход и чак тогава газова при някого ,който разбира от хонди. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...