Jump to content
ivaivalito

Проблем съединител

Recommended Posts

Здравейте 

 

Рядко пиша тук и това е добре :) от години имам проблем с едно шумолене по скоро румолене при тръгване казаха ми ,че е съединител и 10К макс ще издържи .Вече съм минал 330К близо и никога не е сменян ,но от скоро трудно включвам .Странното е ,че отлепя по средата не винаги включва трудно и понякога скоростите влизат перфектно .Знам ,че за 330К и никога да не е сменян му е дошло времето и питам къде в Бургас могат да ми го сменят прилично защото Бургас е най-калпавия град от към зъболекари,лекари и монтьори .

PS 

Съмнявах се в помпите ,но тях съм ги сменял преди време а и педала е твърд малко е мътничка спирачната течност ,но надали е от това .

Колата е Седан Сивик 1994 Японка D15B2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коелега,доколкото съм запознат,всеки майстор може да ти смени съединителя-избери си го сам и си го купи и иди някъде където ще присъстваш на смяната!Аз доста грешки съм правил с избора на майстори но си правих изводи с времето и основния е -не ходи в големите сервизи-там първо че дерат кожи за нямай за какво ,после са назначили някви момченца дето не са виждали кола и сега се учат на твоята ,имам и други доводи но няма да ги коментирам сега!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно в голям сервиз си записах час :) не харесвам малките майстори палачори са повечето и не се говори с тях .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак гледай да си до колата да видиш какво правят!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега ivaivalito здравей,

 

Добре е да ти прегледат лагера на съединителя, отделно е хубаво да смениш течността на съединителя (на съединителя на Хонда е нормална спирачна течност DOT3, DOT4, същата както за спирачките).Пише го на самото казанче. Аз сменям и спирачната течност на около 4-5 години. Ако скоро не си сменял масло на скоростите, смени го. На различните хонди е различен тип масло. Мисля че за твоят седан 1994, D15B2 е нормално двигателно масло 10w40. По книжка за ръчни скорости го дават да се сменя на около 80-120хил.км. според модела. Аз бих заложил на Motul или Repsol.

 

Поздрави

:plane:

Редактирано от VTEC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...