Jump to content
himalaya

Моля за съвет

Recommended Posts

Здравейте бъдещи приятели и колеги.

След толкова дълго време реших в следващото време да си купя Хонда Сивик от 5 генерация и нагоре.

Не съм запознат с този клас коли,но все чувам различни неща за този модел - били кошници,били бавни и какво ли още не.

Бихте ли ми казали точно към какъв модел двигател да се ориентирам и т.н.

Плюсове и минуси към този вид модел независимо,че са леко остарели за времето си.

Имам автосервиз,но все пак не ми е попадала хонда от този модел,за да ги поразгледам.

Много ви благодаря за отделеното време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Кошница е този който ти го е казал това :tooth:

Аз карам 5ген. брата кара 6ген. която и да си вземеш няма да сбъркаш! :honda:

Излючително здрави коли от към двигател и окачване.

Редактирано от МОШ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да вземеш (5 или 6 ген) няма да сгрешиш. Като автомобил е изключително приятен за каране. Аз карам 5-та хеч, Имаме и 6-та седан. Лично на мен 5-та ми е по приятна и по симпатична. Като окачване е доста по-добре от останалите коли в класа си. Двигателите са пъргави и динамични. На 5-та скорост дори и с 40 км спокойно си ускорява без да предърпва, Поне при мен е така :) Поведението на пътя също е добро. Както всяка кола си има слаби места от към ламарина. Или по-точно задните вежди. Аз лично препоръчвам да си вземеш японска сглобка (няма против англичанките, но не съм им фен). 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет бъдещ колега.Кошница не може да се каже на HONDA-независимо дали е двигател на кола,мотор или трево-косачка.-От към скорост и експлозивност нека да дойде било коя марка със сток мотор и ще ми повярваш че HONDA e  :plane: аз карам 5ген.купе 126кс 1.6 1050кг. колата мачка сички на филийки  :w00t: ако не я натискам газ(газов инж.) ми харчи 8-9 градско лятоградско ако искаш да караш економично слагаш си я 5та скорост на 2000 оборота и караш си спокойно 45км/чизбора е твой всепак,успех. :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4, 5 и 6 ген сигурно са най-истинските коли, правени някога. Кажи ми, от хората, които са ти казвали за бавните кошници, дали дори един от тях е бил собственик на такова творение?

 

То всеки го влече към неговото, но моят съвет е да си купиш 6-ген, фейслифт, 1.5 втек. Много върви и малко гори. Моята досега е карана само градско и средния разход за всички сезони досега е под 8/100 бензин. Да, може би не е красива колкото 5-ген, но запазена 5-ген в стоков вид вече се намира изключително трудно.

 

Имам автосервиз,но все пак не ми е попадала хонда от този модел,за да ги поразгледам.

А тук някъде се изчерпва темата за здравината.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно това с какъв мотор да е ... зависи какъв ти е бюджета. цената може да варира поне в диапазон 2000 лв... Вероятно би ти се сторило много 3500-4000 лв. за 20 годишна кола, 5 генерация Сивик, но VTI (1.6 160коня). Същият модел и година се намира да речем за 1500 лв. но вече с 1.3 мотор - 75 к.с.

Двигателите са много, вече от теб зависи какво търсиш... Успех с покупката!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, ако имаш и друга кола, а тая я купуваш само за в града - Сивик 5-ген, наистина е добър избор от много гледни точки.Най-вече, че ще ти е икономична, а поддръжката няма да ти е толкова скъпа.Окачването също е много добро - дори и с не толкова хубави гуми(както я купих), колата пак си беше стабилна.Относно двигател - Д15Б2 за мен е здрав и пъргав - перфектен за годините си.Имах точно такава и единственото, което и направих е гарнитура на глава.Други ядове не съм имал.Успех.

Редактирано от Antony23

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Карам Сивик 7 ген. CTDI и искам да си сменя антифриза,какъв бихте ми препоръчали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинален, готов за употреба на -36 градуса, PRO HONDA - 5л,цена: 61.50 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карам 5 ген купе д15б7 единствените оплаквания са от към ламарината ...ще кажеш е правена от бирени капачки :Д от към мотор много добре ...окачването е мн добро за 20 годишна ...за мен лично купето е по стабилно от хеч... 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинален, готов за употреба на -36 градуса, PRO HONDA - 5л,цена: 61.50 лв.

С такъв караш ти, твоя АКОРД 7-ма, или с такъв (според производителя) трябва да се кара СИВИК 7-ма, с двигател ИСУЗУ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако искаш да караш економично слагаш си я 5та скорост на 2000 оборота и караш си спокойно 45км/ч.

 

Сериозен ли си?Нали за Хонда говорим.Бъдете обективни.

Колега оглеждай ги за ръжда, ламарините им са много тънки,както бе споменал колега по горе, ако са нов внос аз предпочитам Италия.Не очаквай кои знае какъв вървеж(1.3,1.4,1.5) двигатели, да икономични са и са здрави, някои понагоряват и масло.Да не забравяме, че това са коли на 15-20 г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

От скоро карам Акорд 2.2i-ctdi 2004г.Моля за съвет.Искам да си сменя и двете вериги(за по-сигурно),защото започна да шуми доста

дори притраква по някога.Може ли някой да ме насочи към читав сервис,около Търново и дали Ай Ем Ай в Ст. Загора са добри и мога да им се доверя.

На всички - много удоволствия и безаварийно каране!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Ай Ем Ай чувам добри отзиви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за Ай Ем Ай.

Със сигурност ще им се доверя!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам теч в купето по време на дъж около бушоните не мога да разбера от къде?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако искаш да караш економично слагаш си я 5та скорост на 2000 оборота и караш си спокойно 45км/ч.

 

Сериозен ли си?Нали за Хонда говорим.Бъдете обективни.

Колега оглеждай ги за ръжда, ламарините им са много тънки,както бе споменал колега по горе, ако са нов внос аз предпочитам Италия.Не очаквай кои знае какъв вървеж(1.3,1.4,1.5) двигатели, да икономични са и са здрави, някои понагоряват и масло.Да не забравяме, че това са коли на 15-20 г.

Какъв ти е въпроса колега? карам 5та купе д16з9 на 1500оборота с 5та предавка карам 40-45.Да не мислиш че не върви хонда на ниски обороти? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колегата Зион.

Аз въпроси нямам, просто се чудех, защото моята не е много силна в ниските да не кажа хич.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...