Jump to content
IVTEC

Може ли плафоните над огледалото да светват и изгасват при отваряне и затваряне на вратите

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

 

Колата е 2006 година, модификация Sport, бензин, автоматик. Доста дълго време си играх, търсих информация тук и в книжката и нищо не намерих като информация.

 

Когато отворя врата, светва само плафонът, който е в центъра на тавана. Респ. същият изгасва, когато вратите се затворят. Има два плафона над огледалото за обратно виждане. Те не светват при отваряне и не изгасват при затваряне. Търсих бутон или нещо подобно, но не намирам. Има само жабчица за очила зад плафоните. :) Крушките на двата плафона работят, понеже като натисна самите плафони - те светват, а при второ натискане - изгасват.

 

Искам да Ви питам Вашите плафони на същия принцип ли са, светят и изгасват ли автоматично при отваряне и затваряне или това се отнася само за плафона в центъра на тавана, а предните светят само като се натиснат. Ще съм Ви много благодарен за информацията. Като гледам разположението на централния плафон, ми се струва, че това си е решение на производителя, но все пак...

 

Лично на мен ми се иска да ми светват и изгасват автоматично, та в случай, че принципът е само волево да се манипулират, ако някой знае някакъв лесен начин да светват и изгасват автоматично, моля също да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да на същия принцип работят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема е дежа-вю.

 

Важно уточнение, че моята кола е с шибедах т.е. там плафонът не е в средата на тавана, а е по-скоро над главите на задните пасажери, но при мен двете крушки в плафона над огледалото светват при отваряне на врата. Имам копче за да ги изключа или да са вкл. само при отворена врата (door).

 

Възможно е производителят да е решил, че когато няма шибедах и плафонът е разположен в средата на колата той е достатъчен.

 

Потърси в темата за акорд 7-ген. Мисля, че там бяхме обсъждали нещо подобно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам шибедах и много пъти съм се бъркал и натискам бутона на плафоните, а не бутона за люка и след това не ми светят докато не им щракна копчето. Предполагам и ти имаш копче за включване и изключване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам копче. Днес ми се наложи да чакам около 1 час жена ми и пак търсих като Шерлок Холмс. Има копченце с три позиции - само да свети, да е изключен нацяло и автоматично, само на централния плафон, а покрай предните два - никакво. Рових дори в жабчицата за очила и никой. Аз нямам шибедах. Колегата Max_3d е доста категоричен, което ме навежда на мисълта, че е проучвал въпроса и е стигнал до извода. Благодаря и на останалите колеги! Колега Zlatozator ще потърся в темата за 7-мото поколение, явно първият път съм го пропуснал.

 

Все пак продължавам да проучвам въпроса. Ако направя "откритие", ще пиша. Ако някой пък има идея - споделяйте, моля! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези без бибидах, няма такова копче. Счели са че е достатъчна светлината от плафона разположен посредата на купето. Тези с шибидах имат, тъй като плафона които е на таван отзад е разположен доста по назад и светлината не е достатъчна да освети предната час.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 2 изправителни диода и половин метър кабел си решаваш проблема със светенето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да свържа централния плафон с предните? Кабелът под тапицерията на тавана трябва да мине, но как?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...