Jump to content
Antony23

Симптоми за гарнитура?

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Преди 2 седмици налях антифриз до горе и оттгова не е имало проблем.Днес регулирах колата и трябваше да я карам в обороти за да видя дали всичко е наред - разширителят беше пълен, а капачката на радиатора беше леко изместена от налягането явно не е истинска както пише на нея "Made in Japan".Дали е възможно скоро да сменям гарнитура?Същото ми го направи и малко преди да сменя антифриза, но при нормално каране - проблем никакъв..

Редактирано от Antony23

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли идея? Маслото ми е чисто.Мисля да сменя само капачката с 1.1бара, защото сегашната е на 0.9 и като загрее много почва да се отваря и ако не се затвори почва да излиза антифриз от радиатора..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай първо с капачка и виж!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Пробвай първо с капачка и виж!

Все още не съм я сменил, но не мисля, че може да ми помогне да си реша проблема.Оказа се, че няма нищо.Първият път когато купих антифриз ми отвориха книга с всички модели коли за да ми кажат колко литра ми събирала цялата система.Налях колкото ми казаха, но освен, че разширителят се напълни имаше малко останал ръжда и реших да прочистя всичко.Налях на ново всичко и в крайна сметка се оказа, че не само повечето количество, което беше вътре бе причина да изхвърля някаква част, а най-вече че разширителят беше прикрепен в долната част на маската зад бронята и като е под наклон(малкият маркуч, който е от радиатора НА ДОЛУ към разширителния съд , а не горе където му е мястото, според мен по този начин е по-лесно да се пълни.Откакто налях последният път доливах всеки ден по 50-100мл за да е точно цялото количество и следях разширителя кога ще започне да се пълни - когато започна спрях и вече около две седмици всичко е наред.

Редактирано от Antony23

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...