Jump to content
martuni

ЦРВ 1 - ВОДА ПОД СТЕЛКАТА НА ВОДАЧА

Recommended Posts

Здравейте колеги, 

От няколко дни имам проблем с наводнен мокет под краката ми и искам  да потърся причината за това.

Освен цялата стелка, мокри са също мокета под нея, както и ватата отдолу. 

Няколко причини ми се въртят в главата:

1. Обичам да минавам през най-големите локви с пълна газ  :fun:  :fun:  и от някъде да е влязла водата.

2. Постоянно съм в движение в мокрото време и от обувкита да е попила водата.

3. Запушване на някой канал за отвеждане на водата извън купето.

 

 Ако някой друг е имал такъв проблем ще съм благодарен да сподели ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4. Протекло радиаторче на парното

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Историята познава много такива случки.

Както казаха - радиатор парно, климатик, запушени тръбички на люка (ако имаш такъв), запушени тръбички на "коритото" под чистачките, разлепено (или недобре сменено) предно стъкло, дупки от ръжда по пода, и (както беше при мен) дупки ръжда на тавана, в двата ъгъла при предното стъкло.

 

Дерзай :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях дал няколко дни на водата сама да се изпари, като оставям вратите отворени в гаража но без резултат и реших да действам преди да се е размирисало.  :puke:

Повдигнах мокета и за една нощ всичко изсъхна, но остава въпроса от къде е влязла водата..

Радиатор на парното мисля да го изключа (парното работи нормално и антифриза ми е на макс)

Климатика го бях забравил като опция, но все по-вероятно ми се вижда. Точно преди няколко дни го бях пуснал да го пробвам за първи път след зимата но възможно ли е да ми напълни краката с вода ?

 

Колегата Краси ми изреди доста неща върху които да мисля и всичките ми се струват вероятни.

Люк също имам и го проверявам, но тавана ми е сух.

 

Засега ще изчакам със слагането на мокета и ще следя нещата ..  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето, прочети тези теми, може да ти помогнат и насочат:

http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=126118

http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=151847

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

И аз обичам да минавам бързо през локвите :) и водата успяваше да проникне в купето.

При мен влизаше през моторчето на парното (капеше в краката на пасажера - колата е с ляв волан). След време моторчето изгоря :)

Водата просмукваше през уплътнението между ламарината около отвора през който минава въздух към вентилатора. Намира се под кората на чистачките.

Намазах със силикон и от тогава не е прокапвало.

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги,

Още един протекал. От няколко дена забелязвам, че покрай страничните пластмаси долу в краката има образувана капка и мокета леко е влажен. Нямам шибидах. Днес реших да отворя пластмасовата кора отпред. Имаше много мръсотия в каналите под самия прозорец, а основните дренажни канали си бяха чисти. Всичко почистих, дори направих защитен капак над отвора за радиатора за всеки случай. Проверих и покрай гредите за багажника да няма някаква ръжда и дупки, но гледам, че всичко си е добре, а и горе в ъглите покрай сенниците нямам никаква влага. Въпреки това днес след проливния дъжд отново имаше капки на въпросните пластмаси. Ако някой има идея къде може да влиза вода нека сподели?

post-32868-0-10309400-1511799432_thumb.jpg

post-32868-0-78222300-1511799442_thumb.jpg

post-32868-0-00434900-1511799583_thumb.jpg

Редактирано от Hanchko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвора на жилото за отваряне на предния капак!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се сетих да погледна дали не се олива от отвора на жилото, но ще погледна. Странното е, че и от другата страна към пасажера пак образува капка на същото място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мръсотиите бяха в канала под предното стъкло, точно под пластмасовата кутия, но сега там го изчистих с вратата не съм имал проблем. Канала вече е проходим и водата се оттича встрани от дренажните канали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...