Jump to content
excalibur

Шум от някоя ролка.

Recommended Posts

Здравейте Колеги! От снощи ми се появи свирене в областа на пистовият ремък,което е постоянно. Сигурно е от обтяжната ролка,защото като сипя вода върху ремъка свистенето спира.Тази ролка комплект ли се сменя с механизма или само ролката,не знам къде е слабото място.Като гледам демонтажа няма да е много лесен.Някой,ако е правил тази интервенция моля да сподели а почерпката от мене :drunk: Автомобила е CR-V 2003г. 2000 I-vtec.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо реши, че ролката е за смяна? Ако се оправя от вода - трябва да се оправи само със смяна на ремъка или донатягане. На много коли им свири пистовият ремък и обикновенно се оправя с измиване с вода, защото от прахта се получава преплъзване и почва да свири. На моята хонда, ролката за климатика свиреше след един удар, но се сменя само лагера - 10-14 лв.

Пробвай добре да измиеш ремъка с гъбичка и вода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си ремъка ,но не взимаи някой евтин и после пак да издава странни звуци,но първо както каза колегата го провери да не да трябва да се натегне :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес като проверявах ми се стори,че ремъка си е нормално натегнат а и като изгася автомобила свиренето спира постоянно като с оборотите на ролките. Не е пстояно силно свирене на ремък а просвирване точно спрямо оборотите.За това ме навежда да е ролка.Прави виу,виу,виу по определн такт :D Егати и точното обяснение ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаа,вчера измих ремъка с гъба и сапун,след това с влажен парцал до като спря да пуска чернилка.Свиренето постепенно намаля а сега въобще не се чува.До кога ще е така не знам,но ако се оправи само с тази интервенция ще трябва много да черпя :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си обтяжната ролка - има си белег колко е разтегнат ремъка респективно пружината. При ролката горе където минава ремъка от зад на алуминиевото тяло има белези.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си обтяжната ролка - има си белег колко е разтегнат ремъка респективно пружината. При ролката горе където минава ремъка от зад на алуминиевото тяло има белези.

Двата белега се разминават близо 1.5см Явно ремъка е вече за смяна,тези дни ще го сменя защото и без това се ослушвах до сега.На пръв поглед е здрав без напуквания,но така и така съм почнал ще му сложа новичко,само да намеря някой трезвен майстор след празниците :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Слагай - http://www.tech-co.bg/produkti/remci-gates

Дано да е ремъка ,щото и пружината на обтяжната ролка също се износва. При запален двигател - белега движили се. Чуват ли се някакви шумове от там.Ако се движи просто натисни с една здрава отверка подвижното тяло на обтегача и виж дали ще спрат шумовете.

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами честито затихване. Щом се е оправило от измиване - карай така докато не се обади - сигурно ще мине повече от година докато хване мазга.

Щом няма напукване не бързай да сменяш ремъка, да не се окаже лагера на ролката и като се е намокрил - да е затихнал, но ако е от него бързо ще се обади отново.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремъка по принцип се напуква по-рано от вътрешната страна където са каналите. Та като го свалиш го огледай и прецени дали ще го сменяш.

Където е обтегача има една ролка - черна на нея болта на същата се хваща с дълъг крив ключ натискаш яко за да се освободи ремъка и пускаш после плавно.

 

Да не тръгнете да разглобява те обтегача или други такива :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...