Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам д13б2 карб гас/бензин... на въпросния Въздух с характерна миризма нямам никакви проблеми...

Проблеми ми идва когато мина на бензин! Ако запаля на бензин дори и да загрее всичко си е нормално, но тръгна ли още на първото кръстовище губи обороти и изгасва.. (независимо загряла или не)

Странното е, че след като налях Racing 100 октана (3лв./1л.) и я карах на бенз нямах никакви проблеми...

Проблема го прави сам с обикновен бенз (независимо от коя бензиностанция)

Дайте някое мнение откаде може да идва проблема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало си вземи един спрей за почистване на карбуратори

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има ли нещо специално при махането на кутията на карбуратора или само капака да махна и там през малката решетка да пръскам ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махаш само капака, може и решетката, но преди да пръскаш, трябва още един човек да подава газ от вътре иначе ще огасне, и може да задръстиш карба, ( личен опит)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-Просто ще трябва да се свали кабуратора, да се почисти добре,да се направи профилактика на жигльорите, както и да се провери ускорителната помпа,ниво на поплавковата камера, и т.н. джуджавки и мантаракуци. После след монтажа на мястото му, една добра центровка със газанализатора и предполагам всичко ще е наред.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Ако не помогне спрея който ми препоръча колегата, ще прибегна до твоите мерки колега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махаш само капака, може и решетката, но преди да пръскаш, трябва още един човек да подава газ от вътре иначе ще огасне, и може да задръстиш карба, ( личен опит)

Направих каквото ми каза, Като цяло колата си подобри работата на двигателя и има разлика и във вървежа. Поотпуши се!

Вече не губи обороти, но след дълги проби установих, че гасне само когато на празен ход (като спирам) натисна спирачката. Явно взима въздух от някъде... и не знам откъде... и какво да гледам..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си всичките вакум маркучета, да не би някое да е сцепено, или откачено, но профилактично пръскай със спрея няколко дена 2-3-4, да не би да са ти много ниски оборотите на празен ход

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Провери си всичките вакум маркучета, да не би някое да е сцепено, или откачено, но профилактично пръскай със спрея няколко дена 2-3-4, да не би да са ти много ниски оборотите на празен ход

Офф... явно съм се заблудил.. нищо не се е оправило, пак си гасне и на празен ход без спирачка.... ще пръскам пак след малко. Но интересното е, че на газ не гасне дори и да падне до 300 об/мин пак си работи...

Редактирано от BlackRam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...