Jump to content
don_pepone

Мнения относно обяви за Акорд

Recommended Posts

Чакайте малко,да успокоим топката :)

Според мен,погледнато от страна на продавача .... ами броят се на пръсти хората които ще се грабнат да ходят в друг град за да им види някой си колата...а на още по-малко пръсти се броят тези,които биха я дали на доверие някой да отиде с нея :)  

Това че някой продава кола,не означава ,че има на разположение по цели дни за да прави огледи,

Относно  Предварителният договор,според мен има логика,стига да се направи така че да се Упомене в него,че се дават пари като гаранция,че колата ще се върне след огледа от куповача и евентуално да се прехвърли тогава или просто да се върне на продавача. Тоест да се гарантира коректността двустранно,понеже ако някой ти замине с колата в друг град без теб и колата е с чужди номера.... къв е шанса да иде за части ;)

 

Аз лично харесах Тоя Акорд,затова и пуснах темата,просто нямам парите в кеш за да ходя на огледи. Дори предложих бартер на колегата койтого продава,нищо че обявената цена за моята кола е малко по-висока от тази на акорда,но той уви не се интересува от такива неща а от пари в брой.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз мисля че тук се пропуска един момент. Доколко наличните документи позволяват колата да се кара в БГ? Ако колата е от доста време на пазара, дали продавача ще инвестира допълнителни суми за да поддържа изискваните за движение документи, ами прегледите и прочие? И в такъв случай колко от купувачите ще си вземат автовоз за да я докарат до желания сервиз за преглед. Моят съвет към продавача е да описва статуса на документите както правят за колите с десен волан- до кога има MOT  и т.н. Обаче мен в най ме притеснява думичката "от бракуван акорд" в един от постовете, които и аз открих преди колегата ISO_EU да цитира. Да не би тук да се работи с бракувани коли само, но пък продавача казва че идват на самоход.

Редактирано от HondaExplorer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не е ли редно, коментарите в тази тема да се пишат от хора, които ЛИЧНО са видяли коментираната кола, и продавача.

Вместо това, тук се правят съчинения по картинка, и се сипят обиди.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси, ако видиш първите изречения на човека пуснал темата ще видиш че дават повод именно за свободни съчинения. И все пак всеки може да прецени доколко са му интересни съчиненията. Същите съчинения може да чуе и от всеки продавач който иска да си продаде стоката.

Здравейте. Поразрових из форма но не намерих подобна тема.

Идеята на тази тема е да може всеки който е видял някоя обява да сподели мнение или да потърси такова от хора ,които вече са огледали колата.

Ако някой тук пише, че е гледал колата на живо ще му повярваш ли в случай че и собственика не потвърди, а дори и да потвърди каква е гаранцията че не е поставено лице. То като цяло форумите не са за 100% вярване и всеки сам си носи отговорността за писаното и четеното от самия него. Иначе и аз съм против по критичния тон и мисля че не влизам в него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не е ли редно, коментарите в тази тема да се пишат от хора, които ЛИЧНО са видяли коментираната кола, и продавача.

Вместо това, тук се правят съчинения по картинка, и се сипят обиди.

Много точна приказка!!! Такава бе и моята идея да споделят мнение хора които са оглеждали въпросните коли. Моля за напред да се включват само и единствено хора оглеждали колите. Темата с изкючение на 1-2 коментара е само СПАМ и никаква полезна информация! Благодаря предварително на всички които не произвеждат спам занапред!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има нормален Модератор би трябвало да разчисти цялата тази гняс.

Ба..и,чета и се възмущавам.....особено на няколкото мнения(май най-много и най излишни) в темата на колега,които смята,че не само пицата ами всичко трябва да му идва в дома,ама не само,че не оставя бакшиш ами и се циганее.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не случайно един колега те нарече ФОРУМЕН ТРОЛ, аз също се присъединявам към мнението му. Нямам никакво намерение да коментирам написаното от теб. Избягвам да споря с глупаци, защото ще ме свалят на нивото си и ще ме победят с опит.

Жив и здрав бъди!

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още едно пояснение по темата, надявам се да е последно, защото не ми е приятно да се обяснявам като ученичка за неща, които някой си е позволил да измисли. Ако някой каже, че сестра ми е курва, как да обяснявам, че нямам сестра? Вероятно ако цената на колата беше с 2 бона отгоре, нямаше да има подобни приказки и съмнения че е била "с десен волан", "бракувана", "със сменен двигател", "крадена"..., а истината е съвсем различна, вече дадох обяснение за атрактивната цена. Бракуваните коли в Европа са без номера, единия документ се изземва и унищожава, а другия се перфорира и на него се слага печат, от който е видно, че колата е свалена от регистрация и повторното регистриране е НЕВЪЗМОЖНО. Тази кола е с оригиналните си номера и с двата талона + копие на личната карта на испанския собственик.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пост номер 47 е адресиран до iso_eu.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако имаш някакви съмнения относно написаното от мен, защо не дойдеш да видиш сам колата и да прецениш дали е била с десен волан, дали е била бракувана или каквото и да е друго? За да имаш някакви съмнения относно колата или моята коректност, би трябвало да имаш доказателства за това. Имаш или не? Ако нямаш доказателства и интерес към колата, недей да спамиш и да пишеш глупости. Нищо лично към теб, но ми се струва че прекаляваш с измислиците си.

... мен в най ме притеснява думичката "от бракуван акорд" в един от постовете, които и аз открих преди колегата ISO_EU да цитира.  Да не би тук да се работи с бракувани коли само, но пък продавача казва че идват на самоход.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не познавам колегата Токио и нямам нищо общо с него, но като страничен и напълно безпристрастен наблюдател не мога да не отбележа, че нещата излязоха извън всякакъв контрол и то на база само на предположения и развинтена фантазия! Не виждам нищо лошо в това някой, който е открил някакъв канал за внос на коли да изкара някой лев, при условие че всички и продавача и купувача са доволни. То е много ясно, че ако колата е купена и внесена на средна пазарна цена цялата далавера ще бъде една абстрактна величина. Единствения смисъл е, ако е купена много изгодно и с лека горница да се пусне на цена доста по ниска от пазарната, така че да може да се продаде бързо. Това автоматично не прави колата лоша или, че  има нещо скрито/покрито.  Толкова ли няма някой реномиран сервиз в Ямбол, където да се закара колата и да се установи кой крив и кой прав!?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не познавам колегата Токио и нямам нищо общо с него, но като страничен и напълно безпристрастен наблюдател не мога да не отбележа, че нещата излязоха извън всякакъв контрол и то на база само на предположения и развинтена фантазия! Не виждам нищо лошо в това някой, който е открил някакъв канал за внос на коли да изкара някой лев, при условие че всички и продавача и купувача са доволни. То е много ясно, че ако колата е купена и внесена на средна пазарна цена цялата далавера ще бъде една абстрактна величина. Единствения смисъл е, ако е купена много изгодно и с лека горница да се пусне на цена доста по ниска от пазарната, така че да може да се продаде бързо. Това автоматично не прави колата лоша или, че  има нещо скрито/покрито.  Толкова ли няма някой реномиран сервиз в Ямбол, където да се закара колата и да се установи кой крив и кой прав!?

Разбира се, че има автосервизи в Ямбол, но за да се установи кой е крив и кой прав трябва да сме две страни, а в случая няма друг, който да документира и потвърди състоянието на тази кола. Някой ще повярва ли, ако сам закарам колата на сервиз, който да издаде документ за състоянието на колата? И кому е нужно това? На форумните тролове ли? Никой и по никакъв начин не може да ги спре да щракат по клавиатурите и да сипят глупости. Ако има сериозен кандидат, нека заповяда.

Редактирано от Tokio
  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

Колега, ако имаш някакви съмнения относно написаното от мен, защо не дойдеш да видиш сам колата и да прецениш дали е била с десен волан, дали е била бракувана или каквото и да е друго? За да имаш някакви съмнения относно колата или моята коректност, би трябвало да имаш доказателства за това. Имаш или не? Ако нямаш доказателства и интерес към колата, недей да спамиш и да пишеш глупости. Нищо лично към теб, но ми се струва че прекаляваш с измислиците си.

... мен в най ме притеснява думичката "от бракуван акорд" в един от постовете, които и аз открих преди колегата ISO_EU да цитира.  Да не би тук да се работи с бракувани коли само, но пък продавача казва че идват на самоход.

 

Не знам защо се впрягаш толкова колега, нито съм писал че колата ти е била с десен волан даже предположих че си е нормална, нито съм потвърдил че е била бракувана даже предположих че не е щом е дошла на самоход с номерата. Пак повтарям, че темата си е тип свободни приказки и се зарадвах че се включи за информация. Ако не беше и острата ти защита спрямо написаното и от мен би ме спечелил и като клиент в бъдеще. Аз бих искал да получа повече мнения и коментари дори и в свободен стил от колеги тъй като считам че бих могъл да отсея полезните. Както казват лоша реклама няма. Интерес към колите ти нямам и напомням, че темата не е да ли ни интересуват колите в обявите, а как намираме и бихме коментирали самите обяви. Правя разлика между автомобил спрян от движение и бракуван такъв, а също знам и че в Европа може да се пусне отново в движение бракуван автомобил, но след много тестове от типа на нашия Технотест, а усилията не оправдават средствата тъй като трябва да стане почти нов. Мисля че модераторите биха преценили най добре кой е нарушил добрия тон или е излязъл от мантинелата на темата.  Със здраве и успех в продажбите!

Редактирано от HondaExplorer
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, и аз се извинявам ако съм те обидил или засегнал, но това:

Да не би тук да се работи с бракувани коли само, но пък продавача казва че идват на самоход

е предположение, което не отговаря на истината и който иска, може да дойде лично да се убеди, че не е така. От Испания няма друг начин да дойде една кола, освен на собствен ход, автовозите ходят до Италия, Австрия, Германия и Англия, но не и до Испания.

Предлагам да заровим томахавката на войната и да си стиснем ръцете като фенове на марката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че на 2.4 разхода бил мноооо по голям от на 2.0 е пълна глупост , но тва е друга тема . Поне такива неща нека ги пишат хора които са карали или карат такива коли , а не клавиатурни професори които се опитват да се доказват с постване на линк след линк . Верно има голяма злоба тука бе ......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да ставам адвокат на когото и да било (темата така или иначе се разводни много), да внеса и аз моите 5ст: колегата tokio преди внасяше изключително галанти и е добре познат, както в съседния форум(който има желание може да се порови, там има достатъчно мнения на потребители/клиенти) така и в Ямбол ... а може би и цяла България. Какво толкова странно има ... човека е намерил начин да намира/вкарва автомобили от Испания, на добра цена, при това тези коли никога не са виждали луга или каквато и да било химия. Повярвайте ... ръждата не се оправя ... само се забавя, за разлика от други проблеми по трансмнисия, ходова част....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорих с колегата Токио миналата седмица и според мен си се държи много адекватно като човек който продава.  За съжаление моят купувач за маздата ми се отказа нещо и нямах възможност да отида да видя Акорда на живо,но да се надяваме че скоро ще имам тази възможност. определено си струва по-обстоен преглед тази колица. Според мен цената е доста добра и даже да има някой и друго нещо за правене пак си струва,предвид външния вид и факта,че наистина нее виждала немските Зимни дни :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...