Jump to content
ranko57

Болт на шайба на кол вал.

Recommended Posts

Здравейте на всички от този форум.Приятели имам един проблем.Отнася се по-точно за онези Хондаджий на ЦРВ-та с автоматични ск...кутий.Исках да си сменя ангренажния ремък.Но не успях да си развия болта на шайбата на кол.вал.Няма как да го застопоря.Въпроса ми е.Как мога и къде да застопоря маховика,за да не се върти,и развие болта.Останалото е лесно.Дали има които да са се блъскали така като мен...Предварително благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз съм с Hr-v и ремъчната шайба е с шестограмен отвор 50мм.Трябва ти специален инструмент-шестограм с отвор за камъка и рамото на гидорията!Аз имах под ръка гайка 50мм и с един голям раздвижен ключ държах контра.Имай впредвид,че болта е лепен и тябва рязко да удариш чува се едно пукване и болта тръгва.После трябва да го лепиш отново,аз го направих с уплътнител за резби на Локтайд,но пак ти казвам,че това е за Hr-v!Дано съм бил полезен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Тя е и автоматик.И няма как да я застопоря.Два дни се мъчам с един болт.Имате ли представа откъде да взема таък шектограм?50 мм...Имате ли представа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега моята е ръчка и аз имах същия проблем с развиването на болта. По спомен ще кажа, че след малко псувни видяхме че на маховика някъде имаше отвор който японеца го е направил точно за това, вкарахме една отвертка и се застопори. Но пак казвам карам на спомени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах такъв проблем, но след като нагрях болта с мини газова горелка и след това заигра гайковерта и ........готово

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги .Благодаря ви за отзивите .Развих го .Урааа.Заигра големият гайковерт за камиони.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...