Jump to content
Miramax

Съвет за ФИШ - "неправилно паркиране"

Recommended Posts

Здравейте колеги !

Дайте някакъв съвет, особено пловдивчаните какво да правя в моя случай.

Действието се развива в квартал Смирненски, до КАСПЕЛА.

4 блока и в междублоковото пространство има паркинг - самоделка, на който паркирват хората от блока. 

Ето картинка от GOOGLE Maps на точното местоположение.

Та от 2 години паркирвам там, в седмицата по около 7 пъти. Доста често там има полицаи, които като паркирвам, стоят точно на 2 метра от мен и не ми казват абсолютно нищо. поне 5 пъти са ме засичали полицаи и нищо. Но не и днес. Написали са ми акт за 30 лв за неправилно паркиране пред блока . При положение, че това е изцяло междублоково пространство, дори такситата не влизат там и си е паркинг за хората от блока . Няма знаци, няма пеш. пътеки - междублоково пространство, каквото има всеки блок. 

На снимката, която ще видите, аз съм паркирал между входа и пасата.

Какво да направя в такъв случай ? Единственото което направих е да направя 6-7 снимки на колата, как и къде съм паркирал като за доказателство, че не е на основен път.

https://www.google.bg/maps/@42.130351,24.715547,3a,65.3y,245.44h,61.27t/data=!3m4!1e1!3m2!1s8muwVwVKI9TLmhgCWxp8HA!2e0

https://www.google.bg/maps/@42.130351,24.715547,3a,65.3y,133.5h,61.89t/data=!3m4!1e1!3m2!1s8muwVwVKI9TLmhgCWxp8HA!2e0

Редактирано от Miramax

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прилича на тротоар....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E все пак си паркирал на тротоара и нямаш достатъчно разстояние от сградата. Според мен за това са ти написали. Ако не си от блока, може и по сигнал да е било.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смотаняци.. Да дойдат на село да ме глобят, че съм паркирал пред къщата си!

За мен това си е чисто заяждане, къде са фишовете на другите коли от междублоковото пространство? Някой недобронамерен побеснял пенсионер е загрял спешния телефон да съобщи на служителите на реда как някой "вандал" е спрял на любимия му "тротоар" 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно заяждане е това.

Преди доста години живеех точно до наказателния паркинг до пазарчето Иван Вазов (в София) и не бях със софийска регистрация ( и все още не съм де). Имах чувството , че им бях станал спонсор, през 2-3 месеца , бам, вдигат ми колата. И с всяко вдигане все по абсурдни обяснения и както се сещаш другите коли не ги пипаха. Добре, че го обявиха за нелегален и го закриха :D

Така че , не се коси много много. Просто полицаите са решили да отчетат дейност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По закон, доколкото си спомням, ако си паркирал на тротоара ,трябва да си на 2м. отстояние от блока /за да могат да се разминат две майки с колички/.

В твоя случай, няма такова разстояние и това е най-вероятното основание да ти напишат, Акт ли, или Фиш - уточни се.

Ако е Акт и си го подписал - плащаш, ако си намерил  протокол/бележка на предното стъкло - хвърляш го в най-близкото кошче и забравяш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глобата ти е по фиш вероятно за 30лв.-не правилно паркиране в/у тротоара.Дали някой от твоите съседи не е подал сигнал и "смотаняците" са ги пратили да напишат глоба за неправилно паркиране?!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В пловдив масово са тръгнали да събират пари аз го отнесох миналата седмица  с 50 кинта на ул, Раковсти и ул, Тракия в райна на кръстовище, за спиране на тротоара и тревни площи глобата е 30лв а в крътовище 50

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Само в България, някой който се опитва да спазва закона или работи със закона, може да бъде наричан "смотаняк", а този който нарушава "гъзар", като последния като му ударят колата ходи при "смотаняците", за да спазят закона, който той иначе нарушава и тогава не са "смотаняци" и гъзара много мрази някой да го нарушава, до момента в който не си хвърли найлончето от цигарите през прозореца и вече пак е гъзар :)

Редактирано от freesoul
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е като фишовете дето ги лепят тука от общинска охрана.Минават и който е паркирал на тротоара или на зелена площ го духа.Ама никой не се сеща,че тия паркоместа са правени преди 20 години когато е имало 5 лади на кръст,но сега през седмицата няма място никъде...Проблема е че няма изградена инфраструктура парите потъват в нищото ;) 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е Акт и си го подписал - плащаш, ако си намерил протокол/бележка на предното стъкло - хвърляш го в най-близкото кошче и забравяш.

Лепенка на стъклото. Тоест може и да не го платя? Вероятната причина за стикера е една жена - алкоохоличка + цигари до смърт + клюкарка на терасата. Когато и да отида, тя е на терасата. Та тя може да е подала сигнал, ей така щото кво пък е за нея да трябва да дадеш 30лв ?! За нея е важно да си хвърля фаса на плочките под терасата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

 

Лепенка на стъклото. Тоест може и да не го платя? 

 

За неплащането, имах предвид, конкретно за протокол/бележка от тези които ги слагат под чистачката. В тях пише, че си паркирал неправилно, че имат снимков материал и те плашат, че ако не платиш в 7 дневен срок в Общината 30лв., ще изпратят протокола в КАТ , където ще ти бъде съставен Акт в размер до 500лв..

 

Лепенка - това не ми говори нищо /не съм се сблъсквал с такова/.

Може да са измислили нещо ново - казва ли ти някой?

Редактирано от Еmicha1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото виждам и на пасата са лепнали стикер за глоба. Води се тротоар и затова са ви лепнали глобите. Принципно е по сигнал тази работа, но от време на време общинска охрана си правят тяхни си акции за отчитане на дейност. Глобите ги лепят вече, а не слагат бележка под чистачката, че нея може да я духне вятъра. Може да не го плащаш, но ще ти стои като данъчно задължение и не знам дали има давност, може и да получиш някакво известие след определен срок че имаш да плащаш нещо си.  Доколкото знам не може да го обжалваш. Миналата година имаха акция и тогава тряскаха деректно по 50 лв.

  Що се отнася до комшийката с фасовете, пусни един сигнал до общинска и на нея ще и тряснат една глоба, ама трябва да си 200% сигурен че постоянно хвърля и да я засекат.

Редактирано от chooby

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте да не говорим против нещо, което така или иначе се вижда, че е нарушено - да неприятно е няма спор, но след като човек е в нарушение трябва да си понесе последствията. Никой не го интересува, че няма къде да паркирате, ето в София изградиха няколко огромни подземни паркинзи на крайни метростанции... Е никой не ги ползва, защото сте много важни и трябва да стигнете до вратата на мястото където сте тръгнали с колата... не можело с метрото там явно пътуваме само идиоти и бавноразвиващи се. Не правите сметка (спец. за София и другите големи градове), че ако всички тръгнем с градският транспорт няма да има задръствания, на всички ще ни е по - добре, ще стигаме на време на работа - голяма работа, че 20-30 мин. ще се буташ като на края си на време на работа и не мислиш, че си спрял нейде където не трябва и до 18:00 да мислиш само - дали са ти вдигнали колата или не.Ще ме прощавате колеги, но просто е леко нередно сутрин да срещам по 200 коли в мега задръстването и всичките с по 1 макс 2 човека вътре...

Редактирано от ntpetkov
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Специално аз никого не оправдавам или не виня. Колегата пита нещо, аз съм се сблъсквал с подобно и казвам каквото знам. Пред моя блок водя война с новодомците, които въпреки огромния паргинг си паркират колите пред самия вход, ако им отворя вратата сигурно до асансъора ще ги бутнат, защото ги мързи да изминат "огромното "разстояние от 50 метра, а аз самия мога да мина 150 от гаража до входа. Глобите ги стряскат за 2-3 дни после пак наново. Айде със здраве и да пишем повече по темите а да не спамим като мен.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме прощавате колеги, но просто е леко нередно сутрин да срещам по 200 коли в мега задръстването и всичките с по 1 макс 2 човека вътре...

Здравейте

Колега ntpetkov, съгласен съм с твоето мнение като цяло.

Но това, че в колите има по 1 или 2 човека- (няма пряка връзка със задръстванията колко човека ще са в колата)- няма абсолютно нищо нередно в това.

Поздрави 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ще ме прощавате колеги, но просто е леко нередно сутрин да срещам по 200 коли в мега задръстването и всичките с по 1 макс 2 човека вътре...

Здравейте

Колега ntpetkov, съгласен съм с твоето мнение като цяло.

Но това, че в колите има по 1 или 2 човека- (няма пряка връзка със задръстванията колко човека ще са в колата)- няма абсолютно нищо нередно в това.

Поздрави 

 

Ами колега според мен има и то голяма дори в София един общински съветник предложи да има глоби за хора движещи се в час пик сами по път за работа/вкъщи, но го усмяха и не му го приеха - не казвам, че е било в идеален вид, но с леки промени можеше да се пусне такъв закон.А връзката е следната - ако имам 3ма колега живеещи от вкъщи по пътя до нашата обща работа и се разберем да минавам сутрин да ги вземам и да отиваме с 1 кола - 4 човека на работа е едно, обаче ако всеки се качи в колата си ще получим 4 коли с по 1 човек по същият този път, това за малкият град е все тая, защото няма опасност чак от такива задръствания, но в София, Пловдив, Варна, Бургас това значи хиляди, хиляди излишни коли всяка сутрин, създаващи просто задръстване или не създаващи, но уголемяващи го. Това ми е идеята, хем 3-4 ще делят парите за път, ще им е по - изгодно хем няма да е толкова тежък трафика ако поне 50% от хората започнат да го практикуват това...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

не искам да се заяждам само искам да изтъкна, че:

на теория звучи добре, само че на практика... 

има няколко проблема:

1 хората които возиш трябва да живеят у вас/ до вас.

2 хората които возиш трябва да работят където и ти.

 

Та ако не е така трябва:

- 3-4ма да паркират пред вас за да може да отидете заедно на работа, и за да стигнат до теб трябва да карат сами.

- да бъдеш такси на някого, за да отидеш после сам на работа.

 

Аз лично карам приятелката с всяка сутрин ( в прелюда за повече място няма),  и тъй като не работим на едно място трябва да измина останалото 

разстояние сам.

 

*ползвам кола, защото дори със задръствания си спестявам време от път към работа и обратно.

 

Като цяло не е лоша идеята, но реалното и прилагане е трудно и по скоро ще работи само за разни изключения (като изброените по-горе).

 

......ииии  стига оф топик....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега - ntpetkov.

Това за кой колко хора ще вози в колата , без да се обиждаш но мисля, че е невероятна глупост и няма да го прочета отново.

Относно моя фиш мога да кажа следното: разбра се , че е подаден сигнал от живущата на първи етаж, защото не съм от блока. Лошото е само, че това е абсолютно заяждане, защото абсолютно всеки, който живее в блок и няма паркинг, си паркира където види. Дори моя блок е напълно обграден от коли, но никой няма фиш. Точно затова става въпрос. Защото Всеки ден пред всеки един блок, включително и в моя случай има паркирани коли на едни и същи места, просто на някой му е скучно и иска да си изчисти съвестта, че пред терасата му няма кола, макар то и хонда :D .

А това ,колко хора има в колите и защо сутрин е пълно с коли, е проблем не на шофьорите а на градската инфраструктура. Добре, че в Пловдив започнаха някои промени ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...