Jump to content
Damasko

Свещи

Recommended Posts

Здравейте - интересува ме - какви са свещите по каталог за Хонда Акорд 1.8 136hp 2001г. Търсих и неможах да намеря никаде. Също така може и мнение от личен опит за определени видове. Благодаря предварително. Поздрави

Редактирано от Damasko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е Как какви свещи? За Хонда само NGK! В каталога виждаш кои са за твоята кола.

 

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NGK - ZFR6F-11

Denso - KJ20CR-L11

 

Това са свещите по каталог за Акорда с мотор F18B2.

Седем години карам само с NGK и съм доволен.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NGK са свещите за Хонда, но бъди внимателен, защото аз като си сменях моите преди около година ми казаха, че на пазара са плъзнали ментета на марката и разликата била почти никаква!!! Аз лично си взех NGK за 22лв. на брой и се надявам, че ме е подминало ментето! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много богати колеги имало  втози форум, дават 22лв за 1 свещ с неясен произход, при положение че оригинални комплект 4 от щатите идват за почти същите пари.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си ги купувам от едни познати които внасят оригинални части за корейски автомобили, директно от Корея. Маджентис излизат с абсолютно същият каталожен номер свещи. Свещите са оригинално  NGK произведено в Корея. Последно като си ги взех бяха двадесетина лева четирите бройки някъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оригиналното NGK не се произвежда в Корея, а в Япония.... .... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че се произвежда в Япония. Казвам, че тези които купувам са произведени в Корея, както има и произведени във Франция и така нататък.. Просто не са излезли от заводите им в Япония, а в заводите им от други страни. Като знам че наистина пристигат от Корея, а не от Китай и съм сигурен в тях. Все пак корейците вече са световна сила в автомобилното  производството и щом ги правят и ги вграждат в колите които изкарват на пазара, значи може да се разчита. А и аз досега не съм имал проблеми с тях. мотора мърка:)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В хонда в Горубляне искат 20лв на свещ. NGK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bosch-FR 7 LCX+

Brisk-DR15YP-1, 1620 Иридиева

Denso-KJ20CR-L11, IK20L Иридиева

NGK-ZRF6F-11

CHAMPION-OE089/T10

Аз съм най-доволен от Бош и NGK, но и трябва да си най- внимателен с тях, защото има на пазара доста ментета. Някаде бях чувал че хубавите NGK , каталожния номер , който е на порцелана трябва да е в черно не в синьо (колко е истина нз).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бягаите от NGK-Made in France-работят добре но им се пука порцелана(изолатора) и често попада в цилиндъра,лично на мен не успя но на двама приятели единия с астра другия с мерцедес нямаха този късмет,за радост нямаше поражения,поне не видими или осезаеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В Блтрако Ботевградско са 14 лв. броя!

Аз предпочитам иридиеви защото карам на газ а те държът много,и така инвистициата  се оправдава.

Редактирано от bigmo6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...