Jump to content
Хонда007

Не набира скорост

Recommended Posts

Здравейте!

Карам Хонда Сивик 1,7, 2004 и преди малко след като вдигнах 120км на Околовръстното отказа да набира  скорост. Т.е. вдига макс 60-70 при положение, че педала на газта е натиснат до долу. Нищо не свети по таблото, изгасих я запалих я пак , после на Цариградско вдигна 80,но става много трудно. Досега не е имало такива проблеми. Като я изфорсирам от място оборотите се вдигат домалко под 3 ,повече не може. Някой има ли представа какъв може да е проблема. Аз си мисля, че или турбото има проблем или един приятел ми каза, че би могло да е от някакъв катализатор. Колата върви,но измъчено. Така или иначе ще е закарам  насервиз ,но все пак да има някаква идея преди това.

Благодаря предварително .

Редактирано от Хонда007

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влиза в сервизен режим и лампата за грешка на таблото е или липсваща или изгоряла . Диагностиката ще каже .

Вероятно не свети и при началният чек на контакт - светят всички лампи .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странното е че лампата си свети по принцип,като се запали колата и след това си изгасва и не светва повторно, но пък като се подаде повече газ почти винаги мирише странно в автомобила ,като на изгоряло. Утре ще я закарам на диагностика,но предполагам, че проблема е във филтъра за твърдите частици и ще трябва да се почисти. Надявам се това да е проблема, защото и финансово ще е по-леко :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Причините според мен са:

 

1. DPF, акто сам си писал;

2. Дебитомер също с много голяма степен на вероятност.

 

Тези симптоми не са на скапано турбо поне според мен и опита, който имам с дебитомер и турбо на дизелово БМВ и Пасат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Лампата вероятно е свързана към някоя друга, затова и гасне. При тия симптоми трябва да светва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диагностиката ще си покаже.... Един приятел имаше същия проблем на Фиат Стило 1.9 дизел и се оказало, че е точно този филтър за твърди частици и сега няма проблем! Успех и се надявам, че си я оправил вече!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питане към хонда 007

имам един пост от 19.03.2014. Ако това ти е проблема - решението е лесно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...