Jump to content
Stef@n

Civic 1.4/90 k.c. '97 протекъл таван ?

Recommended Posts

 Значи преди седмица след големите дъждове, паля колата и качвам едни приятели, по едно време ми казват, че задните седалки са мокри ?? Проверявам вярно и то много мокри сякаш е излята 2/3 литрова бутилка с вода. Махам задната седалка - мокро и то доста. Отварям отзад багажника, махам резервната гума и в нишата където стои гумата доста вода, поне до половината. Огледах уплътнението на задната врата изглежда здраво, закарах я при един познат монтьор и той я гледа даже я тества с една кофа и нищо ?? Страното е, че облегалките не бяха мокри само седалките, отзад поставката която е закачена на задния капак също не беше мокра ? От къде може да е текло, и какво да направя за да установя причината ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж уплътненията на стопа :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза колегата виж уплътненията на стопа .. моите ги лепнах със силикон и проблема се реши ... изсуши си кората за да не мухляса и другия вариант е от шибидаха ако има такъв ... успех ..

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Благодаря, и аз мисля, че е от стоповете щото днес я закарах на автомивка и помолих да я понапръскат повече и протече точно под тях. @Mickelangelo и аз мисля да ги свалим и да уплътним със силикон, но ако някои има по-добра идея може да сподели :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това май при тоя модел си е детска болест  :) Имах същия проблем с вода в багажника, оправи се след намесата на ръчичките и малко повече силикон :) 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Моята има удар отзад и стоповете не са "наместени" много добре :) Ще играе силикона явно, благодаря на всички включили се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди да ги залепя с силикон единия ми се пълнеше с вода и просто дупнах една много малка дупчица най отдолу да си изтича и проблема се реши :) 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Днес я закарах при един познат, свали стоповете и почисти с кореселин там където контактува уплътнението на стопа. Самото уплътнение беше читаво, обаче който ги е монтирал предния път е спестил едната гайка. После изполва някакъв водоустойчив силикон, сложихме и 4 гайка и сега остава да завали за да се види дали пак ще тече :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тези хонди им е слабото място явно,мойта е същата и течеше под лайсните от точковите заварки на тавана свалихме ги почистихме и с лепилото с което лепят джамовете и готово.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

С повече силикон, се оправят нещата. :yes:

Редактирано от honda-vtec

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Май в крайна сметка е това - повече силикон. За левия стоп се наложи още един път да го сваляме, пак силикон и поне за сега уж държи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ако питаш, не чакай дъжда за да си провериш работата, ами съчетай проверката с едно измиване на колата на водоструйката ;) Тогава най лесно си проличава откъде какво тече. :eat:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ако питаш, не чакай дъжда за да си провериш работата, ами съчетай проверката с едно измиване на колата на водоструйката ;) Тогава най лесно си проличава откъде какво тече. :eat:

Подкрепям на 100%

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Благодаря, и аз мисля, че е от стоповете щото днес я закарах на автомивка и помолих да я понапръскат повече и протече точно под тях.

 

Дъжд всеки ден, що да давам пари за автомивки :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...