Jump to content
fashion_m

Civic 6 gen различен размер гуми от стандартния

Recommended Posts

Здравейте, имам Civic 6 gen 1999 г. EJ9 D14Z2 седан. На вратата пише размер гуми 185/60/14. Проблем ли е ако сложа 185/65/14 и какви последствия могат да възникнат от това, освен, че километража ще показва по-ниска скорост от реалната?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не трябва да е проблем. Аз карам зимни 175/70/14, а те са същия диаметър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да има проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблем, и за моя Сивик дават 185/60/14, а зимните ми гуми са 185/65/14. Няма никакъв проблем :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За слагането може да се сложи,аз карах със гуми 195/60/14 и после като си сложих гуми 185/60/14 колата стана по нестабилна.При твоя случай аз мисля че ще стане още по нестабилна,поне аз така мисля щото гумите които искаш да сложиш са по високи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма да имаш ядове ... аз по принцип карам с 185/60/14 но миналата зима като си купувах летните гуми ( за по евтино тогава ) ми дадоха две 185/60/14 и две 185 / 65 / 14 които оставих задни защото ме домързя да се върна и да ги сменя .. и до ден днешен задницата е малко по висока но не ме бърка нищо еднакво стабилна си е .. по скоро гледай окачването и качеството на гумите за стабилност ..  а относно 195 / 60 / 14 са прекалено широки за хондичката и ще направиш мусколи докато я караш .. макар и с хидравлика ... за зимата даже е хубаво да са още по тесни 175 / 60 / 14 примерно :) успех .. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не са и тежки 195/60/14 Mikelangelo и стабилността си е по добра...но както и да е всеки сам решава...аз карам със 195/60/14 и ми харесва;);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...