Jump to content
Y.Nikolov

Смяна на джанти с един размер

Recommended Posts

Здравейте колеги, 

Имам идеята да сменя сега наличните ми 16 цолови джанти с 15-ки. Колата ми е Хонда Сивик 8-ма генерация със следните характеристики на гумата/джантата: 205/55; R16; широчина 6.5x16; офсет ET45; болтове 5x114.3; цент. отвор 64.1.

 

Моля нека пише човек, който или кара с 15-ки 8-ма генерация и да сподели точните размери на джантата, която си е купил или някой човек от бранша с гуми :)

 

Прерових бая сайтове и форуми но не успях да намеря информацията. Най-голямото ми притеснение е, че не знам дали изобщо може да се монтира джанта 15 цола и дали няма след като се сложи гумата да опира някъде по калниците, или самата джанта да опира в спирачните дискове.

 

Благодаря предварително за всяка информация!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега!

Според мен 15-ки джанти на Сивик 8-ма ген. няма да станат. Колата излиза от завода с 16-ки, което ме навежда на мисълта, че спирачните дискове са по-големи от 280мм, т.е. ще са поне 300мм. Иначе може да си измериш спирачните дискове и да разбереш какъв е диаметъра им и така ще добиеш представа за нещата. И въпреки всичко аз съм на мнение, че 15-ки джанти няма да станат на Сивик 8-ма ген.

Поздрави! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей, колега!

Според мен 15-ки джанти на Сивик 8-ма ген. няма да станат. Колата излиза от завода с 16-ки, което ме навежда на мисълта, че спирачните дискове са по-големи от 280мм, т.е. ще са поне 300мм. Иначе може да си измериш спирачните дискове и да разбереш какъв е диаметъра им и така ще добиеш представа за нещата. И въпреки всичко аз съм на мнение, че 15-ки джанти няма да станат на Сивик 8-ма ген.

Поздрави! :)

Колега, мненитето ти ме заинтригува и проверих на няколко места, на които продават дискове за Хонда Сивик 8-ма генерация, какви са размерите.

http://www.comline.uk.com/Honda/Civic/brake-discs - ето на този линк са размерите на дисковете на Хондата. Интересното е, че задните дискове са 260 мм, а предните 281.7. Може би има значение и, че колата е с 1,4 бензинов двигател. Е има и други размери де, но се надявам в този случай, моите да са с по-малки размери :)

От някъде мога ли да видя какъв размер на спирачните дискове ще се побере в джанта 15 цола :?

Редактирано от Y.Nikolov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, защо искаш да минаваш от 16-ки на 15-ки джанти, при положение, че оригиналните 16-ки са сметнати за тази кола и с този двигател?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15' джанта е ок за 282мм диск,но играта е със спирачния апарат.Намираш си за проба желязна джанта от Мазда 6 и пробваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, защо искаш да минаваш от 16-ки на 15-ки джанти, при положение, че оригиналните 16-ки са сметнати за тази кола и с този двигател?

Колега, първо 16-ките ще си ги ползвам през лятото, докато 15-ките съм ги заделил за зимата. Второ зимата по-тясната гума е преимущество, същото така си мисля че 16-ката, поради по-широката си основа леко спъва и без това не много мощната ми кола :) Трето, но не и последно е финансовата част, зимните гуми са с около 30-40 % по-скъпи от летните, при гума 16 цола например "Vredestein" за 16 цола сметката излиза към 150 - 160 лв. за гума, за комплект 4 гуми сумата е около 600 лв. http://www.avtogumi.bg/oscommerce/advanced_search_result.php?s=205&h=%2F55&r=R16&categories_id=2&manufacturers_id=15

Същата марка гума със същата шарка, скоростен индекс и т.н за 15 цола комплект ще струва около 400 лв. 

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/advanced_search_result.php?s=195&h=%2F65&r=R15&categories_id=2&manufacturers_id=15

Е ето поради тези причини се огледах за 15-ки :)

15' джанта е ок за 282мм диск,но играта е със спирачния апарат.Намираш си за проба желязна джанта от Мазда 6 и пробваш.

Колега, бях да пробвам лети джанти 15 цола и станаха, оказа се, че спирачния апарат на Хонда с 1.4 двигател е точно 282 мм. Останах супер доволен. Мястото, от което си взех джантите е : http://gumibogrov.com/ Много точни хора и имат супер голям избор. В случая джантите, които взех бяха като нови, нямаха нито една драскотинка или вдлъбнатина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извода е, че 15-ки джанти стават на Сивик 8-ма ген. с 1.4 мотор.

Колега, тези джанти 15-ки, които си взел с какъв офсет са (ЕТ) и колко са широки (J) ?

Честито за новата придобивка! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извода е, че 15-ки джанти стават на Сивик 8-ма ген. с 1.4 мотор.

Колега, тези джанти 15-ки, които си взел с какъв офсет са (ЕТ) и колко са широки (J) ?

Честито за новата придобивка! :)

Колега за офсета ще те излъжа, но за широчината е 6.5 J. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Здравейте колеги! Иска ми се да разбера дали някой друг е правил тази гимнастика с джантите? На две места съм питал и още като погледнат предното колело веднага отсичат, че няма да стане и изобщо не си правят  труда да свалят джантата и да пробват. Моля ако някой друг кара с 15-ки нека сподели, че колегата Николов не е влизал тук от година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пробвай сам. Намери си джанта 15 и я сложи за проба. Може спирачните апарати едвам да се събират в 16-ки и затова навсякъде да ти отказват пробата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...