Jump to content
А. Чавдарова

Надрани фарове

Recommended Posts

Здравейте колеги. Фаровете са много надрани,предполагам са търкани със шкурка или нещо от сорта. Въпроса ми е продават ли се някъде само стъклата/пластамасите. Или евентуално дали в Пловдив могат да ги оправят,защото са надрани. Пробвах със шкурка водна 1500 на единия ъгъл и стана по зле. Когато е мокър фара,обаче се избистря значително. Четох, че с полир паста и не знам какво още се оправяло,но при мен (поне според мен) е надрано,а не замърсено и потъмняло. Благодаря

post-29952-0-75472900-1394379754_thumb.jpg

post-29952-0-01354200-1394379770_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да ги оправиш, пробвай така:Водна шкурка 800,1000,1500,2000 и 2500 по желаниеПаста за полиране на 3М номер 1Почваш първо с 800 и така към 2500, търкаш около 10-15мин от вид шкурка без да натискаш много и без да се задържаш много на едно място, за да не изтъниш много пластмасата. Гледаш винаги да е мокра шкурката и фара задължително. Накрая минаваш с пастата на 3М. Нанасяш пастата на ръка или с машина.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря,стискайте палци... :lol:

Редактирано от А. Чавдарова

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!колегата е прав... фаровете се минават с водна шкурка,но няма да стане с пастиране на ръка.Ако неможеш да си оправиш фаровете,аз се занимавам с пастиране в свободното си време,и мога да ти реша проблема бързо

пиши ЛС или gsm.0897616348

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра става с пастиране на ръка , само трябва доста търкане

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има хора който се заминават с това, направо няма да повярваш как ще станат фаровете.

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=13&t=258989&start=120

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здр-те колеги имам идеално решение на проблема само незнам дали колега ще почерпи по бира .

И така първо пастата се отмива с няколко миенета с две думи до 5  6  месеца и пак всичко на ново и сега да ви кажа какво ви е решението намирате си някой бояджия на коли минава ви ги на шкурка до 2000 и после ги лакира с лак за кола 

Гаранция че стават все едно сега сте ги закупили и гаранция че ще изкарат поне 3 4 години без да мръднат и така които реши да пробва а за черпането ще се разберем 

Поздрави на всички и лек ден

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е прав ,ще станат като нови и то за гълго време.Успех ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,стискайте палци... :lol:

Стискаме ти палци но после кажи как си ги направил и качи снимки да видим резултата 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здр-те колеги имам идеално решение на проблема само незнам дали колега ще почерпи по бира .

И така първо пастата се отмива с няколко миенета с две думи до 5  6  месеца и пак всичко на ново и сега да ви кажа какво ви е решението намирате си някой бояджия на коли минава ви ги на шкурка до 2000 и после ги лакира с лак за кола 

Гаранция че стават все едно сега сте ги закупили и гаранция че ще изкарат поне 3 4 години без да мръднат и така които реши да пробва а за черпането ще се разберем 

Поздрави на всички и лек ден

Не за 3-4 години ами поне 10 ще са супер ако лака е горе-долу добър от към качество! И не се търка с повече от 1000 водно за лакирането,защото ако е по-ситна шкурката лака няма да прилепне добре и може след време да започне да се люпи.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия вариант е да се полират и после им се лепи фолио на 3М отгоре. Стават доста добре, но фолиото е скъпо. Моите ги направих с лак :-)

Публикувано изображение

Редактирано от kalin_gk
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,стискайте 

Какво стана с фаровете така и не даде резултат и да кажеш с какво са направени

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Благодаря,стискайте 

Какво стана с фаровете така и не даде резултат и да кажеш с какво са направени

 

 

Ами понеже шубето си е шубе ги минах само с полир паста,изчистиха се но в средата дръскотините си стоят,чакам капак и ще се свържа с колегата varkolaka , твоята идея не е лоша също,но май е по-добре да си е с полир паста за да няма люпене след време. Поздрави

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eла да ти ги лакирам аз и ако някога се олюпи лака,докато я караш тази кола ,ще ти купя чисто нови фарове от магазина! Направил съм поне 200 комплекта за 15 години и до сега никой не е направил рекламация ! С пастата продължава да се захабява пластмасата на стъклата и след няколко месеца пак ще помътнеят и след 5-6 пастирания няма да остане пластмаса за полиране!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей това е малко провокация и веднага разбираш кой може да ти свърши работа :)

Ами добре съгласна съм,направи си реклама къде,колко време ти отнема и да не забравяме цена :)

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

търкат се много бързо ако има и камера съм обеден че сутрената ги прави  и до вечерта си си ги сложил на колатана колегата му ги направиха следобеда и до вечерта си ги беше сложил 

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не препоръчвам да се слагат същия ден,особенно ако времето е лошо.Но не мисля че ще е проблем да се сложат на другия ден!         А. Чавдарова,ако наистина те интересува пиши ми на лични и ще ти обясня за цената  и времето за ремонта на фаровете!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво стана с тези фарове в крайна сметка полирани ли са лакирани ли са или вече колата я няма

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, фаровете ми бяха много зле, минах ги на водна шкурка 2000 и полирах резултата е невероятен. :)

Ето как изглежда 

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-ash2/v/t1.0-9/1912216_755823557797405_1414582219045330085_n.jpg?oh=7ec7e4454054c2e5de4629577a3f1e96&oe=5705E6BB

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, че нещо ама ако са били много зле с тая 2000 има да търкаш 2 месеца за да ги изтъркаш до ниво за полиране, след което да изглеждат като нови...

Ако действително са много зле се почва от 320 суха примерно . . . :santa:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...