Jump to content
borko_st89

Проблем - покачи се нивото на маслото

Recommended Posts

Здравейте колеги. Значи както съм споменал в описанието, Сивика е с Дуалче и разпределителен вал от Д15. От около 1-2 седмици забелязах, че нивото на маслото малко се е покачило и ми се вижда и малко по-черничко, от последната смяна съм минал около 6500км. Колата я карам на газ, рядко на бензин и затова сигурно не мирише маслото на бензин. Въпросът ми е колко горе долу ще ми излезе ремонта...и понеже имам някаква замислена идея да слагам друга кратуна, дали ще е по-изгодно да си ревизирам тази глава или направо да я сменям с друга...И ако някой е правил тази интервенция съм отворен откъм препоръки и предложения каква глава точно да присаждам.

Благодаря на отзовалите се!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да сложиш ВиТек-ова глава, виж колко ще ти струва ремонта, и сам си прецени, кое ще ти е по джоба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега имам го като идея това с ВиТек-овата глава, но засега е само замисъл.

 

Иначе къде точно ще е проблема според вас колеги? И ако някой е отстранявал подобен проблем, колко ориентировъчно излиза ремонта?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам си с механична бензинова помпа. Осван от скъсано платно на бензиновата помпа (да вкарва бензин в маслото) не виждам от каде да ти качва нивото. Дори да я караш на газ, бензиновата помпа си продължава да работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега с ел.бензинова помпа съм, механичната не функционира...горе съм написал, че съм с вал от Д15. Така, че този вариант отпада. Отпада и варианта да влиза вода, понеже маслото щеше да ми е като боза. Затова остава да меши с гориво....и затова питам в кое мога да се съмнявам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако познаваш карбуратора ,провери защо изтича бензин на угасен двигател.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Markony , нещо не схващам коментара...никъде не съм споменал, че ми изтича бензин на изгасен двигател!  :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mаркони ти подсказва да провериш карбураторите, да не би случайно да изтича бенз, като е загасена колата?

 

Имам колега с "пикаеща" дюза и маслото му е като пикня.Естествено колата е бмв!И не харчи масло, ама грам! :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как иначе ще ти покачва маслото?Ако караш на бензин и е примесен с нафта също качва маслото,защото нафтата не изгаря и попада в маслото.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди карбураторите имам клапан за бензина, така че не виждам как може да влиза бензин, а и ако имаше бензин в маслото щеше да има поне лек мирис...поне така мисля, не съм специалист, ако си знаех какъв е проблема нямаше да пускам тема, а и затова е измислен форума - да се учим един от друг и да се консултираме! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи варианта е да имаш проблем с щеката, защото няма как да се качи маслото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мойта хондичка гуменият ограничител който е в горния край на щеката и ти казва докаде да я наръчкаш се движи по цялата дължина.Може и твоя(ако е такава щеката) да е мръднал малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи днес я закарах при един познат майстор, който знам че със сигурност няма да ме излъже и ми каза, че си е наред колата. Така че ще го шпоря хондето, пък ако се появи някакъв проблем то ще се разбере ;). Благодаря за мненията! 

Засега темата може да се сложи под ключ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...