Jump to content
ntpetkov

Автокаско

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Идва момент в който трябва да си подновя автокаското, доволен съм от предишните, но понеже последният застрахователен период нямах много късмет и оправях много щети, последната даже със самоучастие - сега ми искат много пари за подновяване... и нормално де.Та мисълта ми е всеки да напише от кои ЗК е доволен, при положение, че се е възползвал от каското.

За сега съм процедирал с доверени сервизи, защото изплащането се бави, не знаеш колко ще е и т.н. Предпочитам да продължа с доверени сервизи като услугата искам да е пълно автокаско. Очаквам Вашите мнение, за да можем всички да избистрим кои са що годе "честните" и добри застрахователи в тази държава и да могат възможно най - много колеги да се запътят към тях.

 

Благодаря Ви предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един глас за" АЛИАНС"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Армеец. Съвет, използвай услугите на някой брокер, правят отстъпки и се занимават с цялата бумащина - опис на щети и т.н.Sent from my Lumia 920 using Tapatalk

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уника - завеждат до 5 щети на паркинг, без да искат протоколи от полиция и тем подобни глупости. Ползвай услугите на някой Брокер, както казва колегат по-горе за да не се занимаваш с глупости.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен от Булстрад. По презумпция всички ЗД се стремят да ти платят колкото може по-малко  :yes:  Винаги е добре ако имаш опция за опряване в официален сервиз или поне доверен, защото ако колата е над 12 години парите, които ще ти дадат (заради овехтяването на чарколяците) никога няма да ти стигнат за оправянето й.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото ми каско беше на Виктория - НИКОГА повече. Лошо отношение, почти не изплащат щети, много скрити уловки в договора като "щетите на паркинг не могат да надхвърлят 5% от общата застрахователна сума на автомобила". 

Сега направих на Алианц и съм страшно доволен. Каското им е малко по-скъпо от на останалит, но има защо. Преди два месеца ми се наложи да им ползвам услугите тъй като някой ми беше изкривил калника пред блока.

http://postimg.org/image/d6q1up56j/full/

За тази щета, по експертна оценка ми изплатиха 300лв. След ремонта ми останаха пари да си направя годишна застраховка и да почерпя :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И от мен един глас за Армеец. Плащат много добре щетите, вече няколко пъти съм се възползвал от каското при тях. 

 

Редактирано от valioturb
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тези, които съм ползвал, Армеец е най-добрият избор към момента. Доверен сервиз не съм ползвал, но съм взималдоста добри пари по експертна оценка. Освен това не са ме размотавали като някой други ЗК.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички включили се, в крайна сметка ще се прибяхва до услугите на брокер май, май и през него ще видим къде е най - изгодно, като цена и изплащане на щети/доверен сервиз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За момента ползвам БУЛИНС и мога да кажа, че съм доволен с малки изключения. Какви са Ви мненията за ДЗИ и Армеец. И да попитам защо всички препоръчват брокер? Не е ли по-добре да бъде директно към дружеството, брокера каква роля играе?

А и да добава, че обикновенно гледам да се възползвам от доверен сервиз, а не експертни оценки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом те интересуват доверените сервизи, по-добре да избереш Армеец. Аз съм техен клиент от години. За ДЗИ не мога да кажа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При застрахователен брокер може да ти предложи оферти на различни застрахователни компании (така да се каже защитава твоите интереси) , докато при застрахователния посредник е само на определена застрахователна компания ,естествено той защитава правата на компанията . Затова брокера е за предпочитане , просто ти дава информация за всяка компания с която работи и ти си правиш избор на коя компания условията ти харесват най-много. Ако ти си решил на коя компания ще използваш услугите , няма никакво значение дали ще го направиш от брокер или техен посредник .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При застрахователен брокер може да ти предложи оферти на различни застрахователни компании (така да се каже защитава твоите интереси) , докато при застрахователния посредник е само на определена застрахователна компания ,естествено той защитава правата на компанията .......

Не е точно така, защото целта на "брокера" който предлага много оферти, на различни Застрахователни Дружества е само да си вземе комисионната и естествено те убеждава да се застраховаш в това ЗД, от което получава най-много.

И когато не дай си Боже, каруцата се обърне, виждаш колко "добри" са ти условията.

Правилния избор е, да се поинтересуваш кое ЗД е по-добро - в съответната област която искаш да застраховаш, след което да използваш някой от офисите им /по възможност,е добре там да имаш познат, или да има добри отзиви за самия офис/, уточняваш си правата, плащаш си застраховката и дано не ти се налага да я използваш. 

От долния линк, може да си направиш добър извод, ако го прочетеш правилно / чети и между редовете - свързано е и с "брокерите" и пост # 6 от тази тема/.

http://insmarket.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%91%D1%80%D0%BE%D0%BA%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B8%D1%85%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B7%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%85%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8_l.a_at.1_i.429691.html

В заключение - всички са добри и точни до един момент, след което изведнъж започва голямото дърво.

И моята класация за момента:

-Специално за автомобилно застраховане - "Армеец", "Булстрад", "Алианц", и донякъде "Лев Инс" - всичко друго е компромис.

- Цялостно застраховане, въпреки малко по-високите цени / най-добро и сигурно ЗД, доказало се във времето/ "Булстрад".

 

п.п. Не работя в областта на застраховането, а само си казвам мнението.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте

Не е точно по темата но моето мнение е, че почти винаги има защо автомобила да е застрахован с автокаско.

Лично аз през годините (от 2006 г.) съм имал най- различни инциденти, за които застрахователното дружество (което ползвам) ми е изплащало щетите винаги и без никакви проблеми.

Дали съм доволен: не зная дали би трябвало да съм доволен от съвсем Нормалното и Коректно отношение на ЗК (която ползвам) към своите клиенти (смятам го за нормално).

П.С. ЗК е ЛевИнс.

Поздрави 

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ако вземеш и да кажеш кое е застрахователното дружество (което ползваш) и от което си толкова доволен ... и ще си баш по темата.

 

А аз да попитам, заслужава ли си да се прави каско до определена сума, а не на цялата кола. Скоро една застрахователка ми обясняваше нещо подобно, но нещо аз ли не разбрах, тя ли не обясни ...

 

Примерно ако колата струва 10 000 и каското е 10% на година ще е по 1000 лв ... но можело същата тая кола за 10 000 да кажеш че искаш да я застраховаш за щети до 3 000 примерно. Така вноската ти е 300 лв ...

И тук идва въпроса, когато е застрахована за 3 000, това значи ли че напълно изплащат щетите до 3 000 ?

 

Давам пример:

Имаме калник за ремонт и ремонта е 100 лв. 

Ако сме я застраховали на реалната цена 10 000 ... ще ни сметнат калника за 100 лв минус някаква амортизация (за да не изплатят цялата сума) и ще ни платят 90 лв. 

Ако сме я застраховали за щети до 3 000 ... ще платят ли пак 90лв за калника, или ще кажат "застраховал си я на 30% от цената и и ще платим 30% от калника" и да платят 30 лв вместо 90 ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

Не е точно така, защото целта на "брокера" който предлага много оферти, на различни Застрахователни Дружества е само да си вземе комисионната и естествено те убеждава да се застраховаш в това ЗД, от което получава най-много.

И когато не дай си Боже, каруцата се обърне, виждаш колко "добри" са ти условията.

 

 

 

 

Използвам услугите на брокери и не е точно така както казваш. Прави ми застраховката към това дружество, което аз искам. В допълнение ти прави отсъпка и имат хора, които се занимават с описването на щети (пример, по Коледа жулнах леко колата при излизане от гараж, за 15 минути, докато изпих едно кафе, цялата щета беше описана и заведена). От там нататък, какви комисионни получават, don't care, стига да не си губя времето ;)

 

Но съм сългасен, че всички са добри, стига колкото се може по - рядко да се разправяш с тях :D

Редактирано от Imst
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото аз знам, предишното ми каско беше с 3 000 лева под реалната стойност на колата, но понеже съм ползвал доверен сервиз не мога да ти кажа... Винаги ми оправяха щетите без да се разправям.

 

Оценката по - скоро играе роля при кражба или тотал-щета - ако я застраховаш за 3 000лв. и ти я откраднат - толкова и ще получиш ;)А и няма смисъл кола струваща 10 000 да казваш, че струва 3 000 ЗК не ядат доматите с колците - имат минимална застрахователна сума - ще ти дам пример от преди 1 седмица се допитах до ЗК за оферта - колата реално струва около 15 000лв. (в предишното беше застрахована за 12 000), а сега ми казаха от това ЗК минимална застрахователна сума - 8 000, максимална 12 000 - и в крайна сметка поисках конкретни цифри по каското за посредата и ми дадоха за 10 500лв. - Просто няма да ти позволяват да я застраховаш за 3 000 лв. самите те ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм само една щета и беше малка. Армеец преведоха в срок парите по банков път (около 250 лв, реално ми струваше 300 лв).

 

И аз бих препоръчал брокер - движи нещата и спестява много време. Също така звъни да ми напомня за подновяванията. Преди ми се е случвало кола на 4 години да карам няколко месеца без каско, защото съм забравил.

 

Алианц - мой приятел ги направи луди. Ходеше за най-малката драскотинка. Накрая отказаха да му подновят застраховката като изтече (той наистина прекали), но докато им беше клиент му плащаха.

 

ДЗИ - бяха коректни, но опита ми с тях е от преди 4-5 години, сега не знам.

 

Лев Инс - също опита ми е от преди няколко години. Много зле - за едни 150 лв. ме размотаваха половин година с какви ли не оправдания.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече от няколко места чувам добри отзиви за БУЛСТРАД, някой може ли да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...