Jump to content
Y.Nikolov

Зелен антифриз за Хонда Сивик 8-ма генерация

Recommended Posts

Здравейте,

 

Искам да попитам колегите с Хонда Сивик 8-ма генерация, или други, които ползват зелен антифриз откъде мога да си купя такъв. В ръководството на Сивика пише, че трябва да се налива/долива само: Honda All Season Antifreeze/Coolant Type 2.

 

Нивото на антифриза леко се е понижило и мисля скоро да долея малко антифриз, за да повиша нивото му. Въпроса е, че доста почетох по форуми, както и във форума на Хонда за това какъв цвят трябва да се долее. На доста места прочетох, че със сигурност не трябва да смесвам цветовете ( с червен например). На някои места пише, че мога да долея син, въпреки, че не осигурява достатъчно ниво на защита.

 

Ясно ми е, че най-добре би било да си купя антифриза посочен от производителя, но за съжаление живеем в България, такъв антифриз не може да се намери и всеки трябва са се справя поединично :) 

 

Ако някой е имал подобен проблем и го е решил, или знае откъде да намеря този антифриз на Хонда, или друга марка антифриз, зелен на цвят, със същия химичен състав като на този посочен от производителя, нека ми пише тук или на лично съобщение.

 

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега в хонда не продават ли? Там би трябвало да има, може да е малко по-скъп, но колко да е по-скъп. аз трябва да го сменям тая година, но към края на годината, та не сам разучил още, мисля като я закарам да ми сменят маслото на скоростите да им кажа да ми го сменят, освен ако не реша сам да си сменя маслото на скоростите, че ако ми кажат 150 лв за работа и веднага съм ги отсвирил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не схващам въпроса в темата ти колега ! Трябва ти малко да долееш и знаеш какъв та защо просто не отидеш до Хонда и не си купиш 1 литър ?! Какво очакваш от колегите тук да ти кажат ? Мисля , че цената беше 15 лева за 1 литър разреден и готов за употреба.Ако търсиш антифриз за 3 лева същият като този то това е друг въпрос.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не колега

 

Нещо не схващам въпроса в темата ти колега ! Трябва ти малко да долееш и знаеш какъв та защо просто не отидеш до Хонда и не си купиш 1 литър ?! Какво очакваш от колегите тук да ти кажат ? Мисля , че цената беше 15 лева за 1 литър разреден и готов за употреба.Ако търсиш антифриз за 3 лева същият като този то това е друг въпрос.

Не колега не очаквам да купя антифриз за 3 лева. Въпросът е, че купих колата преди месец и въобще не съм ориентиран откъде да купувам части или течности (антифриз) за колата. Очаквах, че в по-големите магазини специализирани за резервни части ще открия нещо, ама ядец.Не правя и компромис с качеството, предпочитам скъпо , но сигурно. За това и не очаквах, че трябва да се обадя в Хонда да проверявам, струваше ми се излишно, но още вчера един колега ми писа на лично съобщение да проверя направо в Хонда, явно другаде няма. Днес се обадих и разбрах, че имат антифриза, така че темата е приключена. За тези, които се интересуват - 1 литър струва 15 лв., а туба 5 литра около 60 лв. Питах и за смяната на целия антифриз колко ще струва, но момчето, което беше в магазина не успя да отговори точно, каза че Хондата побира малко над 6 литра + труд около 80-100 лева.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 литра е ако ти се точи цялата система иначе е 2-2.5 литра някаде.Зелен ползват по спомен Рено/Нисан.Принципно на Хонда антифриза не е и точно зелен а е синкаво-зеленикав на цвят.Успех каквото и да налееш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...