Jump to content
peter_hristov

Боядисване на волан на Civic 8ма ген

Recommended Posts

Здравейте колеги,
Волана ми се изтърква и стой много грозно на фона на самият иначе хубав салон. Някой ми спомена, че не е нужно да се сменя волана а само се боядисва или лакира (не съм сигурен точно какво трябва да се направи). Не ми се иска да го правя сам а по - скоро да се доверя на някой който се занимава с това. Прикачвам снимки за какво точно става на въпрос:

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Мисля, че това е достатъчно като информация :)

 

P.S. Извинявам се за обърканото заглавие

Редактирано от peter_hristov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,не се занимаваи с глупости.Всеки тапицер ще ти го обшие за 60-80 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнение, че както и да го боядисаш ще е за кратко, а и тази боя с която си представяш боядисването му, няма начин да не цапа ръцете. Колегата над мен е прав - потърси си тапицер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако тава е естествена кожа,можеш да пробваш с боя чернилка за обувки,1-2лв.струва,на спиртна основа е и мисля,че няма да те цапа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето защо не искам аз да го правя, за да не "счупя" нещо. Препоръчайте ми някой тапицер. По моят край мисля, че няма много такива. Мисля, че е естествена кожа и ми се иска да си остана с тази а не да се правят допълнителни обшивки на волана. Варианта с боята за обувки ми се струва добра, но не мисля, че аз мога да го направя кадърно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 И аз съм чувал че автокъщите ги правят като нови с боя за кожа. Можеш да пробваш преди да претапицираш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти Ивайло! Още Понеделник ще им звънна да питам. Работата е там, че не мога да сваля волана а не ми се иска да я давам на майстори да я ровят за един волан. Не съм сигурен дали може да стане на място докато е на колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробваи в Автоинтериор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти Ивайло! Още Понеделник ще им звънна да питам. Работата е там, че не мога да сваля волана а не ми се иска да я давам на майстори да я ровят за един волан. Не съм сигурен дали може да стане на място докато е на колата.

 

Колега, ако е за боядисване, можеш и сам да си боядисаш кожата на волана, без да го демонтираш, а най-популярната и масова боя ти струва 4-5 лева дори и на спрей, и се казва SILVER. Има купища други марки боя за кожа - просто посети някой супер или хипермаркет.

 

И не забравяй, че боята ще оправи кожата само естетически. Като усещане при хващане с ръка, ще си остане каквото си е била - стара, поизпечена кожа и толкова. Затова и най-добрият, но и скъп вариант, е претапицирането.

 

Колкото до това, дали някой ще се навие да ти прави волана без да е демонтиран - по-скоро не, но не пречи да питаш.

 

Каквото и да предприемеш - успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...