Jump to content
Version84

Какво и къде е dlc(data link connector) на Civic Coupe 1997 D16Y8

Recommended Posts

Здравейте,

 

В интернет има много различни мнения относно диагностичният куплонг (DLC) за моят модел. Истината е ,че първо не мога да разбера какъв точно е нито къде е.

На много места пише, че Civic произведен в щатите какъвто е моят е с OBD2a от 1996 до 1998г, а от поколението 1999-2001г е с OBD2b. Тъкмо се убедих,че моята кола е с OBD2а(произведена е 1997) и намерих таблица,в която пише, че Civic Coupe произведен в щатите в диапазона 1996-2001г е с OBD2b. Ако може някой да потвърди със сигурност ще бъда благодарен. Освен това на всякъде пише ,че DLC куплонга се намира над левият "kick panel" в краката на шофьора,обаче не го намирам.

На снимката ,която прикачих оградих с червено куплонг, който има бял капак за, за който имам съмнения че може да е въпросният DLC. Ограденият куплонг се намира точно над левият "kick panel".

Тази информация ми трябва за да разбера дали мога да си монтирам вече известните elm327 bluetooth адаптори.

 

Благодаря предварително!

post-13008-0-53175500-1392233043_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това точно е розетка с маси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ли е колата? - EX COUPE OBD2B (каквото и да направя линка със спецификациите не съвпада след пост и го махнах...)

 

Публикувано изображение

 

Там видя ли?

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам спомени чи си намира като свалиш жабката в ляво. Елма няма да стане. От седма на горе :/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма го на горепосочената снимка.Вчера 20мин лежах под тъблото и не можах да видя нещо което прилича на DLC.От всичко което намирам в интернет става ясно,че Сивици-те за европейския и японския пазар до 2001г са с OBD1, а тези произведени в USA са с ОBD2.

Въпроса е дали моето купе е с OBD2a или OBD2b. На повечето места пише,че произведените в USA Сивици през периода 1996-1998г са с OBD2a, а тези от 1998-2001 са с OBD2b,но намерих една таблица в която пише, Сивик купе произведен в щатите е с OBD2b от 1996 до 2001г. Все още е мистерия какъв точно ми е DLC куплонга и къде се намира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да уточниш "а" или "б" е виж примерно куплунзите на компа - при OBD2a не се ползва средния куплунг, а при по-новите OBD2b крайния. Мога и да ти дам пример с различните куплунзи на делкото, но там работата е малко подвеждаща...

 

Да не е натикан някъде? Всякакви мизерии съм виждал - от скриване на куплунга до резване на кабелите за комуникация към OBD-то.. Ще закачиш - в шестък  :)

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намира се долу в дясно на краката на пасажера.Под жабката където се намира ЕКУ-то.Махаш капака и ще видиш компа.Над него трябва да видиш две сини букси,едната с 2 другата с 3-ри пина.По принцип са мушнати в една зелена пластмаса. С трите пина е DLC.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...