Jump to content
seldon

D16W5 горивен филтър

Recommended Posts

Някой да е срещал на този мотор D16W5 външен горивен филтър, аз търсих из моята но не открих, и смятам че е в резервоара вграден. Ако е така, той как и на колко време се обслужва. На мотора D16W1 видях че се намира до моторчето за чистачките, но да моя не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли няма с HR-V V-tec 124 коня, това е мотора D16W5, давам пояснения, ако някой не знае.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма външен филтър,в помпата е,тоест тялото на помпата се сменя.Не знам каква е идеята.Ако си намериш маркуча от рампата на D16W1,можеш да си сложиш стандартния филтър за колата на същото място.Там оня правия тгул с тампона като се разглоби,долния с мъжката резба влиза в филтъра ,а отгоре слагаш оригиналния от 105 коня.Ако ти се занимава де.Пробег няма.Пише ако налягането на рампата падне под 2,6 бара се сменя....Нормалното налягане е до 3,1 бара.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два дни го търся,а то нямало.А в магазина посочих изрично,че е 125 коня.Пфуу.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два дни го търся,а то нямало.А в магазина посочих изрично,че е 125 коня.Пфуу.......

Всъщност явно няма разлика при различните конски сили.

Моят Харви е 105к.с., но горивният му филтър е също в резервоара.

2002 година е, също Vtec и 4х4. Двигателя е D16W5.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как е 105 коня, пък е D16W5? Трябва да е D16W1 105 коня и е без ВиТек.

Редактирано от Dragijev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм с  двигател D16z6 - Витек...явно двигателя е сменян по неизвестни причини....филтър нямам. На другото Харви съм с  D16W1 и има филтър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...