Jump to content
Слави CR-V

Любопитно ми е колко ви горят джазките :)

Recommended Posts

Борд компютъра за разход на гориво дава доста осреднен разход. Ако занулиш първоначалните стойности са доста близки до реалната консумация в момента. Но с навъртане на километри тези стойности стават осреднени за даденото разстояние. Иначе винаги засичам с пълнене до горе и разхода ми е колкото на борд компютъра.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

От няколко месеца имам Хонда джаз 2005 год. принципно е с газова уредба /Ренцо ланди/ , но от декември месец изгоря газовата дюза на първи клапан и от тогава я карам само на бензин градско ми дава разход около 11л/100км. Това нормално ли е за зимни условия? Както и бих била благодарна, ако някой ме насочи откъде мога да си закупя дюзи зелени на ренцо ланди.

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, sisini написа:

Здравейте,

От няколко месеца имам Хонда джаз 2005 год. принципно е с газова уредба /Ренцо ланди/ , но от декември месец изгоря газовата дюза на първи клапан и от тогава я карам само на бензин градско ми дава разход около 11л/100км. Това нормално ли е за зимни условия? Както и бих била благодарна, ако някой ме насочи откъде мога да си закупя дюзи зелени на ренцо ланди.

Благодаря!

Със сигурност това не е нормален разход. Най-много ми е давала 8.5-9.0 л при къси разстояния и градско каране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи "градско"? Средно колко дълъг е един курс и колко време ти отнема? Ако караш 5км на посока, за 20 мин (тежък градски цикъл) - това са 15км/ч средна скорост. Или 6-7 моточаса за 100км, голяма част от тях без да е загрял двигателя добре -подобен разход е съвсем в реда на нещата :) Мойта джазка сега зимата си прави спокойно 10+ разход на кратки разстояния в София в пиковите часове. Като излезна малко на околовръстното или вечер по-късно, пада на 8.

Honda - Jazz

 

На 14.10.2017 г. at 15:23, vpen написа:

Борд компютъра за разход на гориво дава доста осреднен разход. Ако занулиш първоначалните стойности са доста близки до реалната консумация в момента. Но с навъртане на километри тези стойности стават осреднени за даденото разстояние. Иначе винаги засичам с пълнене до горе и разхода ми е колкото на борд компютъра.

 

Показва среден разход за целия изминат път (TRIP), можеш да го ресетнеш - всички бордови компютри са така. Някои (например акорда) имат и моментен разход, но никога не ми е бил от полза. Като се пуснеш по баира е 0л/100км, като тръгнеш да катериш на втора е 30л/100км. Доста по-интересно ми е интересно колко е средния разход от точка А до точка Б и обратно :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят Джазов автомобил смесено харчи 5 -5.1 л 

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам Jazz-че от 2010, бензин, карано е почти само градско и за малко под 70 000 км средния разход е 6,5/100 км. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова отговори, че чак да се притесниш, кво да кажеш

За мен тоя мъртвец.1,4 гори много 8.5 в Пловдив.

Иначе , ако изключим мотора който ме учудва, че  Хонда, колата е практична.

Иначе карам акорд 7 и там вървенето е добро.

Може би затова мрънкам.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От месец имам Джаз 1,4 2003 г. на 200 000 км. от Германия ми го докараха. Още не съм повторно допълвал резервоар, но по показанията за среден разход на дисплея е 6,5 л/100 км за около 350 км само градско каране на къси разстояния. На колегата "simeonpor" мога само да опонирам, че изобщо не мога да нарека джаза мъртвец. Колата е много пъргава и динамична дири с климатик. Ако се пресметне специфичната мощност за джаза е 0,085 кс/кг, а за основния ми автомобил Опел Зафира Б - 120 кс. дизел е 0,073 кс/кг. Т.е. на единица маса джаза е по мощен, макар че някой може да поспори в разликите във въртящия момент между бензин и дизел. Признавам не съм състезател и преценките са по моя стил на шофиране.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ниски предавки в града е пъргава. Но като излезеш извън града, или по магистралата, и се опиташ да изпреварваш, ще се чудиш дали да не слезеш да буташ... 😁

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предимно за градска кола съм си я взел тая джазка и впечатленията ми са за ниските скорости. За магистрала наистина си е хубаво повече мощност 😎

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да. За в града е перфекният автомобил. 

Аз също много я харесвам Джазката! 

Но когато излязох да я карам навън, ми беше много куцо. 

А съм спокоен шофьор...!

Е,  карах 1.2, а не 1.4, но чета и други отзиви, че разликата не е голяма...

Редактирано от dandilov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти всички джазове 1.2 и 1.4 до 2009 год  ,които съм имал и карал ми даваха градско 7.5 - 8.5 до 9 л. Извън града със 120  около 6 - 6.5 л.  Да, колата е възможно най-мудната в класа си. Тествал съм дори 1.4 със фиат сейченто 1.1 - 55 кс. и да ви кажа Италианчето пребива Япончето! А извън града да изпревариш, особено в кресненското дефиле си е направо във сферата на фантастиката. Няма такъв мъртвец! Сравнено с тойота ярис 1.3 2004-5 год. джазката направо е спряла.  Карам дайхатси материя 1.5 - 103 кс. с разход около 7 градско. А колата си е пълен кашон без никаква аеродинамика и е по-тежка.

IMG_20190708_180121.thumb.jpg.631502a59b25f55f642add968e51e632.jpg

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта 6.5 в града с климатик и около 5.5 извън но не я натискам на. магистрала 120 и рядко (ако нещо се изпреварва) повече


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко ми свърши газта - БРЦ, газ от Марешки, 32литра, 418км, от които 100 извънградско. Среден разход 7.6/100. Е какво повече да искам ?! ;)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз карам джаз 2005г. 1.4 автоматик. Градско гори около 10, извънградско със 140 над 8-9, а при 80-90 около 5,5-6

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. От февруари понякога карам Jazz 1.4 бензин CVT-7 (т.е. автоматик, плавен, 7 скорости).

Разходът на извънградско съм го свалял до 5,3 л./100 км. - при замерването пълен-пълен и километри според борд-компютъра. При същото пътуване борд-компютъра отчете 5,5 л./100 км. Маршрутът София - Враца - София включва и магистрала и първокласни шосета. Не карах бързо - т.е. около 110 км./ч. по магистралата, с едно-две вдигания до 130 км./ч. за изпреварване, защото все още не познавах колата.

На градско обикновено го докарвам под 8 л./100 км. с дълги участъци по Южната дъга на София и спускания на N. Иначе, към 8,5 л./100 км.

Смесено - ~6,7 л./100 км. (при 20,4 л. заредени А-95 капачка-капачка и 305,3 км. изминато разстояние).
Смяната на маслото на двигателя (с филтрите) и на свещите свали примерно с 0,2-0,3 л./100 км. градския разход.

viber_image_2019-02-03_15-41-23.jpg

viber_image_2019-02-03_16-15-33.jpg

viber_image_2019-02-03_16-14-22.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

N се използва само за теглене на колата когато не може да се качи на платформа при авария.Има мисля че бяха 30 или 40 км ограничение при дърпане на колата в позиция N.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...