Jump to content
Royal

LED подсветка на километража ACCORD CE7 1996

Recommended Posts

Публикувано изображение
Проекта ми костваше:
Димер с дистанционно ~ 15 лв (от димера се контролира силата на светене и дали да свети или да спре)

LED лента от по нахаканите и тя ~15 лв
И труда на един приятел няма да го пиша щото е цифра и ще ми се смеете. Както и да е, ако проявите интерес може да направя клип, на който ще покажа как свети цялото табло с въртоците, бутоните, часовника и т.н.
Интересното беше, че преди да "Изпилим" вътрешната част на километража и оборотомера светлината макар със снежнобяла LED лента светеше в жълто. Казах на авера да изпили повърхностния слой и всичко пасна. (Бях го видял в една тема с проекти в този форум на един сивик.) Лед лентата е страхотно нещо и е в пъти по добре от това да се сменят диоди и така нататък, защото дори и през деня при max power от димера свети в снежно бяло и е много красиво. По нататъка като сляза да я снимам ще кача още снимки и видео да видите за какво става въпрос Публикувано изображение/>/>/>/> При ваденето на въртоците на парното ми се *ба майката, защото много трудно се захващат въртоците със системата. Всичко ми коства с труда 150 лв. Знам че е много за такова нещо, обаче е страхотен кеф докато карам.

Другата цигания дето ми хрумна е RGB лента с RGB димер с дистанционно. Тоя проект би бил малко по скъп, защото лентата и димера са доста по скъпи, но там вече си избираме цветове на светене и сила на светене, което звучи доста готино... Иска ми се един ден да го направя, ама ще видим Публикувано изображение/>

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала колега, много ми харесва , а само да питам защо не сложи просто един потенциометар вместо димер с дистанционно ~ 15 л ? Чувал сам от колеги, че от някоя автоморга взимат на такива коли които се регулира осветлението на таблото и с него става, но по евтино ще ти е 1 потенциометар от магазина. Поздрави  ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема при нашите табла е в осветяването на стрелките, аз си мислех за вариант с ултравиеолетови диоди  на мястото на лапичките, които осветяват таблото отгоре и някакъв светещ на такава светлина лак, с който да намажа стрелките. Някой дали го е правил тоя номер?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Понеже и аз си поиграх малко със същото табло могада споделя опит. За да спазя тона на колегата отворил темата ще почна с разходите: на мен ми се хвана малко по-евтино защото може би аз си го правих. един метър диодна лента с 60 диода на метър и студено бяло осветяване, която струваше 6 лв. Има и по-евтини, но не ми се търсеше. Времето за всичко заедно с изтриването на жълтеникавото покритие на уредите отзад някъде около 4-5 часа с демонтажа, но само на таблото с уредите. Останалите неща по-натам. Аз добавих и осветление за стрелките и се получи следното:

 

https://docs.google.com/file/d/0B1AdeirUkDi4Y0VxcjJXMVgtbG8/edit 

Свети доста силно, като за регулирането на силата си използвам стандартния върок отстрани на таблото. Дано да ви хареса. На снимката се вижда доста тъмно, по принцип свети доста силно но не дразни и не изморява окото. Вижда се дори и през деня. Ако имате питане съм насреща за съвет, помощ или просто за лафче :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опа извинявам се, ама нещо съм забравил как се качва снимка директно за да се вижда в поста.

 

https://www.dropbox.com/s/xcp0p28dva8wkxv/IMAG0319.jpg

 

Надявам се така да стане!

Редактирано от vegata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

Абе не става явно съм затъпял нещо...  :hmmm:

Редактирано от vegata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже аз правих подобно упражнение за управлението на парното на сивик мога да споделя малко за автора на темата. Цветна RGB лента има на дсота добри цени, 20см мисля че беше под 10лв, с най-гъсти диоди. Дистанционно с управление за цвететовете от ebay беше около 10лв, в БГ също ги има за около 15, но мисля че с по-малко екстри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Понеже и аз си поиграх малко със същото табло могада споделя опит. За да спазя тона на колегата отворил темата ще почна с разходите: на мен ми се хвана малко по-евтино защото може би аз си го правих. един метър диодна лента с 60 диода на метър и студено бяло осветяване, която струваше 6 лв. Има и по-евтини, но не ми се търсеше. Времето за всичко заедно с изтриването на жълтеникавото покритие на уредите отзад някъде около 4-5 часа с демонтажа, но само на таблото с уредите. Останалите неща по-натам. Аз добавих и осветление за стрелките и се получи следното:

 

https://docs.google.com/file/d/0B1AdeirUkDi4Y0VxcjJXMVgtbG8/edit 

Свети доста силно, като за регулирането на силата си използвам стандартния върок отстрани на таблото. Дано да ви хареса. На снимката се вижда доста тъмно, по принцип свети доста силно но не дразни и не изморява окото. Вижда се дори и през деня. Ако имате питане съм насреща за съвет, помощ или просто за лафче :)

 

 

 

Колега супер ти се е получило.Сподели малко по подробно за етапите,знам че има подобни теми но са за Сивик.По точно за самия демонтаж на таблото и евентуални тънкости.И за осветлението на стрелките как точно го направи.Мерси предварително.

Редактирано от велизар

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, гледам си монтирал допълнителна светлина между стъклото и километражите, лента ли е или диоди?В първо мнение ще кача и клипа който направих наскоро с дистанционното и димера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...