Jump to content
Radko

джанти за Прелюд 15" и 16"

Recommended Posts

Колеги,имам следното питане (за някои сигурно елементарно но аз не мога да преценя).Прелюд-а е 4-та генерация - с джанти 16" 4x114,3 и спирачни апарати 282 мм (свалени са старите дискове 262мм и са сложени по-големи)Въпросът ми е дали могат да се сложат оригинални 15" джанти на този Прелюд като е с 282 мм дискове.Благодаря,Радко

Редактирано от Radko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15" джанта влиза спокойно на 282 мм. диск. При 300 мм. диск вече е нужно да се търсят 16".Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега 15" джанта влиза в 282 диск, аз съм така и няма проблеми. Само че резервна гума патерица не влиза, но тя си става за отзад където предполагам си на 260мм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,Виждам,че си със Сивик, аз говоря за Прелюд. (предполагам нема разлика) На прелюда апаратите също са от H22 - притеснението ми е джантата да не опира в апарата. т.е. ако спукам предна гума слагам задната отпред и патерицата отзад :)/>

Редактирано от Radko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За патерицата точно така, защото при мен влиза. но опита в апарата.Иначе да със сивик съм, но дисковете и апаратите са от ангичанка VTI и даже шпилите са ми 4x114. Не знам дали на прелюда апарата не е по-голям, но се съмнявам. Също така сега джантите са ми с ET50, тоест са доста прибрани и пак не опира в апарата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в момента аз правя суап спирачки на 282мм и нещата които видях са че джанта 15 цола с борд опира в апарата и не става.трябва да се търсят джанти с прави спици или нещо заводско :angry:/>

Редактирано от Oyki Doyki

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,Става въпрос за джантите от долната обява. Те са свалени от Прелюд с ф20 мотор и 262мм дискове (джантите са оригинални на Хонда)http://www.cars.bg/c411231Колата е на 200 км от София и няма как да меря джантите.Поздрави,Радко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, с джанти с борд наистина може да са по-трудни нещата, освен ако не са с малко ЕТ. Тези виж с какво ЕТ, според мен с нещо под 50 няма да имаш проблеми, тези най-вероятно са не повече от ЕТ40.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Патерицата за Ф20 и Х22 (262мм - 282мм) не е ли еднаква? Заводски ли треа при предна спукана да сложиш задната и патерицата на нейно място? Щото аз мисля , че заводската джанта става и на двата модела спирачки. Така ли е колеги? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са ОЕМ джанти купувай смело няма проблем за 282мм диск,зимата съм с такива :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...