Jump to content
dragomir375

Плафони

Recommended Posts

Здравейте, наскоро имах проблеми с предните плафони на тавана, когато копчето е на DOOR и отворя вратата ми светваше само плафона от шофьорското място. Отворих капачките и поразмърдах малко лампичката с пластинките където се държи и видях, че прекъсва и реших, че е някои лош контакт. Почнах да разглобявам Публикувано изображение

 

Развъртях 2 та болта и излез-на това което виждате на снимката Публикувано изображение 

 

Както виждате на снимката има 2 пластини които трябва да се натиснат за да излез-не от другата страна ги има също. След като го откачите отделяте голямата част от малката и сега по лесно можете да махнете буксите. В ляво на голямата част има също букса която трябва да премахнете. Обърнете внимание, че в дясната дупка където влиза болта има пластинка която взима минуса от там (–) (аз първоначално се шашнах и помислих, че сам ги прецакал повече вместо да ги оправя) 

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Реших да ги при-поя както виждате на снимката, но проблема си остана и даже по лошо не искаше да светне дори и като го примърдвам с ръка когато е на DOOR 

 

Публикувано изображение

 

След това отново с поялника реших да издърпам малко крачето навънка (почти половината ) и отново проба.

 

За мои късмет стана всичко си работи като ново, но до кога ......... 

Поздрави и успех на всички. Публикувано изображение 

 

( Реших да пиша как успях да си оправя проблема с плафоните ако модела тора сметне за ненужно, да я изтрие. )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и аз имам проблем с предния плафон, понякога свети понякога не. Когато гу пусна да свети за осветление, а не на отворена врата работи, като го изкася и отворя вратата не иска. Понякога свети левия, понякога десния. Понякога нито един не свети. Замерих с мултицет, сега на десния идва 12в, но на левия не, при натискане на бутона за светване и на на него идва 12 волта. Някакво решение? Може ли отново снимките, понеже в момента не се виждат. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих сега нови крушки, но не е от тях, почистих клемичките, напръсках с контактен спрей. Резултата е такъв, само дясната се включва при отваряне на вратата. Лявата не иска и не иска. От дясната страна има ушенце и от там през болта взима маса. На дясната няма такова уше. Дете крушки работят при включване ръчно. Нещо бутона на лявата ли прави бела не мога да разбера. Понеже като го натискам няколко пъти и пресвета, но после пак угася.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От бутона е. Моя съм го правил нещо, ама какво беше не помня.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз сега пробвах не натискам бутона да светва а настрани към крушката и светва тогава но лримигвя, което ме навежда на мисълта за лош контакт. Как се демонтирва бутона, гледам се продават отделно? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде из форума бях мернал линк за тия бутони. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснах търсачката нищо не намирам... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето,заповядай:

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@JHM Благодаря, но мене ми трябва как се отделят самите бутони от платката, а не как се свалят стъклата да сменя крушките. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваля се плафона(целия) и ще видиш как ;) Не е сложно.Копчета или от морга или цък

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...