Jump to content
ubahob-0102

биелата ми направи дупка в блока

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Вчера биелата ми направи страхотна дупка в блока и реших да не вземам същия блок понеже е напълно възможно да ми се случи същото. Колата е турбо на 0.5. Въпроса ми е кой блок от Д-сериите е с по здрави бутала и биели ? Предлагат ми от д16, имат ли изобщо някаква разлика или трябва афтър бутала с биели за една кошница с пари ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е кой блок от Д-сериите е с по здрави бутала и биели ?

Никои :( Буталите държат но биелите са си солети . Редактирано от fenabg
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

евентуално афтър биели, а най-добре е и бутала

Редактирано от HONDA-TEAM
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д16 блок с Б20 биели

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното е доказано, че държи 200 на гумите без проблем.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, благодаря. А какво да очаквам с блок д16 моята глава и тези биели? Май яко разреждане ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май майПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май , какво , че после е юни ,кръчмарски истории .Какво да очакваш тука врачки нема глава и биели бутала ще слагаш ли .

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

биели от 2 литра, бутала от а6 9:1 CR + td04-13g @15psi --- 174kwМотора държи на тия киловати като се има на предвид ,че дигам буста на 22пси понякога и би трябвало да отива на към 190+-kw Помисли за болтове на биелите ,ако ще правиш тази комбинация.

Редактирано от respawn
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като алтернативни биели може да ползваш и такива от ZC, ако намериш разбира се...Приличат на афтърмаркет биелите, и са също толкова здрави.(става въпрос за двувалов D мотор!)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля за биели както ме посъветвахте от б20 с блок и бутала от д16 и моята глава д15?Или вариянта с моята глава не е добър?

Редактирано от ubahob-0102

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включи и един колянов вал от д16 че ще ти се надигне главата :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшна говорилян.Тва щяла да издържи,другото щяло онова.Откъде ги взимате тия гаранции.Това че една "сборка"работи не значи ,че следващата подобно ще е пак удачна.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко неможах да те разбера , но ще ти кажа едно. Двигател който е сглобен както трябва с каквото трябва и помислено където трябва + настройка която е както трябва, освен че ще държи ами и ще върви както трябва! Още веднъж да ти кажа "както трябва" има хора които се интеренсуват как да сглобят нещо по правилния начин с правилните части и то се получава.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Исках да кажа,че на железата не пише ,че са простакоустойчиви.Иначе съм абсолютно съгласен с теб.Но като погледна заглавието на темата....се връщам пак на мойто си мнение.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек се учи от грешките си нали така колега? Не смятам, че изобщо е уместно да съдиш в момента ;) затова пиша тема за да видя какво, ще кажат хората които разбират повече от мен. Ако искаш да помогнеш, моля направи го. Да ми спамиш в темата като ми казваш, че съм простак не знам дали има някой нужда, най малко аз. Без лоши чувства.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мисля да взема блок б16 с биели б20 и моята глава д15,,, тогава какво да очаквам ? 

буталата от б16 ковани ли са ?

Редактирано от ubahob-0102
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Б16 буталата са 81 мм, а Д15 блок е с 75 мм бутала, не виждам как ще станат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D сериозна липса на информация и размери :) малко уикипедия ще свърши работа на колегата убахоб :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...може да очакваш,че главата от д15 няма да пасне на блок б16 ...и буталата не са ковани на б16-та нито и на б20-ката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се обиждаш на директните публикации на колегите, но не вярвам и някой да седне да ти описва всичко от нулата, което е нормално. Докато имаш идеи за монтаж на "D" глава върху "B" блок и антената на радиото да е кована нищо няма да стане :)  Пък относно кованите неща при търбо... доста нековани неща, при това заводски! издържат желаното само с някакви си правилни настройки. Турбо кола е ненадеждна във времето именно заради такива спестявания.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....блок от Б ...и глава от Д....може да се е объркало момчето...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да обърках се... Исках да кажа блок д16, биели б20 с моята глава шлайфана? Как е като вариянт? Да не забравяме че е турбо.. какво да очаквам от тав сглобка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B2 глава/вал са си зле, така че не очаквай някаква динамика преди, или приличен вървеж под бууст.Д16 биели са по-дебели от д15б2 биели и по-тънки от б20.Д16 дъно, спокойно ще издържи на 0.5, но ако искаш приличен мотор, се бръкни и за z6/y8 глава. най-добре цял окомплектован втек д16 мотор, че си идва и с приличен всмукател.Щом д15 мотора е вървял известно време, значи проблема ти е по-скоро в грешни настройки, отколкото в недостатъчно здрави биели. Насочи се към оправяне на настройките, веднага след смяна на дъното, защото с неправилните смеси и аванси, и ковани железа да сложиш, няма да издържат.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...