Jump to content
ugn_ws

Открадната Honda Civic 8gen

Recommended Posts

Здравейте колеги.За първи път пиша във форума по много неприятен въпрос. Днес от кв. Редута в София ми свиха колата. Свърших всичко при полиция и застрахователи. Лошото е, че няма никакви отличителни белези. Въпроса ми е: има ли някакъв начин да си я позная ако я видя на улицата. И нали има имаобилайзери, аларми, не знам си какво защити...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата няма ли цвят поне?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжелявам колега...Това което аз зная е че тая кола има имобилайзер и няма как да тръгне ако счупи ключалката...-как успяха да ти я дръпнат? Остави ли си ключа на бравата?Освен това колата има и серийски код който трябва да го хакнат за да може да карат...Ти можеш да я познаеш на улица чрез централната (обаче не вярвам да я откраднат,а да не променят сичко)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно начинът, по който да си я познаеш трябва да е рамата, която е написана и в прозорче в долния ъгъл на предното стъкло, откъм страната на шофьора.Кажи някакви детайли, за да се оглеждаме и ние. Поне номер (?!), цвят, джанти, гуми...Къде беше застрахована колата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш късмет, ще я открият в някое "депо", където да чака да замине за арабския свят най-вероятно...Не вярвам да е вдигната за части.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери ли дали някой "паяк" не я е вдигнал?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хондата е черна, рег. No. СА7706ХА. Нищо не беше правено по нея(все още). Стандартни 17ки 7 лъча, i-CTDi Comfort, зимни гуми Pirelli някакви, на един сезон 2ра ръка ги взех.На паяците им звънях 4 пъти :D не е при тях.В колата нямаше нищо, заключена си беше, имаше само една шапка и слушалките за телефона (не вярвам да са ми харесали шапката) :D A и ключ нямам вече, взеха ми ги и двата от ДЗИ-то...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,Снимки на колата имаш ли? (ако да може да ги постнеш тук) за да имаме ясна представа.Честно казано, много малко вероятно е да я вземат и после да си я карат по улиците. А някой да ти е звънял да ти иска парички?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не те ангажирам с мнението си, но стискай палци застрахователя да не те мотае много. През това време започни да гледаш обявите за новаПубликувано изображение. Най-вероятно вече се разглабя и ще се разпродаде на части. Тази кола няма стойност за да се продава цялаПубликувано изображение До 3-4 дни ако не я намериш започвай с обявите и успех със следващата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си застрахован в някоя от големите компании все още има вариант да ти я върнат. Колкото и невероятно да звучи я има тази практика. Принципно след като бъде открадната една кола тя трябва да бъде пласирана. Хората занимаващи се с пренабиване , смяна на номерата и т.н. изплащат на крадците за колата около 1/3 от пазарната и цена. А поради всеизвестната мафия на всякъде около нас, големите имена в застраховането познават голяма част от крадците. И така те откупват колата от тях, за по голяма цена отколкото дават пласьорите и ти я връщат. Така си спестяват от обезщетението, но е въпрос на късмет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано имамм късмет :)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за загубата на колата. A документи за това че са ти взели всичко от ДЗИ имаш ли да не се окаже открадната от тях. Талони и ключове би трябвало да са описани и с протокол или ? И кога и от кого е колата започни оттам.

Редактирано от krasimir_01

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съжелявам за загубата на колата ти!Дано успееш да я намериш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да им изсъхнат ръчичките дано, пълна анархия цари... Крум хубаво им е рязал...Искрено ти съчувствам колега, дано историята има щастлив край.Не се предавай, говори с познат адвокат, гони застрахователите докрай...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koлега и аз искрено съжалявам за случилото се. В това бандитско подобие на държава, в което живеем нищо не е сигурно. Дето има има една приказка - само който не са го набелязали на него не са му откраднали колата. Аз затова преди месец и нещо пуснах тема за това какво може да се направи против кражба. 100% гаранции няма, ама като гледам застрахователите какви хайдуци са (да ме извиняват коректните, но те са малцинство). Аз например от Каско се отказах, защото доста народ разпитах и недоволните са повече от доволните. Другото е вграден GPS, който обаче джамбазите лесно го хващали къде е монтиран. Май най-доброто си остава скрито копче за прекъсване на запалването. Може да направят бели и да съсипят колата от яд, ама има да го търсят къде е. Да не дърпам дявола за опашката, но досега не съм чул за успешна кражба на кола с монтирано такова копче.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за загубата на колата. A документи за това че са ти взели всичко от ДЗИ имаш ли да не се окаже открадната от тях. Талони и ключове би трябвало да са описани и с протокол или ? И кога и от кого е колата започни оттам.

 

Дадоха и бележка с описани документите, които съм им предоставил.

Колата я купих от Гурубляне, от проверен човек, ноември месец 2013, нов внос от Италия.

 

П.С.: Много благодаря за отзивите и за това, че сте направили темата важна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, по-добре да не я намерят а да ти изплатят каското. Ако я намериш сигурно състоянието и ще е плачевно. Съжалявам колега за случилото се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз си мислех че 8 генерация защитата им по добра от ваг групата и затова по не ги крадат, но явно ще трябва да слагам гпс с автономно захранване някъде скрит Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, има ли някакво развитие, полиция, застрахователи, .... някойизобщо работи ли в тая държава...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма... Чакам си... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май най-доброто си остава скрито копче за прекъсване на запалването. Може да направят бели и да съсипят колата от яд, ама има да го търсят къде е. Да не дърпам дявола за опашката, но досега не съм чул за успешна кражба на кола с монтирано такова копче.

 

Колега а копчето на алармата важи ли ?Виждал съм коли който без да натиснеш копчето на алармата не можеш да я запалиш,в случая това ще ги затрудни ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не.Алармата се деблокира за 10 сек.ако е купена от магазин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно, ... нали не смятате, че 2 - 3 са седнали да пият бира и изведнъж им е хрумнало да вдигнат няколко коли.

Тези хора са подготвени, не им е за пръв път, ... това работят.

 

п.п. Крум хубаво е рязал...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май по-добрия вариант е да ти я платят застрахователите, отколкото да ти я върнат в окаяно състояние.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сьжалявам за Хондата. Не мислиш ли че тьрговеца от Горубляне не си е изкарал дупликат на ключовете. Може и да ги е изтьргувал.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли развитие?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери ли се колата ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължавам да си чакам. Звънях в полицията оня ден, казаха, че скоро трябвало да пратят материалите на прокурор. чак след това застрахователите ще кажат к'во-що...

Търговеца е проверен човек, не е той...

Аз вече съм си поръчал да ми търсят да си взимам друга от чужбината, защото тук нещо рязко скочиха цените за има-няма два месеца, а и черните са кът :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали това е стандартна процедура, но ми се вижда прекалено това чакане с месеци, докато ти платят колата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стандартна е. Около 3 месеца е чакането :( 

Взех си най-накрая оня ден документите от прокурора и сега чакам застрахователите вече :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 В България всичко става прекалено бавно - полиция, застраховател, СЪД! Дано до 1-2 месеца да е платят. Точно ДЗИ имат надценка в каското за Хонда ЦР-В, БМВ Х и Ауди Q, защото се крадат по-често.

Успех и дано не се случва повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...