Jump to content
Castor

Странна чудесия в Сивика

Recommended Posts

За много години , приятели ! Искам да ви попитам знаете ли какво е това нещо , което намерих в сглобката на огледалото ми за обратно виждане. Както си е сглобката на огледалото (представлява една кутийка , от която излиза тялото на огледалото) , вътре има нещо като моторче , вързано с 4 жици и това е ... Не мисля , че има някаква връзка с антената на колата , защото тя е изнесена отстрани , нито пък по огледалото ми има някаква електроника... Интересното е , че точно на капачето на тази въпросна кутийка има една черна кръгла пластина , която ми прилича на "око" . Колата е Сивик 6 генерация , Vtec 114hp , 1.5 (d15z6) Публикувано изображение

Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е с функция автоматично затъмняване(auto dimming).Нямам информация дали е възможно заводски да е така или е сменяно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам едно Рено Лагуна в БГ и при лагуната в огледалото се намира датчика за измерване на температурата в купето, от който черпи информация климатроника. Това което оприличаваш на моторче е малко вентилаторче което прави циркулация на въздуха в корпуса на огледалото за да може датчика да измери максимално коректно температурата в купето. Предполагам и при теб за това служи джаджата която си намерил в огледалото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли колата на колегата има климатроник:rolleyes:/>.По-вероятно е предното мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инфрачервен приемник за дистанционно централно заключване.

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За много години , приятели ! Искам да ви попитам знаете ли какво е това нещо , което намерих в сглобката на огледалото ми за обратно виждане. Както си е сглобката на огледалото (представлява една кутийка , от която излиза тялото на огледалото) , вътре има нещо като моторче , вързано с 4 жици и това е ... Не мисля , че има някаква връзка с антената на колата , защото тя е изнесена отстрани , нито пък по огледалото ми има някаква електроника... Интересното е , че точно на капачето на тази въпросна кутийка има една черна кръгла пластина , която ми прилича на "око" . Колата е Сивик 6 генерация , Vtec 114hp , 1.5 (d15z6) Публикувано изображение

Поздрави :)/>

 

Колега, и аз се чудих за какво служи въпросната джаджа, тъй като и моя Сивик го има това! Даже питах едни майстори които монтират аларми, но не можаха да ми кажат. Може би наистина да е инфраред за централно или аларма, както спомена колегата Krasi-mir.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заводско ли е огледалото колега , виждал съм нещо подобно , но не беше оригинално в един Сивик 7 ген

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В един форум прочетох, че е "EDM/JDM 96-00 Civic rear view mirror cover. The black circle on it is for the Honda Central locking unit." и аз се чудих за какво е. . .

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от Вен_РВ1456ВС

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обемни сензори за аларма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това означава ли, че колата има фабрична аларма или просто е поставен датчик и, ако искаш, добавят модул за аларма???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За коя кола питаш?!За кой "датчик" питаш?!Може и да са заводски, и да не са заводски.И не, не може в завода да ти монтират половин система, т.е. да имаш сензори, и да нямаш оостаналото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В темата се говори за сивик 6та генерация хеч и за датчика от снимките по-горе, затова не съм пояснявал. Питах за същия датчик в същата кола.Мерси за бързия отговор!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам, че нищо не знам! Обаче чета. И прочетох, че автора на темата пита за Сивик 6-а с D15Z6.После се появяват едни снимки, на едни неща, които не са това, за което пита автора. Питащият за тези неща в профила си казва, че кара Сивик 6-а седан с D15Z6. Същият, точно над снимките споменава EDM/JDM 96-00 Сивик.Къде се разбира, че колата е хеч, а не седан?!За една и съща кола ли говорим?!И понеже не съм наясно, къде още се монтира D15Z6 (и сигурно не съм само аз), питам - възможно ли е да говорим за Сивик 6-а фастбак, или аеродек, т.нар. англичанки?! Защото инфрачервено дистанционно съм виждал, най-често в Сивик 6 англичанка. Не знам, може и да го има заводско и на хач/седан.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам, че нищо не знам! Обаче чета. И прочетох, че автора на темата пита за Сивик 6-а с D15Z6.После се появяват едни снимки, на едни неща, които не са това, за което пита автора. Питащият за тези неща в профила си казва, че кара Сивик 6-а седан с D15Z6. Същият, точно над снимките споменава EDM/JDM 96-00 Сивик.Къде се разбира, че колата е хеч, а не седан?!За една и съща кола ли говорим?!И понеже не съм наясно, къде още се монтира D15Z6 (и сигурно не съм само аз), питам - възможно ли е да говорим за Сивик 6-а фастбак, или аеродек, т.нар. англичанки?! Защото инфрачервено дистанционно съм виждал, най-често в Сивик 6 англичанка. Не знам, може и да го има заводско и на хач/седан.

Ако разгледаш профила ми ще видиш, че аз също карам 6 ген (седан) д15з6 и имам същата джаджа на огледалото. Снимката показва точно това, за което се пита в темата и е точно от този модел кола. EDM означава, че колите са предназначени за европейският пазар (european domestic market),a JDM за японският пазар (japanese domestic market) И не е споменато дали е хеч или седан, защото явно не е от значение при купетата с този мотор. Редактирано от Вен_РВ1456ВС

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава ... повредата е в моя телевизор ... за което се извинявам.От снимките на Вен се подведох по това, че капачетата са две, и предположих, че и двете са свалени от една кола, и са обемни сензори за аларма. Явно не са, а си е инфраред сензор за дистанционно.Заблудил съм се още от първия пост. Там нямах предвид сензора, които е показал Вен, а оня другия, който е като черна, изпъкнала полусфера.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е инфрачервения приемник за фабричната аларма има го описан в ръководството на колата. Моята също е хеч с d15z6.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...