Jump to content
steffff

премигване на чек-а

Recommended Posts

Здравейте, от както стана студено забелязвам че чек-а премигва в момента, в който паля за първи път. След това не се случва през целия ден. Иначе давам контакт, той си гасне както си му е реда и после премигва. Това означава ли че има грешка? По никое друго време не свети.Колата е сивик 6-та 2000 г. D14Z2.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да провериш дали има регистрирана грешка, като окъсиш буксата в краката на пасажера (синя с 2 кабелчета) и дадеш на контакт. Ако чека ти свети постоянно значи нямаш проблем. Ако премигва, то трябва да пребройш миганията за да разбереш, точно къде е проблема. Лист с грешките можеш да намериш във форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има грешка не трябва ли все пак да свети постоянно докато карам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато караш да но понякога когато е отчело грешка и върнеш контакта може да не свети постоянно след това. За това провери дали има регистрирана грешка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма го тоя вариант.Временните грешки са свързани с изгорелите газове и се самоизчистват след изключването на контакта.Твърдите грешки си остават и след махането на контакта,като чека "угасва" за малко и после светва като коледна елха.Та ако е временна грешка..тя няма да се появи веднага след запалването,защото сондата тогава не работи.Както казва колегата провери дали върви изобщо диагностика ,че най-вероятна ти е омагьосана колата или има проблем с тоците.Ако искаш снимай на видеоклип да видя как премигва или просто мини през сервиза след нова година,но първо ми пиши едно лично тук.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сам сагласен с теб и веднага давам пример със speed sensor! Машина е, всичко е възможно :)

Редактирано от Izverg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще пробвам,според мен ще светне 17

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги за отговорите,ще пробвам да видя дали дава грешка. Само да намеря буксата, че имам някакви спомени за тема за моя мотор, в която се споменава че няма такава букса.Иначе колата няма никакви проблеми. Това пресветване е само при първото за деня палене, после няма, даже и да е стояла много и да е изстинала пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Markony се оказа прав, че има проблеми с тоците. Беше ми се разредил акумулатора и на следващия ден отказа да завърти. След като го заредих няма проблеми с премигването на чек-а. Но има едно "но". Сега като загрее колата и освободя от скорост оборотите падат доста...под 500 според мен и после бавно се качват до 800. Преди да смъкна акумулатора не беше така. Но според аутодатата за моя двигател не е необходимо обучение след слагане на акумулатора. Не вярвам изведнъж да се е зацапало нещо. Някакви идеи колеги? На място оборотите са постоянни - 1600 студена,800 като загрее.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми... от самото начало си си имал симптоми на лош акумулатор. Караш, това правиш :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Необходимо е, откачиш ли акумулатора след това покарваш известно време докато си се обучи компа не бери грижа сама ще се оправи. Случвало ми се е до софия да ходя и след това пак да пада до 500об. Карай си колата и да не ти пука ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Необходимо е, откачиш ли акумулатора след това покарваш известно време докато си се обучи компа не бери грижа сама ще се оправи. Случвало ми се е до софия да ходя и след това пак да пада до 500об. Карай си колата и да не ти пука ;)/>

Благодаря колеги, да сама се оправи след 2 дена каране :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...