Jump to content
Слави CR-V

Някои от Пловдив с Джаз автоматик?

Recommended Posts

Някои колега не кара ли Джазче автоматче, много ми е мерак да се запозная с тази кола, а пък и с колегата :) То дори и по обяви няма че да отида да огледам някоя, има само една в един салон ама то така на място какво да и гледам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои колега не кара ли Джазче автоматче, много ми е мерак да се запозная с тази кола, а пък и с колегата Публикувано изображение То дори и по обяви няма че да отида да огледам някоя, има само една в един салон ама то така на място какво да и гледам.

 

Като не я познаваш, защо ръсиш мозък по темите за Хонда Джаз.
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познавам я теоретически, искам да я видя на живо как се държи, но много внимателно ще гледам да не ръся мозък по твои теми, както и Омбре вече го прави, а както си я подкарал скоро ще си пишеш сам в форума, но едва ли ти пука ;)

Редактирано от Слави CR-V
  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Славииййй, Слави ... Весела Коледа ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Весела Коледа Публикувано изображение/>

 

Бате пробвай това http://nfs.mobile.bg...ls&slink=5687ar поне ти е под ръка.

 

Друга бира е не е Джаз.

Особенно автомата е доста качествен.

Да не говорим за обема вътре. Е не е Japan ама хвърли едно око за представа дет се вика.

 

И седни и отпред и отзад да видиш за какъв простор иде реч :P/>

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате, ... какво тук значи некакъф си Сивик, с 4-степенен автоматик?!btw, видя ли изобщо, какво предлагаш - инвалиден автомобил, с изнесени на волана педали :huh:Бате ти Слави му се ще да пробва Jazz-ka със CVT ;)Ако може даже да е от ония спортните, със 7-степенния ръчен режим :ph34r: Правилно ли съм те разбрал ... Бате Слави :cool:

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те много са "спортни" с тва CVT Публикувано изображение/>и виртуалните скорости Публикувано изображение/> пък били те и "7".

Стига ги хвали ...нищо спорто няма в тези CVT било то 5, 6 или 7.

 

Единствения недостатък на сивика е че е Английски Публикувано изображение/> но пък кутията е желязна и върви къде къде , па и икономично нищо че е 4 скорости. Но пък е V-TEC хвърка и харчи 5.4 - 6 бензин извън града :o/>

 

Ясно ми е какво търси !

 

ПП Инвалидните лостчета се махат сигурно за 30-тинаминути.

http://www.mobile.bg/11385390167709181 нопък тази не струва и 2900 даже - един приятелходи да я гледа....пълна скръб!

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате ... я да видим пак заглавието на темата - "Някои от Пловдив с Джаз автоматик? искам да се запозная с тази кола :)/> "

 

Да виждаш някъде Сивик :huh:/>

 

И ...

Е те много са "спортни" с тва CVT Публикувано изображение/>и виртуалните скорости Публикувано изображение/> пък били те и "7".

Стига ги хвали ...нищо спорто няма в тези CVT било то 5, 6 или 7.

...

 

... кога за последно пробва "виртуалните" 7 на Джаза?!

 

Дори и да си ги пробвал, Слави явно не е, и му се ще да ги пробва, и сам да реши накъде да си накланя ... скоростния лост :cool:/>

 

п.п. Съжалявам за спама.

п.п.п. Слави, имам коледно намаление ... първата ми адвокатска консултация е фор фрий :D/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехехе, кво правите вие тука бре, не спорете коледно :) Краси е прав, сивика ми е ясен, такъв купих на племеницата, добра кола е , но неща сивик, искам малка тясна кола за града хахах , по скоро за жената де. Искам CVT щото е като скутер, в първия момент когато го разбрах ми се стори доста не сериозно но после осъзнах че е гениално :) няма смяна на предавки няма дявол троели от всякъде даваш газ и онова набира ли набира. 7- те ръчни степени Краси си мисля че ги има всяка една с тази кутия а не само определени модификаци, поне до сега каквато обява за автомат съм видял винаги е имала копчета на волана, а може и да не съм попадал на такава без, но определено това ще е критерии в търсенето, искам си копчетата :) Само дето с тоя вариатор ме плашат че живеел около 200х.км, но тук запознатите ще кажат колко е скъпа смяната му и намира ли се като резервна част :) Също така и за съединителя :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какъв Джаз става дума?Жена ми караше, естествено и аз го карах, Джаз 2010г. с i-shift кутията. Лично на мен ми беше много, много бавен този автоматик. Това бе и едната причина да го продадем. Други забележки нямам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Бате,

там преди феийслифта са със 6 "скорости" т.е. тези които са Japan

а тези със 7 "скорости" са вече made in china .

 

Този тип автоматик хич не е надежден -т.е. трябва да търсиш доста нова кола и на малко км ?!

Тези автоматици се монтират на леки като тегло коли - защо направи си извода сам. Доста хора са имали проблеми....

За цени на части и какви ремонти им се налага питай Омбре -има опит с тях.

 

Докато хидротраснформаторните кутии са железни ако се експлоатират по предписанията !

Преди известно време сменяхме на жената колата и се отказахме точно заради CVT-то.

Ако си карал нормален автоматик - хидротраснформатор хич няма да се качиш на вариаторна кутия Публикувано изображение/>/> Рязкото изпреварване е доста мудно и няма кик даун точно.

 

По новите джазове с i-shift също са трагедия. Публикувано изображение/>/>

 

Ето ти един китайски ВИН на Джазка Публикувано изображение

VIN LUCGE385073207386

http://pics.data.bg/...884bd/jaz-china

 

ПП

 

Krasi-mir

Преди месец и малко последно пробвах Бургас- Иракли по баирите и дати кажа е отврат кутията ..Щом и жена ми не я хареса прай сметка ....няма нищо общо със спорт ?!Публикувано изображение/>Пък било то и найси -степенен....Публикувано изображение/>

При подаване на газ едно 30 процента седи на полусъединител -то и 3степенните автоматици въврят по-добре. Абе ако си карал като малък скутер е същата работа Публикувано изображение/>

Давай го по спокойно -много се вживяваш или си прекалил с пиенето по празниците Публикувано изображение/>/>Публикувано изображение/>/>Публикувано изображение/>/>

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубуу де , кажи малка кола с хубав автоматик :) Аз не съм кон с капаци само хонда да гледам, за това реших да пробвам някои колега в града има ли такава джазка аджеба да видя за кво става дума, ама няма :) И верно ли че имат и китаиски е бати, ужастт :blink: Искаш да кажеш че тея от 2002 са ок и после феислифта от 2005 маи беше имат и китаиски ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички до фейслифта са японски, всички след фейслифта са китайски, поне тези които са за Европа. А малка кола с хубав автоматик е трудна работа, покарах това лято на шефката Фиата 500 няколко пъти. Като цяло не лош вариант защото може да сменяш предавките и ръчно, но на автоматичен режим с 1,2 мотор си е много спряла работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така.

 

Ами май след фейслифта е made in China - поне аз на други не съм попадал.

Е ти си го пробвай CVT ама не е нещо таман. Освен това сдава багажа често, трябва да търсиш нова на малко километри.;)/>/>/>

Въпреки че за всеки влак си има пътници

 

Освен сивик с хидротрансформатор е и

Тойота Corola - ама и там трудно се намират с хубави кутии масово са с техните ММТ демек обикновена кутия с ел двигателчета които служат за движението на лоста и предавките инъче е с нормална 5 степенна скоростна кутия.

WV Polo, Lupo

Shkoda fsbia

 

Mazda 3 е с хубава кутия но 1.6 двигателя е слабичък. но пък от към екстри е супер особенно ако вземеш 2.3 двигателя - братовчеда има такава чисто нова я взе преди 3 години ОГЪН е .;)/>/>

 

Nisan micra пак е със CVT.

Opela също е със izitronic като на повечето по нови тойоти като ярис , айго и аурис.

Peugeot е с хидротраснформатор както 206 и 307 но е бъкан с електроника . РЕНО- МЕГАН И КЛИО са хидротрансформатори но са с по здрави кутии отколкото на Пежото.

 

Въобще трудна работа с тези автоматици Публикувано изображение/>

 

Остава ти Сивик 7 англичанка и Сивик американски или канадски - ама те са седани.Въпреки че има и япоски и някои от тях са със CVT като при хибридите Публикувано изображение/>.

 

За тва ти препоръчах английския сивик черния от Пловдив да го пробваш Публикувано изображение - барем е при тебе. ;)/>/>

А в БГ автоматиците са доста кът -трябва да търсиш от вън;)/>

 

И ако търсиш автоматик здрав - бегай далеко при наличието на копчета, перца, F1 и т.н. шукарийки за смяна на скоростите от ВОЛАНА !

Изключая скъпите класове като Мазерати и т.н. ;)/>

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Слави ... трябваше ли да ме нарекат нервак и алкохолик :angry: преди да стигнем до заключението

...Остава ти Сивик 7 ...И ако търсиш автоматик здрав - бегай далеко при наличието на копчета, перца, F1 и т.н. шукарийки за смяна на скоростите от ВОЛАНА !...

което подкрепям с две ръце ;) Така кажИ ... искам автомат за съпругата ... а не Jazz CVT, та Jazz CVT ...И ... както каза европейския стандарт :P , всичко друго, различно от добрия, стар, степенен автоматик няма да ти хареса. Било като динамика, било като качество ... абе било-какво-било ... търси си степенен автомат :)Така е, пробвал съм всичкото автоматици, дето е изброил iso_eu . Особено гадни са ония, с модерните имена, дето, като пуснеш спирачката не се случва нищо, и като пипнеш газта направо скача върху багажника на тоя пред теб :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, ми то щото аз почнах тема с мерак да видя автомат джаз, а не къв автомат да купя за жената, тогава щеше да тръгне направо в друга посока, но след като имам капацитети като вас при автоматиците които ме съветват да се насоча към степенен автоматик, веднага сменям темата :)/> Та така, малък автомат бензин под 100 коня щото втори голям данък не ми се плаща за кола дето ще прави има няма 5х.км в годината. Бях се зарадвал на тея корси че има бая автомати ама като разбрах за тяхния принцип на смяна и ми се отщя, та остава класическия автомат :)/> Само за протокола, акорд 7 нали е с верния автомат, щото като карах един оня си сменяше скорости много мазно направо ме накефи :)/>Но акорда е друга тем и по в бъдеще :)/> а и още нещо, за италянки да не чувам :)

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батка няма се сърдиш Публикувано изображение/>.

 

Слави - Сивик английски 5 врати 2002г. - 1.6 Vitec 110 к.с. Германия - 4900 евра за чита вакола без удар. И без обслужване и докарване Публикувано изображение/>.

Има такива и 90 к.с. ама не съм пробвал как вървят. По евтини не знам ....но от Швейцарските бегай далеко Публикувано изображение/> особенно тези докарани в БГ.

 

Наистина Джаза с хубавото двигателче отпада с тези кутии - инъче много убава колица ама на !

 

За малък данък избора е доста ограничен Публикувано изображение/>/>

 

Акардеона е с хубави скорости дори и този двувратия пак е с хубави.

Не съм виждал май със CVT кутии.

Само не скачай на 6 цилиндров 200 к.с. щото ще му е разлабена кутийката от зорПубликувано изображение/>.

Също може да ги разпознаваш калпавите кутии ако нямат P-паркинг, обикновено и тези които имат и S положение не са от убавите. HRV-то.Публикувано изображение то пак е със CVT ама има PRND L -демек бавна.Не съмги разучавал Харвитата ама май нямат хидротраснформатор.

 

Гледай сега тази каква е красавица.

http://www.mobile.bg/11383166117873411

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...PRND L -демек бавна....

Демек ... ама надали :P И аз не съм ги разучавал, ама това "L" май не е онова "L" по смисъла на джиповите бавни скорости.Това по-скоро е "заключване" на "предавките" някъде около 2-ра. Стои си там, докато издрапаш от калта, или снега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тва е лека кола стига си фантазира Публикувано изображение/>

L бавно го разбирай като първа предавка.....

абе трагедия.

Нищо не можеш издърпа като затънеш на L, нямаш блокаж нямаш нищо .

Просто вътре има два конуса примерно и в зависимост от исканата скорост конусите се търкалят в различни комбинации.

Голяма окръжност към малка , малка към малка и т.н. вариации.

При Джазката има един ремък, който се води консуматив малко

 

Само Субару и Suzuki охпределени модели имат серийно демултипликатор т.е. бавни скорости -L които нямат нищо общо с L на CVT кутията.

 

 

Ето кутия на Джаз

http://japancars.ru/...4%20LS&nplgrp=2

http://pics.data.bg/...8/cvt-mechanism

http://pics.data.bg/albums/38117/honda-dlaz-china/08007be006a83bb0e4082ac5e7326885/honda-jazz-cvt-05

 

Не ги разбирам чак толкова много Публикувано изображение

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе с теб говорим един и същ език ... ама на различни диалекти :P

...

... бавни скорости -L които нямат нищо общо с L на CVT кутията....

И аз това се опитах да кажа.

 

А под "... около 2-ра" имах предвид 2-ра на ръчна кутия, или степенен автоматик.

Нали в сняг се тръгва на втора. На автомата слагаш лоста на "2", и колата тръгва направо на 2-ра, а не от 1-ва.

 

Та това имах предвид - слагаш лоста на CVT-то на "L", и конусните шайби застават в предавателно число около 2-ра на нормална кутия :cool:

 

И тетака ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ше се разберем като седнем на по биричка Публикувано изображение/>.

Много ми е суха тая клавиатура...Публикувано изображение/>

 

Инъче пък CVT-то е по икономично и най-вероятно затова го слагат на Джаза.

Също няма тресене и разни подскоци като превключва ....Публикувано изображение/> абе Слави пробвай я да не кажеш после че съм те навил !

 

ПП Хич не мога да говоря като пиша...Публикувано изображение

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офф,но моята е италианка и за сега да чукам на дърво освeн хамортисьори друго май няма да сменям Публикувано изображение И няма грам ръждица пущината Публикувано изображение А да и цената със все амортисьорите и газовата ще е 5 и нещо близо до 6к.А тия с тия цени за 6900 ще си взема самолет Публикувано изображение

 

Едит: Харвитата са леки коли,но на автомивката те цакат за ДжиБ Публикувано изображение Мама им...А да също се цапа мега бързо и ако е някакъв цвят като моята(тъмно синя) или черна вървят едни луди пари за автомивка Публикувано изображение

едит2:Моята няма 4х4,но според мен от него голяма файда няма да има.А да моята е на 200к км реални.Тая черната да се утепат няма как да са карали по 10к на година само(Ама нали наще автоджамбази все ги купуват от баби :D ) .Аз за 2 месеца направих само от София-Пловдив 2500 Публикувано изображение

Слави тия дни ще съм в Пловдив,ако искаш да пийнем по бира някъде Публикувано изображение

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е за колко якупи твоята трета радост на 200 000 км "РЕАЛНИ" за 5-6к лв. ли :D/>:P/>Тея италянци сигурно са много богати, че си продават толкова евтино дараците....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Drone стига да имам време, че кои да предположи че с две малки деца с малка разлика във възраста нямаш време да пръднеш де се вика :)/> пиши като си тук пък ще видим :)/>

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е за колко якупи твоята трета радост на 200 000 км "РЕАЛНИ" за 5-6к лв. ли Публикувано изображение/>Публикувано изображение/>

Тея италянци сигурно са много богати, че си продават толкова евтино дараците....

 

Ами виж сега с прости сметки се разбира,че няма как тия 120к на черното харви да са реални.В европа колите се купуват за да се карат ;) Еле пък в Швейцария до курортите сам ода ходиш как ще направиш повече километри,а няма как това да не е ходило по курортите ;)

Но айде да не спорим :D Весело изкарване на Нова Година и умната :P

 

Слави ще ти пиша на лично тия дни към 2ри евентуално :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...