Jump to content
AtanasovR

СТРАНЕН ШУМ ПРОБЛЕМ!

Recommended Posts

Здравейте, колеги искам да споделя моя проблем. Става дума за Акорд 2007 2.2 дизел. От скоро започна да издава странен шум. Забелязах следното нещо при запалване на колата преди да е вдигнала нормалната работна температура при включен вентилатор на купето(без значение на коя степен) от време на време се чува странно стържене( много близко до звук като на накладки и ръждиви дискове при опит за спиране) . Интересното е че го прави на място или в движение без значение. При спиране на вентилатора звукът изчезва. При включване на AC отново изчезва. И най странното е , че ако колата не е запалена а е само на контакт с включен вентилатор въпросното стържене го няма. След като достигне нормална работна температура шумът изчезва. Веднага смених поленовия филтър но пак е същото. Моля ако някой има идея за какво става въпрос да пише. Благодаря ви предварително!

Редактирано от AtanasovR

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде идва шумът,защо смени филтъра?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шумът идва някъде от пред отдясно или поне така го чувам но отвън не се чува докато работи колата и е отворен капака . Чува се вътре в купето. Смених филтъра защото мислих че има проблем с вентилатора но после се усетих ,че не може да бъде вентилатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,Шума идва от системата за затопляне на антифриза от изгорелите газове - "Hot gas heater system"И при мен се чува когато е студено докато не загрее достатъчно.Всички дизелови акорди 7 ген. я имат. Системата работи при температури под 5-6 гр. и пуснато отопление в купетоЗабележи, че когато достигнеш нормална работна температура на мотора, шума спира.Това не е проблем и не се притеснявай. Дори е описано в ръководството на колата.Колегата Злати го е описал в темата за седмиците и дори е сканирал мануала.Поздрави!

Колеги, понеже ръководството ми е на немски, съм си купил и такова на английски. Сканирах и качих няколко страници от него, във връзка с последните актуални дискусии. Темата с подгряването на парното на дизелите: И нещо, което на мен ми звучи много странно, а именно, че можеш да не чакаш колата си да загрее повече от минута, стига да не я газираш:

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=57108&st=1710 Редактирано от NikiG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги :)А този шум, който идва от системата за затопляне на антифриза от изгорелите газове отнася ли се и за бензиновия Акорд 7-ма ген. ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на дизелите я има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

. Смених филтъра защото мислих че има проблем с вентилатора но после се усетих ,че не може да бъде вентилатора.

Затова питах,даже шума да е от вентилатора,какво променя смяната на филтъра...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много за съдействието има логика в това което казахте въпреки ,че преди време пак беше студено но не съм го забелязал Може просто да не съм обърнал внимание. Все пак благодаря още веднъж за бързата реакция и за отговорите надявам се да нямам проблеми.Желая ви весели празници!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...