Jump to content
Raptor_94

Радиатор CR-V

Recommended Posts

Здравейте Публикувано изображение Баща ми ми се оплака, че на семейното CR-V радиатора сълзи. Той си е оригинален и проблема не беше неочакван. От офроуд форума са го насочили към малко предприятие в Добрич, където могат да направят копие на радиатора. Проблема е, че човекът, с когото се свързал , казал че не може да направят радиатор, по тънък от 20 мм (заводския е 15) и дори предложил да го изработят още по-дебел, около 25 мм с идеята да се получи по-добро охлаждане. Така няма ли обаче да се отслаби парното ?

Редактирано от Raptor_94

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що се занимаваш с глупости, ми не си купиш един нов, да не са милиони, тоя дето ще го правят колко ще излезе, и колко ще изкара, и това с идеята да се получело по добро охлаждане е меко казано смехотворно :D , тва да не е мОсквич, от тва по добро охлаждане здраве му кажи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По думите на баща ми, нов оригинален радиатор е към 400, а за този му искали 200, иначе да, охлаждането й е перфектно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Homemade изпълнения и после пак ще има тема "защо ми надува системата" , "нещо не охлажда" и тн..Има и за 1400лв радиатори но има и фирми като Nissens , AVA и още куп други които правят афтърмаркет на прилични цени.Все пак не карате Москвич и като сте си купили CR-V би трябвало да сте наясно как стоят цените на частите.Не знам какво копие ще ви направят но при всички случаи не се вкарвайте във филма със смяната на сълзящата част която предполагам е горе да я наречем пластмасата.Купете си нов готов и забравете за проблема дълго време.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радиаторите са тези джипки са си една голяма болка,голяма част от тях се пръскат около капачката.На моята джипара протече в долната част.Понеже и на мен не ми се даваха пари си присадих радиатор от 7ма сивик(имах наличен).Разликите не са много,входовете са с 2мм по тънки,а захващането е почти същото.Трябва ти само малко изобретателност и добри крепежи за да стане здраво и красиво.От 5 месеца върви чудесно и няма грижи :) Та.. може и за такъв вариант да се замислиш ако имаш нещо под ръка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де , то и от Ладе става като си техничар и имаш фантазия ама някак си....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

250-300 са китайските радиатори тук,нешо го го връзват баща ти.В Добрич имаше радиаторен завод,който фалира и го продадоха.После изведнъж се родиха 20 работилнички за радиатори по поръчка.Правят ги от алумин на ръка,малко грозничко,но върши работа.Проблема е че ползват точно москвичови пити,които са доста далеч,от ситнежа на моя радиатор.Та като говорим за повърхност на охлаждане,едва ли покриват нормите.Иначе ако не се гони размер може да се направи голям и дебел радиатор,както в джипките,че там има бая място(ЦРВ-то не е джипка).Ако имаш проблем в Добрич с цените,пиши ми едно лично,ще ти го пратя по ЕКонта с застраховка и нал.платеж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относително скоро сменях воден радиатор, купих радиоатор марка "КOYORAD", струваше 210 лв., чисто нов, дават го че уж е японски, както и една година гаранция от монтажа. По спомен казвам, че за автоматик са идея по-скъпи радиаторите. На 100 % се присъединявам към колегите и те съветвам да не си правиш експерименти с "custom" части, просто защото евтиното често излиза по-скъпо, а в случая дори не е и евтино.Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цена от 210.00лв е наистина приемлива за радиатор и обезмисля всякакво правене но мерак с пари се гаси :) Като дадете 400.00лв за homemade изпълнение и протече след 3 месец + още 200-300 лева за афтърмаркет някакво китайче + монтажа и все едно сте си купили от Бултрако нов ОЕМ.Иначе KOYORAD според мен е нещо между KOYO и MOTORAD демек японско-немско качество което е "сделано" в Китай.Естествено лошо няма , защото и Nissens колко са от Дания не се знае макар , че въобще не се оплаквам от техните радиатори.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nissens сменям доста,но внимавам за упаковката,че има ментета.Имам 2 случая на рекламация преди 2 години.Със сигурност сглобката е била долно китайска,щото имаше косми по някои детайли и заварките не бяха зачистени добре,флюса си седеше...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз смених моя с нисенс 200 лева.Какви са тия доработки,по-добро охлаждане и т.н.Слагай нов дори и най-долния китайски продукт на пазара ще ти свърши перфектна работа за дълги години. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...