Jump to content
Т.Стефанов

Колата губи обороти при включени чистачки

Recommended Posts

Здравейте на всички,В петък си купих нова кола - Хонда акорд 1.6 7ма ген. 1999г.Много запазена вътре и по малко запазена отвън ;) нов внос от Италия...Та проблема го установих днес след като заваля снегът тук в Пловдив.При пускане на чистачките оборотите започват да падат.. ако ги пусна на най-бързото ниво направо си угасва колата...това го пробвах на място...По-късно като се прибирах от работа пробвах и в движение пускам чистачките и си започват да падат оборотите.... играят както при проблем примерно с стъпковото моторче ...като изключа чистачките няма никакъв такъв проблем. Колата е само на бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех си ,че съм виждал всичко.Човек се учи цял живот!Ако тая кола ми влезе в сервиза,първо бих проверил предпазителя на чистачките с осцилоскоп.Предполагам,че един от двата ферита вътре е окъсил и странни шумове влизат в инсталацията от искрене на четките.Може и направо да се подмени моторчето за проба.Теоретично двете системи нямат нищо общо освен общия акомулатор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,

В петък си купих нова кола - Хонда акорд 1.6 7ма ген. 1999г.

 

 

Е те такова животно не съм виждал. ( северен елен виждал ли си ? Нищо общо няма.) Публикувано изображение/>Публикувано изображение/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко вече е наред , ходих на майстор и го оправиха проблема.Някой си е играл с бушоните и е направил едни бързи връзки колкото да замаже нещата.мисля че бяха вързали чистачките към бензиновата помпа...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам,върви познай,какво и е на колата:)Аман от майстори.....може би джамбази.Важното е че си наред вече!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...