Jump to content
kamenof

Въпрос за шарнирни болтове

Recommended Posts

Здравейте колеги, Маншончетата на шарнирните ми болтове /не съм сигурен дали маншон се нарича/ са се поизяли и тази зима сигурно ще им види сметката, та съм си поръчал само маншончета за смяна. Честно казано не знам точно как ще ги сменя и това е първият ми върпос - ако някой има опит в тая насока моля да сподели. Следващото, което ме интересува е след бъзикане по шарнирите наложителен/препоръчителен ли се реглаж ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не трябва регулиране.Иначе за да смениш маншоните, развиваш гайките, вадиш конусната част, махаш стария маншон, слагаш новия и обратно. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Благодаря за бързия отговор ! Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пишеш за долни или за горни шарнири става въпрос, колега? Не мисля че е проста работа щом не си го правил. След развиване на гайките най просто казано има блъскане с чука за да освободиш оста на шарнира. При долния е още по-трудно. Колеги препоръчват промиване и пъленен с нова грес преди обратния монтаж, което според мен пък изисква и сваляне на шарнира, а това вече изисква special tools ако държиш да го монтираш обратно в добро състояние. Знам, че за повечето колеги тази операция е като да си сменят въздушния филтър, но всеки трябва да си знае възможностите. Особено когато става въпрос за неща по окачването с които шега не бива ;)/>

Редактирано от HondaExplorer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нужен реглаж, но работата си е отговорна и изисква специалист.Миналата събота ми смениха шарнир и без специален инструмент е трудна работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...