Jump to content
Cyreon

8-ма генерация Акорд

Recommended Posts

Преди 23 часа, Митко Йотов написа:

ако не ремонтите тепърва престоят

Предстоят,предстоят...!

Едни 200лв. грешни сте дали Митак.

Същата история като твоята,само че героя съм аз с най добрия ми приятел(като твоя🙂) май месец.

Type S 8-ма 2.4(какво по добро..)

Еми гледат,гледат моите хора в сервиза,всичко "ТОК"!

Да ама НЕ..!

Няколко месеца след покупката се оказа,че гори доста масло.

Та сега,обратно в сервиза за сегменти.

А и валче изпускателно.Да си го знаете всички с K24Z3,че си е консуматив над определени км.

• Like 1

И аз за К24 на 8ма чух от други пострадали, че след определени км ги има тези проблеми. Подмяната, ако качествено направена с оригинални части не е малко пари, но после си караш нов двигател 😁

• Like 1

Не знам какво да кажа. ние постъпихме страшно глупаво ама така е когато друг плаща.

• Haha 1

Nicholson не смятам да минавам на дизел карал съм ги достатъчно....  :thumbs1: 

Колега JHM знаеш ли горе долу колко излезе ремонта? Мойта откакто съм я взел си гори по 1-2 литра на 10 000км и така вече 8 години.

Edited by Z-Ro

един или 2 литра гори ? За 1 литър не виждам смисъл да я правиш. да кажем, че маслото ти е 15лв за литър, сметни колко пъти ще трябва да долееш, че да се изравниш с един основен ремонт. 

Не мога да кажа точно, но усреднено 1.5 литра, но съм напълно съгласен, че няма смисъл за 50 макс 100лв на година. Мисълта ми беше, че с годините харча на масло поне при мен не прогресира. 

Преди 12 часа, Z-Ro написа:

Колега JHM знаеш ли горе долу колко излезе ремонта?

Предстои.

Нещо, което според мен може да се окаже важно като нов собственик. Постоянно ме подсеща да превключа на по-висока предавка и става така, че в града мога да съм на 6-та с 60км/ч. За разхода тук няма да говоря гориво се налива най-лесно въпросът ми е свързан с натрупването на коксови отлагания в двигателя при карането по този начин, което неминуемо се случва при бензиновите. Има двигатели чиято конструкция ги прави по-склонни към натрупване и такива, които са по-устойчиви, но е факт, при всички бензинови особено понатрупали те год. и км.. После нещата са ясни спичане на масления сегмент по-трудно смазване на цилиндъра и ако не се отстрани надрани цилиндри. Затова въпросът ми е към хората, които карат от повече време как подхождате и какви са резултатите съответно. Благодаря предварително на всички, които ще се включат.

Преди 3 часа, vejliv написа:

Нещо, което според мен може да се окаже важно като нов собственик. Постоянно ме подсеща да превключа на по-висока предавка и става така, че в града мога да съм на 6-та с 60км/ч. За разхода тук няма да говоря гориво се налива най-лесно въпросът ми е свързан с натрупването на коксови отлагания в двигателя при карането по този начин, което неминуемо се случва при бензиновите. Има двигатели чиято конструкция ги прави по-склонни към натрупване и такива, които са по-устойчиви, но е факт, при всички бензинови особено понатрупали те год. и км.. После нещата са ясни спичане на масления сегмент по-трудно смазване на цилиндъра и ако не се отстрани надрани цилиндри. Затова въпросът ми е към хората, които карат от повече време как подхождате и какви са резултатите съответно. Благодаря предварително на всички, които ще се включат.

Дизел версията също те подканва да привключиш на по-висока скорост още на 1700-1800rpm, което за мен е недопустимо. Колата рядко се кара дори на 2000rmp, най-често на и над 2200rpm за да няма после проблеми с запушен EGR, колектори и тн. 

Това лято тествах  7ца дизел да е карам на 5та със 120км/ч в продължение на 400км в место на 6та скорост и разликата беше 0.2литра повече на 100км. Тоест по-високите обороти почти не влияе на разхода на гориво. 

Edited by didokal