Jump to content
Cyreon

8-ма генерация Акорд

Recommended Posts

Прилича (като силует), но не е. Концепцията на GT-то на БМВ си е чиста, докато тук е съчетана с тази на кросоувър-а и от там идват компромисите в двете посоки. Онова си е шосеен автомобил, докато това е и за черен път. Хандлингът му обаче е по-разплут, а пък по черно му "куца" геометрическата проходимост. Иначе ме радва, особено фейслифта, но ми е прекалено голямо. Да е жив и здрав приятелят ти, и да си го кара с кеф (и разум). :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих карал такова ... фак що немаше като пазарих :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тукашния пазар са голяма рядкост, но ти поне можеш с приятелчето да си смените колите за малко, колкото да прецениш трябва ли ти кола над 2 тона и 10 квадратни метра. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И GTто е 4.4 поне неговото,и там нещата са някакъв компромис (шосе и поле) както и да е.Много пари са това за купчина ламарина.Иначе е егати бонбона.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой знае ли какви са размерите за резервна гума - тип патерица за Type S и въобще продават ли се някъде... Къде въобще мога да погледна за такова чудо? В момента съм с някаква пяна и копресорче, които може и да стават ако случайно стане нещо на аутобана (или ако не станат седиш и чакаш пътна помощ), но за нашите пътища - не мерси! Преди няколко години пробвах подобна ч*кия на един пасат и впоследствие употребих всички псувни, които имам в речника... В момента съм сложил една от летните гуми в багажника, но тя заема повината (че и повече) просторанство... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Kurro Torres написа:

Колеги, някой знае ли какви са размерите за резервна гума - тип патерица за Type S и въобще продават ли се някъде... Къде въобще мога да погледна за такова чудо? В момента съм с някаква пяна и копресорче, които може и да стават ако случайно стане нещо на аутобана (или ако не станат седиш и чакаш пътна помощ), но за нашите пътища - не мерси! Преди няколко години пробвах подобна ч*кия на един пасат и впоследствие употребих всички псувни, които имам в речника... В момента съм сложил една от летните гуми в багажника, но тя заема повината (че и повече) просторанство... 

135/80/R16.   

 

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тази тема съм я чел и 16ка на S type не става заради по-големия спирачен диск, освен ако аз не бъркам нещо, но това точно тук го прочетох... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и патерица 17

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11363032348304460&slink=5zcehc

Редактирано от Митко Йотов
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, Митко Йотов написа:

Здравейте колеги, търговеца е проверен,патерици за type S 8-ма генерация няма,тоест не съществува 17цолова. Информацията е от въпросния търговец.Дано съм бил полезен. 

Редактирано от didomucy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, патерица T155/90D17 ще ти свърши ли работа? Имам чисто нова от CR-V III

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Токио знам,че имаш две джанти за осмица 16-ки железни.Какви пари ще искаш за едната да я пратиш по Еконт?

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се разберем на лични.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никъде не намирам патерици за тези дискове... В Бултрако цената е малко на 1000 лв... Някой има ли инфо за "‎0898 382 787 патерица за Хонда в Димитровград"? Това го намери един приятел в нета.. Чух се с човека.. според него има 2 варианта - 200 лв - патерица 17ка - може би няма да пасне на моите предни дискове (при пукане на предна гума варианта е слагам патерицата отзад и задната отпред...) и 250 лв - патерица пак 17ка но по широка и не би трябвало да има проблем с големия диск... Като цяло не съм доверчив и ми е мн трудно да повярвам на непознат на стотици километри от тук... Да беше в София, щях да пробвам скапаната патерица на място... Приемам всякакви съвети... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, Tokio написа:

Колега, патерица T155/90D17 ще ти свърши ли работа? Имам чисто нова от CR-V III

Колега, къде се намираш? Нямам идея дали ще стане, но имам крик и гаечен ключ :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 1/30/2018 at 22:46, Kurro Torres написа:

Колега, къде се намираш? Нямам идея дали ще стане, но имам крик и гаечен ключ :D 

Да беше погледнал вляво на аватара, там пише къде съм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой може ли да каже къде на Акорд 8 пише каква версия е, Елеганс , Екзекутив...или друго?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок Пеца.Мисълта ми е,ако отида  на оглед с приятел да видим един Акорд който иска да закупи къде можем да видим нивото без да се доверяваме на джамбазина.Повечето марки си маркират автомобилите,кой на вратата друг от вътрешната страна на жабката трети на прага.............  . Японеца някъде маркирал ли е това с табелка или надпис ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За версията ще се ориентирате по наличните екстри. Люк, кожа, ксенон, парктроник - това е екзекутив, навигацията не е от стандартните екстри, тя е само по желание на клиента и срещу допълнително заплащане. Всъщност версията какво значение има? Гледате наличните екстри и решавате дали ви устройват. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй де,но търговеца тропал с крак и се инатял за версията а за него това са пари.Както и да е,ще видим,щом го устройва ще се решава на момента.:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е екзекютив и няма кожа ,и навигация ,но има всичко останало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, policeman написа:

Моята е екзекютив и няма кожа ,и навигация ,но има всичко останало.

Така е и при мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да няма кожа, алкантарата е заместител на кожата (дори по-добър), но трябва да има подгрев на седалките. Ако е екзекутив.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има всичко останало-подгрев,радар,следене на маркировката,премиум аудиосистемата и другите шукарии

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не съм сигурен и за това искам да питам  джанти 16 или 17-ки които са на 7-ма ген. дали ще станат за 8-ма ген. .... да знам малко тъп въпрос ама трябва да знам дали да си пазя джантите за 8-мата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стават със сигурност. Говорим за джанти. Гумите имат разминаване, но може да се карат и те..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Междуболтовото разстояние и централния отвор са еднакви,но варират в широчината-индекс "J" както и "ET"-то.Като цяло стават.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви много спестихте ми някой лев :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заводските джанти за Акорд 8 са с 7,5J, докато на Акорд 7 са 7J. Точно поради тази причина 8-цата е с 225/50, 17 а 7-цата - с 225/45, 17  (говоря за 17', при 16' не знам как е). Преди гледах някакви таблици, че максималният допустим размер гуми за 7J на Хонда е 225/50, но така и не взех такива джанти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 16-ките е 6,5J за 205/60 при бензина и 215/60 при дизела.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж АВАТАРА

 

27583546_1690463040999779_909591025_n.jpg

27781226_1690463010999782_436292018_n.jpg

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги интересува ме дали някой е виждал и въобще дали хонда предлагат дори и по поръчка вариант Type S Diesel с автоматични скорости?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, Nuclear написа:

Колеги интересува ме дали някой е виждал и въобще дали хонда предлагат дори и по поръчка вариант Type S Diesel с автоматични скорости?

 

Не виждам какво и липсва,освен емблемата отзад    https://en.comparis.ch/carfinder/marktplatz/details/show/23282857

Иначе за една година ровене по сайтовете никога не съм виждал.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми или има грешка в тая обява или явно има по няква супер поръчка от клиента:

https://www.autoscout24.com/offers/honda-accord-2-2-i-dtec-executive-full-option-diesel-blue-b90aa464-a1c2-8174-e053-e250040a87af?cldtidx=4

В обявата е писано че са ръчни но обърнете внимание на снимката където са педалите :)

Редактирано от Nuclear

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази на снимката със сигурност е автоматик.

Първо скоростният лост е от автоматик, второ педалите са два и трето дори и на таблото има означения P-R-N-D-S. Няма как да е "ръчка".

Това, което е снимано, не отговаря на описанието в обявата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлага се Тайп С с автоматични скорости.Мой познат имаше такава и беше комби.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама дизел или бензин. Защото вчера бях в Бултрако и ми казаха че не са виждали(незнаят) да има дизелов Type S с автоматична кутия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво толкоз го нищите този тайп-с? Все едно е кой знае какво... Единствено задната броня на седана си заслужава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ,за дизел говоря-автомат ,типтроник,180 К.с. Тайп С

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Купих си Акорд 2009 2.2 дизел автоматик преди 3 месеца.Нямате си представа за какво вълнение ставаше дума...е да ама то се изпари след 150км няъде.ДПФ- след няколко несполуки тръгнах да го махам.Хубаво само дето той вече не беше там.Софтуерно премахване и всичко е точно.
Мина месец ,тръгвам на дълъг път и хоп чек-а.Видяха ,че е от ЕГР - почистиха го .Месец каране в градско - всичко е наред.Тръгвам на дълъг път и  хоп пак.Като колата си влиза в авариен режим и няма мощност.
Това става при различна скорост на магистралата.Интересното е,че когато изгася колата и после я запаля ,колата си има мощност дори и със светещ чек (след 10-100км пак  губи мощност).В сервиза - пак ЕГР .Почистиха и пътищата на ЕГР.Майсторът каза ,че е свалил и самия ЕГР и ръчно го е отворил и затворил и единият път някаква пружинка не се била върнала докрай.Та имам няколко въпроса:
1.Някакви идеи как да се оправи проблема?
2.Възможно ли е да е от пружинката ?И ако да-може ли да се смени само тя ?Въреки ,че е електрически ЕГР...как пружина..нз
3.Възможно ли е да е от горивен филтър/дюза ,ламбда сонда след като не дава грешка на компа от тях?
4.Четох,че нов ЕГР често не оправя проблема ? И колко струва един такъв.Аз намерих за космическа сума от порядъка на 2000лв.
5.Извънградско разхода ми е около 8л/100км. в повечето време със светещ чек и не пълна мощност (130-140км/ч) ,но в града е 12-13л.,което ми се струва ,че е доста.Може ли да има връзка с проблема ми ?Благодаря .Дано най-накрая се оправи всичко,че да и се насладя като хората

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...