Jump to content
Lastrige

Проблем с газовото, оборотите и разхода в студено време

Recommended Posts

Здравейте ! Прочетох и други теми, свързани с тези проблеми, но никоя от тях не ми даде ясен отговор на моя проблем. Отскоро карам Сивик 5ген 1.5 90коня, моноинжекцион, газовото е Ловато. Докато беше топло времето (до преди горе долу месец) нямах никакви проблеми - оборотите си седяха 1100-1200, разхода ми на газ беше около 8/100 извънградско и 10/100 градско. Откакто паднаха температурите първо оборотите паднаха на 900 ( в момента са между 700-900) и разходът ми се качи на около 10/100 извънградско и 13-14/100 градско (ОК пускам парното, но едва ли ще ми гълта повече от 1/100). Смених въздушния филтър ефект откъм разход - без промяна. Ходих на сервиз - казаха ми "щом преди това не ти е правило проблем, значи не е от газовото, смени си филтъра и свещите, евентуално и кабелите", но това според мен ми го казаха, защото не им се занимаваше. Надявам се някой да ми даде добър съвет или поне да ми се обясни дали това е нормално или не ? За информация - живея във Варна и тук трафикът е ужасен.Благодаря предварително ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз смених филтъра стария беше спортен и новия е. След като го смених като сменя на газ и оборотите падат и гасне , познат каза че ги няма ниските обороти и настройва по изпарителя и горе доло стана за ден 2 , след това същатата работа играят яко и падат до 500 . На края сам си направих настройката и сега са бетон оборотите .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газова уредба на моноинжекцията,общо взето прави доста проблеми при неправилен монтаж.Обясни нагледно как влиза газта ако можеш.1100-1200 не са нормални обороти на празен ход.Разхода с 15-ки е 10 градско 7,5 извънградско,нормално каране....без климатик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газова уредба на моноинжекцията,общо взето прави доста проблеми при неправилен монтаж.Обясни нагледно как влиза газта ако можеш.1100-1200 не са нормални обороти на празен ход.Разхода с 15-ки е 10 градско 7,5 извънградско,нормално каране....без климатик.

Не мога да ти обясня, понеже не ги разбирам нещата :( За сега остава варианта да ходя на газаджия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително правилен избор.Кажи на газаджията да прегледа форума....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам подобен проблем, само че при мене когато пусна на свободна оборотите направо си падат и колата гасне.. пробвах сам да си настроя изпарителя, същата работа ... и ми се струва, че в купето мирише на газ..? аз също съм от Варна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отидете на нормален газаджия като не разбирате нещата и много важно е да обърне внимание на плочките които са сложени. Нормалните обороти за хонда са 850 на празен ход на газ. Така че със сигурност не ти е настроена като хората колата колега и харчи много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...