Jump to content
MetalHEARD

Любопитно ми е-Колко гори Вашето Харви?

Recommended Posts

Моята ми дава към 12 градско в момента, но си й подавам газчица :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

             Здравейте колеги,тази седмица правихме разходка из страната към 1200 км и успях да засека разхода (мисля точно)

   Зареждах само от Петрол ,пълня докато се покаже горивото от гърловината след леко изчакване

               а това са цифрите        литри   /  км

  

                                                     17.77        255  = 7.36

                                                     14.67        205  = 7.15

                                                     15.70        231  = 6.80

                                                     18.99        273  = 6.96

                  Общо =7.067 /100

        Първите данни са по магистралата с 3000-4300 оборота,а след това е с по умерено шофиране до 110 км/h

                                                                            HR-V  124 hp/5 d. 205/60/16 2002 dark green

Редактирано от pet71

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,аз съм собственик на Харви 2004 год. от скоро не е 4х4 с 3 врати, харчи ми в София 12.5 бензин ,това нормално ли е за тази кола и ако не е какво бихте ме посъветвали? Благодаря ви

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За градско в София е нормално, аз си я понастъпвам и ми харчи към подобни литри, но на газ. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пловдив- 40.5л газ .........460км.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, аз ли не мога да смятам или тая кола гори по-малко :D? Значи, оня ден заредих за 20лв от Лукойл, бях минал 86км градско и реших да заредя в Петрол за 40лв, но побра газ само за 32лв(25литра). Та, според моите сметки, за 86км съм изгорил грубо 9л газ, което ще рече, че на къси разстояния в София ми дава 10.4 .unsure.gif

Ще ти дам един по-лесен начин да си сметнеш разхода. Това важи за всякакво гориво. Отиваш и зареждаш гориво до горе. След като изминеш 100км. Отиваш и си пълниш МПС-то до горе. Дефакто това, което допълваш, ти е бил разхода на 100км. Така можеш да разбереш коя бензиностанция вади по - добро гориво.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Формулата за пресмятане на разхода е проста: количеството гориво се умножава по 100 и резултата се дели на километрите, Пример : 115 км, 8,73 l разход

8,73х100=873

873 / 115= 7,59 л. на 100 км.

P.S.Това е моят, разход без да натискам много и е смесен с 60 км извън града.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минаха три години и два месеца горе долу откакто си взех Харвито. Прибирайки се от Германия, реши да се скапе метановата уредба малко след Враца. Вече трети път зареждам по 30 литра и минавам по 450 километра, което ще рече 6,667 литра на 100. Аз се славя с икономичното си каране, но чак пък толкова. Сега смятам да го заредя още 2-3 пъти по 30 литра и да видя дали е вярно. До сега по него съм сменил кабелите и свещите. Друго не съм пипал по двигателя. Не слагам смяната на ремъци, ролка и водна помпа, което е нормално при купуване на  автомобил втора употреба. Карам вече 60 хиляди километра със зимни гуми Дайтон, без да ги сменям през лятото. Много съм си доволен от Харвито и сега е ред да оправя метана, да сменя маслата на скоростната кутия и диференциала и тампоните на реактивната щанга на задния мост. Откакто съм го взел съм изминал 71 хил. километра. Това е засега. След като засека разхода и при следващите ми няколко зареждания пак ще пиша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нови резултати
90 литра бензин 95, 1240 километра от светване до светване на резервата. Разход 7,25 л.
200-250 километра с ремарке от които 50 с бетонни стълбчета за лозе, около 300 килограма товар.
Градско, извънградско фифти -фифти.
Много съм доволен от разхода на бензин, но майстора ми на метановата уредба се върна от почивка, и сега съм пак на метан. Там не правя сметка колко ми гори, но с двете бутилки или около 12-13 килограма метан, минавам около 300 километра. Разхода е около 4,5 килограма на 100. Цена в Шумен 1.15 на кило. Абе в най-лошия случай 6 лева на 100 километра. Карам и в града и извън него и през полета, когато ходя да летя с парапланера си.
Просто на метан не си поставям за цел да карам по-икономично, защото не си заслужава.
Много съм си доволен от колата която е 2-3 врати, 4х4, 105 коня, 195,63,15 Дайтон зимни, с които карам и през лятото и вече са на 62 хиляди километра. Наесен сматам да си взема пак такива, доволен съм от италиянките.
Това е засега. Няма защо да Ви пожелавам безаварийни километри, защото те ще са такива, щом карате Хонда.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, да ви е честита новата година! Карам HR-V, 4x4, 124 коня, 3 врати, с метанова уредба. Разход: градско 6,5 кг, извънградско 5-5,5 кг метан.

Редактирано от brandal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско бензин, 10 л , газ 11 л.124 коня 4 врати.И върви страхотно на газ. Извънградско 10 газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи как го карам. Извън градско с до 90 км смъква на 9/100 Газ.

Ако го карам по магистрала със 110 - 130 0 10/100 Газ.

Градско немога да кажа все още тъй като го карам много малки разтояние а и почти без задръствания.

 

Изключително съм доволен от вървежа на газ, не намирам разлика от бензина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам го на звяр,градско около 10 се вързва,извън града 8 ........ дълго трасе без да спирам и магистрали високи скорости 42л бутилка събира май точно 36-37 литра заради защитата на евро клапана, дестинация Лом-Димитровград са около 420 км ....имах още газ на финиша колко малко не мога да кажа със точност. не съм зареждал по магистралата ,карам 105 магарета само предно,ако има значение май няма :))))))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера за първи път свърши газта 10 км. преди крайната точка на пътуване. Изминати 340 км. с 43 л. газ... излиза 12/100 разход. това никога не е било до сега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако зареждаш  в най голямата жега не е ефективно.На голям преход винаги сутрин по хладно и бутилката се зарежда ефективно влиза повече течна фаза.Това е за газта. 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега carpera какво имаш предвид под израза влиза повече течна фаза?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газта е в две състояния  течно  и газообразно. Това имам впредвид.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 17 часа, CARPERA написа:

Ако зареждаш  в най голямата жега не е ефективно.На голям преход винаги сутрин по хладно и бутилката се зарежда ефективно влиза повече течна фаза.Това е за газта. 

Тука си прав! Не се бях замислил... Заредих на обяд в 12.30ч., и на слънце беше към 40 градуса. При един и същи стил на каране на отиване ми остана от горивото около 7-8 литра, а на прибиране свърши преди да съм стигнал.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Също много важно е когато зареждате до горе газ да има налагане колонката от мин 12 бара под това налагане не може да напълни ефективно бутилката. Гледайте манометъра встрани от колонката да е изправен и с стикер за преглед.За жалост  повечето известни бензиностанции са на 10-11,и търсете колонка която има само от едната страна газ,застане ли до вас кола налагането драстично пада защото се разделя на две,случвало ми се е спира да зарежда и казват напълнена.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 20 часа, 5 GTT написа:

Вчера за първи път свърши газта 10 км. преди крайната точка на пътуване. Изминати 340 км. с 43 л. газ... излиза 12/100 разход. това никога не е било до сега.

Разход на газ в България се смята празно пълно колега. Какво значение има за разхода налягането на колонката или течна газова фаза. Пример на празна бутилка сипваш 20л газ и гледаш колко км. минаваш. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за налягането не съм писал аз, а иначе в студено време е по изгодно да се пълни бутилката именно заради свиването и разширяването на газа при температурните разлики. Иначе аз разхода го изчислявам не празно - пълно, а точно обратното. При пълна догоре бутилка /43 л./ съм изминал 360 км. и после при зареждане догоре събра 34 литра. При обратния път 340 км. газта  /43л./ свърши на 330 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не можеш да схванеш къде е проблема. Втория път като зареди 34л кой ти гарантира, че общо си имал в бутилката 43л. Това се опита да ти каже и колегата CARPERA. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно смятам, че е 43л. защото толкова зареди при чисто нова и празна бутилка. Разлика може да има литър - два при зареждането, да. Но въпреки това такъв голям разход не е давала досега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми точно там бъркаш, разликата може да е много по голяма, затова те съветвам обратно да направиш. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, 5 GTT написа:

... При обратния път ...

Наклона на пътя включен ли е в задачата.

Няма начин за 300+ км километрите изкачване да са равни на километрите спускане.

Затова разход гориво се изчислява на даден участък отиване и връщане.

Пак няма да е абсолютно точно, защото трябва да се отчете и интензивността на трафика (задръствания), климатичните условия, качество на газта, и не на последно място факирските газ-станции пълнещи 45л газ в 40-литрова бутилка. Това последното, ако не зареждаш винаги на една и съща, доверена станция (на дълъг път е невъзможно да се случи).

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При този разнообразен и различен терен е все тая в коя посока караш: Ловеч - В. Търново - Хаимбоаз - Нова Загора - Сл. Бряг и обратно. но съм съгласен че в дадена посока гори по малко от обратната при връщането.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Средната надморска височина на Ловеч е 360 m. Най-високата точка в града е хълмът „Ак баир“, разположен на югоизток със своите 450 m надморска височина, а централната част на Ловеч е най-ниската точка с 150 – 190 m надморска височина и наклон на терена 3 – 8%"

Източник: https://bg.wikipedia.org/wiki/Ловеч

А Слънчака! е на морското ниво, почти!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На газ се засича така,празна бутилка слагаш 10л и караш до като спре ...ето резултата колко гори,пълен до горе  важи само за бензин ....замислете се от топло и от колонка всяка помпа бута различно газ на различните фирми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Моето е с две врати, 105 к.с., градско гори 12.5 л бензин, газ около 14 л/ 100 км., автоматични скорости. Газовото е течна фаза полско производатво. Лично на мен ми се струва доста спрямо по голяма част от мненията. Решил съм да ходя на диагностика при Слави в овча купел. Може ли съвет за това.

Поздрави и лек ден на всички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3 hours ago, Стилиян Рупов said:

Здравейте. Моето е с две врати, 105 к.с., градско гори 12.5 л бензин, газ около 14 л/ 100 км., автоматични скорости. Газовото е течна фаза полско производатво. Лично на мен ми се струва доста спрямо по голяма част от мненията. Решил съм да ходя на диагностика при Слави в овча купел. Може ли съвет за това.

Поздрави и лек ден на всички

Споко колега, моето харчи 17 градско на газ, пък е ръчка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, monkos написа:

Споко колега, моето харчи 17 градско на газ, пък е ръчка :)

Не споменах, че карам с гуми, не по размер. Карам 205х15х75 може да гори поради тази причина. С всесезонни гуми.

Редактирано от Стилиян Рупов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
5 hours ago, Стилиян Рупов said:

Не споменах, че карам с гуми, не по размер. Карам 205х15х75 може да гори поради тази причина. С всесезонни гуми.

Явно там е ключа за бараката :)

Аз съм с 205/70R15 A/T гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз също съм с всесезонни гуми и среден куфар на тавана, който според мен качва, заради въздушното съпротивление, колата става доста по висока, защото стои отгоре на фабричните греди. На магистралана газ с 120 гори средно 11-12/100, след 120 вдига рязко. В София пак на газ около 10-11 в зависимост от сезона. Честно казано очаквах по-малък разход, но и на колонките също лъжат. Гумите са стандартни 205/60/16, втек 124кс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 литра газ 200 км :)

 

11.23/100 градско каране. 

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...