Jump to content
MetalHEARD

Любопитно ми е-Колко гори Вашето Харви?

Recommended Posts

Тук вече имат значение серпентините на отопление в редуктора.Това е далече от потребителя,но редуктора има значение колко е качествен и как е оразмерен зимата.Препоръчвам да скроиш една дрешка от пореста гума 10мм или някакъв друг термоизолационен материал,примерно неопрен.Извънградско на -5 градуса температуеата на газта може да ти падне до 5-10 градуса...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз немога да си обесня каква е тая икономия по 8 на 100 извън града, аз под 9 с 90 км/ч немога да падна.

Ей го бе даже е 8,14л среденhttp://www.carspendi...a-hr-v-5dr-vtecЗареждам 95 само на ЕкоДнес махнах и катализатора и ше монтирам гас да видим как ще е Редактирано от M&M

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз все се каня да почвам да попълвам в тоя кар спендинг но малко странен ми се вижда начина на попълване и за тва се чудя :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз немога да си обесня каква е тая икономия по 8 на 100 извън града, аз под 9 с 90 км/ч немога да падна.

Ей го бе даже е 8,14л среденhttp://www.carspendi...a-hr-v-5dr-vtecЗареждам 95 само на ЕкоДнес махнах и катализатора и ше монтирам гас да видим как ще е
За бензин съм съгласен, аз съм на газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес слагам гасссссс и на 3-месеюието ще ви се отчета :rolleyes:/>

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де аз ли не мога да смятам или тая кола гори по-малко :D Значи оня ден заредих за 20лв от лукойл,бях минал 86км градско и реших да заредя в петрол за 40лв,но побра газ само за 32лв(25литра).Та според моите сметки за 86км съм изгорил групо 9л газ,което ще рече че на къси разстояния в София ми дава 10.4 Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си топля ,колата,тръгвам на 50 градуса...как да хванеш разход сега...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

След последните няколко зареждания сметнах,че ми гори около 10 на 100 газ смесено каране(40% градско в София в задръстванията и 60% със140 на магистралата).Но при по-менте газ ми светва чека и се осират оборотите :( Вчера по подбалканския на завоите пак светна и трябваше да спирам...

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продухай филтрите на газта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да от това е знам ;) Става когато има малко газ и съответно тя е мръсна и в бутилката има някви гадости :( 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пaк я зaсякох...8.6 л/100 км. 340 км с 29 литрa гaз. Зa пореден път се убеждaвaм, че прaвилно се нaсочих към Хaрвито, кaто търсих икономично 4х4.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се отчета:Двуврато, 4x4, обикновенна газова Ланди: Зимно градско в София 12/100, извънградско от 9,5/100 до 12/100 според скоростта. Лятото около литър по-малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9,5 при 130-140 на места по магистралата.И на места с 90 заради ремонтите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е само с предно. Газов инжекцион Романо 10л/100км газ смесено(София- извънградско) сега като е по топло. Зимата само София беше към 11.3л.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето е на бензин v-tec AVD Варна в града 10-11 извън града при 90 -100 км.ч. около 7.5 с 95 на Ромпетрол. Най-малко ми даде при комбинацията 98 с ликомоли (спид) Варна-Стара Загора под 6.5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моето Харви 11/100 газ градско 2000г.124к.с. 4х4 5 врати , но нещо ми се струва малко мудна тази колица ,карам я от 3 месеца и нямам представа как са другите ...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето Харви е 2003г., 4х4, 4-врати, 105к.с. и  нямам монтирана газова уредба, карам само на бензин-95.

Само градско каране - 10/100 и каквото и да правя все си е толкова...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХРВ 1999 г., дълга база 124 к.с. среден разход на бензин 9.25/100. Карал съм я само около 600 км. и вписвам в приложението Fuelio. От тези 600 км. около 160-180 км. градско, а останалите извън. Трябва да отчета факта, че още и се радвам и я настъпвам повечко, отколкото е стилът ми. Вчера смених и термостата, който беше забил отворен и се надявам на лек спад в разхода.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да ти падне на 8,5 бензин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да ти падне на 8,5 бензин

През м.01.2016 г. (половината месец със сняг по пътя) разхода на бензин бе 12.2/100 при 100% градски цикъл, което малко ме поизплаши.

Вчера при изминати 679 км. Русе - София - Русе, от които около 40 км. градско разхода бе 7.21/100 км., но не мисля, че съм способен на по-икономично шофиране - пътувах 4 часа.  :)   

Зареждам пълно - пълно всеки път, поради което смятам, че отчитането е коректно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Харвито от 3г.124к.с.Минимума,който съм постигал е 6.2 извън града,много пъти!Сигурно на 100%!Смесено-лято 7.6,7.9,зима-8.5,9!Чисто градско,сега в големия сняг в Търново-10.4!Точно по книга!Газ нямам.Това е за бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен разход.На коя бензиностанция сипваш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен разход.На коя бензиностанция сипваш?

Бензин 95 от Бензиностанция Европа (бул.България срещу ТЕЦ). Имам карта за 15 ст.отстъпка.

На градско обаче не успявам да я смъкна под 10.5, колкото и да се старая.

Спидометърът ми отчита +5км. при скорост от 110 км.ч. и като отчета и тази разлика в изминатия пробег пак стават около 7.5/100, което си е супер.

 

Опс.    Мислех, че мен питаш. :rolleyes:

Редактирано от Flyer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам с колко си карал, но аз такъв разход не съм постигал никога :D Може би защото понякога се изнервям и не мога да се влача. Градско ми е към 10.5-11 С 20лв минавам към 250км градско. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стефко питах.Такъв разход..6,2 не мога да докарам и с румънски бензин :).Ще ми трябва попътен вятър и ченгетата да са отцепили Русе-Търново и се по нанадолнището да карам :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влизам чак сега.Извинявам се за закъснелия отговор.Основно на Ромпетрол на изхода на Търново за Ст.Загора.Писах,че това е лятото!!!Не сега!!!Това лято,по северното Черноморие,доста обикаляне-Дуранкулак,Шабла,Каварна,Балчик-ходили сте по този край,предполагам!Равно е,пътищата са добри,Ромпетрол-и има доста,все пак Румъния е по-близо от Варна,дори!Не Ви ангажирам с моето мнение!И аз не повярвах отначало.Пълня си сам докато не прелее(образно казано)от гърловината на резервоара.Този разход е БЕЗ КЛИМА!!!Предполагам се досещате!!!Извинявам се,че не съм го уточнил в предния пост!Миналата седмица ходихме,жената и сина 10г.,до Копривщица-около 250км. в едната посока=500км.,даде ми 6.73л.с парно,малко повече от полвината.Карам с до 100км.,не обичам висока скорост,а и тази кола(лично мое мнение)не е създадена за състезания.А,гумите са Lassa Impetus 205/60/16 на 2,2 bar.ако има значение.Друго не се сещам.Маслото е 0W40 на Motul.Учили са ме да не ускорявам рязко и да се мъча да не се нервя ,когато съм на път.Това не означава,че успявам да го правя,но поне се мъча.Казвам Ви отново това са мои наблюдения и не твърдя,че трябва да е така!Не бих го писал ако не го бях видял с очите си.Между другото,когато търсих колата,четох на много места и форуми.Някъде видях,че руснаците имат постигнат такъв разход,но не знам къде е писано.Тогава и на мен ми се видя нереално при положение,че по книга и дават 7.4/100.Надявам се,че бях изчерпателен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значение има това ,че не изпреварваш и не вдигаш голяма скорост.Налягането на гумите също.Явно си много спокоен шофьор...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От последните ми дълги пътувания /без магистрали/ установих, че при бързо каране с изпреварвания не превишава повече от 10л/100км на газ.

 

P.S. Разхода на маслото обаче няма да коментирам... :rolleyes:

Редактирано от 5 GTT

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D16W5, 3врати,124кс,почти 10/100 бензин градско,7,5 извън града /до 120км/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19 килограма метан, 450 км извънградско при скорост около 110 км/ч. и 300 км. градско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да разбирам ли, че за 19 килограма си изминал 750 км? Моето "ново" Харви - 4 врати 4х4 двигател D16z6 - 125 коня, с ГИ  Вега ми дава 10,5-11 градско в София и около 9-9,5 извънградско

Редактирано от alman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за 70лв 900км 130-140 на магистралата с климатик постоянно. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От последните ми дълги пътувания /без магистрали/ установих, че при бързо каране с изпреварвания не превишава повече от 10л/100км на газ.

 

P.S. Разхода на маслото обаче няма да коментирам... :rolleyes:

Сега мога да коментирам разхода на масло при последното пътуване преди ремонта... около 140 км за около 1 час 15 мин. до Сф. и до крайната точка 240 км. Изгори повече от половин литър масло, да не казвам литър  :tooth: Надявам се да е горяло, като за последно :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих до Сливен да обслужа една газова уредба и заредих от въпросния Ромпетрол на изхода в Търново.Вярно Хаимбоаза не е маршрут за оценка на разход,но като уцелиш малък трафик се кара много приятно.Нагоре поддържам 100-110,надолу 90 на 5-та без газ..В Сливен заредих на Еко и след сметките излезе отиване 9.0,на връщане 9,3.Това беше експеримент заради Стефко.Газта наистина е добра,но по принцип зареждам от Панов-отбивката за кв.Бузлуджа.От години си държат цените ниски и горивото им е добро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 врати, 4x4, Vtec, с " перка " отзад :punk:

ГИ Романо ОБД - красота ...

 

ВъртЪ, сучЪ..., градско и извънградско.. пада ми се все смесено нещо или навън със 120-140, дори и с климатик... и с понатискане на педала 30-32л - 300-320 км.

 

ГОЛЕМИ БЛАГОДАРНОСТИ на Markony за донастройката на газовата - преди това все едно друга кола карах .... и видях що ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София - Олимпик бийч - 370км в едната посока с климатик и трима човека в колата даде около 10 газ. Средна скорост може би около 80-90км/ч. Странно, че на слизане от магистрала Струма има един десен завой и колата се наклони и ми превключи на бензин , все едно няма газ. Изгасих я и пак я запалих и всичко беше ОК, от какво може да е това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газта се пличка в бутилката. Като останат 3-4 литра става така. И преди сме го обсъждали. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Русе-Варна-Русе 130-140 магистрала с климатик 12/100.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дълга база 4х4 124к.с. летни 205/60/16 ,бензин Н-98 /ромпетрол/ средна скорост 100к.ч. 6.5/100. В града около 10/100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...