Jump to content
MetalHEARD

Любопитно ми е-Колко гори Вашето Харви?

Recommended Posts

Здравейте!От близо 2 месеца карам ХР-В и ми е много любопитно какъв е разхода Ви на Вашето Харви!Сигурно ще е полезно за повечето хора с тази Хонда да видят къде са те в класацията!Аз съм с къса база 105 кс,,4х4,ръчна кутия и на газ:градско-9,5извън града със 100 км-8 , 120 км - 8.5Това е само за каране на газ!(Оня ден ходих до София и се върнах-аз съм от Варна-и ми даде разход 9,ама беше много студено през нощта и нямах нищо пред радиатора,та затова вдигнах разхода)Ще ми е любопитно да видя коментари и за автоматик!Благодаря на отзовалите се!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам на бензин, в София ми дава около 9.5 - 10. Извън градско зависи с колко карам при 80-90 7.5 със 100 октана бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Варна съм, градско 12-13 газ ,извън града 9 - не иска да падне по надолу, с 120 стига и 10 л. Дългата база втек 124 коня, ръчна кутия, 4х4. 16ки джанти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и в мен да е проблема.. ама на мен .. на газ ми дава около 8 - 9 /100 градско.. а като я кача на магистралата до Бургас ми дава 11-12 /100 (около 130 км/ч.) 105 коня, само с предно (фабрично) 2 врати. 2002г. 15ки джанти с гуми 195/65/15

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с ГИ Ланди, в Бургас градско гори 10-11, извън града пада на 8,5. Моята е 105коня 4х4, 3 врати, с гуми 215/60R16

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско 10 извън града 10-12 газ.Пак имам електронен фиш с снимка :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е да пишете и бензин ли е газ ли е :unsure: Моето на бензин, 105к.с., 4 врати, черно :D , гуми 15-ки средно 8/100 падал съм и до 7,2, градско не карам много много.Тук са ми всичките зареждания http://www.spritmonitor.de/en/detail/548416.html като може с търсачката да се видят и на други потребители за конкретния автомобил :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Расход топлива в городе (MT) 10.4 л/100 кмРасход топлива на шоссе (MT) 7.2 л/100 кмРасход топлива Смешанный цикл (MT) 8.2 л/100 кмДа напиша и аз нещо ,че ми стана смешно - тОВа е разход на бензин заводски данни .;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва е руско топливо ... нема октани :cool:Sorry за спама.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харви само с предно...103 коня.....оня ден единия напусна стадото

Колега Мохикан, твойто е толкова икномично щот е черно....мен питаш ли ме с тоя червен ледоразбивачПубликувано изображение

 

Градско София - 10-11 газ

Извънградско до 100км/ч - 7,5......магстрилата за морето 120-140 даде 10,5 -газ

 

Последните дни ми се налага да се прибирам късно вечер при температури около 0 и ми прави впечатление, че доста по-бавно превлючва на газ, като се движи, отоклокото ако работи на място. Знам, че обяснението е е

лементарно, но работата е там, че при движение стрелката за темп. си се дига а бавно минава на газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяй термостата,полуотворен е.На 0 градуса имам парно след 2-3 км,естествено докато е студена я подкарвам леко,без газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяй термостата,полуотворен е.На 0 градуса имам парно след 2-3 км,естествено докато е студена я подкарвам леко,без газ.

Не мисля, загрява си нормално, сутрин и аз като тръгна по задръстванията даже няма и 1 км и имам парно и минава на газ, мисълта ми е, че при движения явно се обдухва яко . Та дали не е по-добре да се изчака малко на място да позагрее при студено , отколкото веднага да се тръгва?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре е ,ама като бързаш за детската градина..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяй термостата,полуотворен е.На 0 градуса имам парно след 2-3 км,естествено докато е студена я подкарвам леко,без газ.

 

Дам и моят е полуотворен чак не искаше да минава на газ.Та се принудихме да сложим едно парче картон,че да мога да стигна до София Публикувано изображение В събота ще се сменя Публикувано изображение

едит:Иначе ми сложиха в събота 40литрова бутилка на мястото на гумата и още не съм засякал колко гори.Малко ще е трудно с тоя термостат :(

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен ;) Имам Харви от 2 месеца някъде и градско на газ ми дава 9.5/100. Доволен съм от разхода на гориво, но на всеки 1000км трябва а доливам около 600мл масло... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как може градско толкова малко да ви дават 9. Аз извън града едвам го достигам. С ланди газ съм. Всичко ми е настроено на - автоматично.Опитах и аз да се намеся с настройките, но тая програма с която се прави връзка е MAX plus 2010 и иска ключ за активиране.Имам кабел , някой може ли да помогне, че и аз да падна с разхода.Стига съм завиждал. Публикувано изображение. 9 градско.Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Харвито ми е 105 к. 4х4 4 врати , автоматик сив металик :D/> . Допреди да я газифицирам бензин : 9.5 на 100 гратско 7.5 на 100 извън ,сега на газ 12,5 гратско и 10 извън гратско .Няколко пъти ходих да се разпрявам с газаджиите но накрая се примирих и те така от мен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! 105 коня, ръчка с предно и 2 врати е моето Харви. Публикувано изображение

На бензин извънградско дава 7.4, градско 11.3. На газ с ГИ Фобос2 9.3 извънградско на нормален режим от 3 възможни Hi, Norm, Low, за градско на газ, не съм засичал все още (при средна скорост около 110км/ч и рядко до и над 130 за извънградското). За сега зареждам от една верига бензиностанции, за която знам от газаджията, че ще ми дойде икономична газта и не е лоша, като качество, няма да и пиша името.

Забелязвам един проблем, за който само ще вметна за сега тук - при изтегляне и ускоряване на 1-ва и 2-ра ако я изцеждам до 4- 5000 оборота светва лампата за ръчна и изгасва, странен бъг, и се чудя дали нещо се лашка и натиска датчика на ръчната, или е слаб акумулатор или друго. При вас случвало ли се е?

Редактирано от Faboone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДОлей си спирачна течност.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето е 124 к.с. 4х4 и 4 врати. През лятото средния разход на газ, засечен за пробег около 2000км. излезе 8.7 л/100км. След това вече не съм си играл да засичам, но в момента предимно градско по груби сметки е около 10л/100км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 40литрова бутилка минавам 450км или 8.9/100 Смесено.Като 330-350 км са извънградско,а другите 100тина са градско.Карам двуврато харви без 4х4

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тази 40 литрова бутилка с 40 литра ли я пълниш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 40литрова бутилка минавам 450км или 8.9/100 Смесено.Като 330-350 км са извънградско,а другите 100тина са градско.Карам двуврато харви без 4х4

40 литровата бутилка събира максимум 32 литра. Смятай пак Редактирано от гената.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е имал в предвид 40 л. събрани в бутилката. Моята бутилка на мястото на резервната гума също събира 40 л.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е имал в предвид 40 л. събрани в бутилката. Моята бутилка на мястото на резервната гума също събира 40 л.

да точно това имам предвид :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям цяла тема за въпроса, някой знае ли има ли двигателя /124к.с./ система за предпазване на клапаните при късане на ремък?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям цяла тема за въпроса, някой знае ли има ли двигателя /124к.с./ система за предпазване на клапаните при късане на ремък?!

ето снимка на твоя двигател, челата на буталата изглеждат изрязани

post-11728-0-39082400-1387563291.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И товa кaкво ще рече?! Че клaпaните сa зaщитени ли?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още не мога да определя какъв е разхода ,защото не съм го засичал, но ми се струва , че при нормално каране е доста икономична- Харви , 1.6 , автоматик.Държа обороти около 1500 -2000 . Разбира се - различни шофьори - различен разход.Относно клапаните и буталата - може би ще се ударят . Изрязаната част на челото на буталото е част от горивната камера. - това е моето мнение.

Редактирано от София 70

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези които са решили да си слагат газова уредба ще кажа едно много практично решение - газовата бутилка се слага под задната броня, зад черната пластмасова кора. Никаква загуба от пространството в багажника. Неудобството е че бутилката е 20 литрова / така наречените пурети / и събира 18 литра газ / при мен за около 200 км пробег /, но пък газ станции ,,на всеки километър ". Задължително ,,мазачка " за клапаните. С добра уредба и добре настроена разхода е същия като на бензин - между 9-10 л. градско и 7,5 - 8,5 извън градско. За морето по магистралата /120 и нагоре/ 9+ литра. На газ колкото по натискаш педала сметките все по не излизат...:)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на мен не ми хареса,че ако някой реши да ме подпре отзад ще се нахака право в бутилката и да не стане бау.Аз имам патерица,а не обикновена резервна гума и това не ме притеснява особено :) "Мазачка" се чудих дали да слагам,но Слави CR-V ме разубеди.Пък и не видях голям смисъл от тази мазачка,ако не си регулираш клапаните и мазачката няма да помогне ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези които са решили да си слагат газова уредба

В Карлово е Меката на газаджиите :)Махни си мазачката и я продай на някой с френски автомобил.Събира се 30л. бутилка под кората,има пълно упътване от преди 2 години....само трябва някой да чете.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде е упътването ,че това ми е актоално в момента.Дълго се чудих за газта заради безопасността и проблематики с ДВГ-то..Клоня към Ландиренцо като маркаИнъче по темата граско - 10., извън - 8 при 120км/ч бензинТова с 5 врати 124кс 4х4

Редактирано от M&M

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..Клоня към Ландиренцо като марка

аз съм с Ланди, слагано е до стадион Лазур. Питай ако искаш нещо на лични
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се че бутилката ми е 43л,което ще рече,че събира към 34л газ.Та с тия литри изминавам 420 км Публикувано изображение Това възможно ли е :D Вчера заредих догоре и побра 33л като накрая нямах почти никаква газ.Доста странно става като има човек кръгла бутилка и по наклон,ако има малко газ пада налягането и минава сама на бензин :D

 

Иначе аз съм с BRC.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,моето е 4 врати, 4 по 4, 105 коня ,газов инжекцион ловато и ми дава 8 извън градско и 10,5 градско,но ми харчи по 2 литра на 10000км.смених гумичките,но расхода си остана същия.Карам го вече 2 години и в понеделник го продадох и в същия ден си купих пак хрв,но 2002г.с новите брони и новото табло.Все едно влезнах в друг автомобил.ЖЕСТОКО!!!Много е запазен външно и вътрешно,но дано и двигателя се окаже здрав.Поздрави на всички.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много икономични вашите бре, що сте удушили газовите толкова?????моето, когато го кара щерката, харчи 12газ в София и 9 навън, при мен е литър отгоре:lol:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз немога да си обесня каква е тая икономия по 8 на 100 извън града, аз под 9 с 90 км/ч немога да падна.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нямам идея.Не е удушена,но може и сметките ми да са грешни Публикувано изображение И аз моята я настъпвам яко.Еле в града ми кипва и добре,че нямам нещо по-мощно Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нямам идея.Не е удушена,но може и сметките ми да са грешни Публикувано изображение И аз моята я настъпвам яко.Еле в града ми кипва и добре,че нямам нещо по-мощно Публикувано изображение

 

Вчера я засякох София - Велинград - София - 9,2 на газ. Изминах точно 260 км като ми свърши газта. Лятото съм минавал и по 290км...възможно ли е от студа и снега да се дигне с литър разхода?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...