Jump to content
enchev87

При включване на десен мигач, се включва и левия

Recommended Posts

Сутринта забелязах, че като включа десен мигач, ми мига леко и левия (на таблото). При слизането от колата, кво да видя, все едно съм си пуснал аварийните. Та, за какво да гледам първо, лостчето да се е прецакало или релето да прави мизерии ? При включване на ляв мигач, няма никакви проблеми.Колеги давайте идеи и да се захващам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли аларма дето да мига с мигачите при включване и изключване?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Маса"?!Най-често проблема е в задните светлини, в случая, вероятно в десния "стоп".

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има аларма и си светкат мигачите при заключване и отключване, да. Не е от лоста, не е и от релето, вече ги проверих, сега ще видя и десния стоп. Благодаря за съветите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двоен пост ама кво да се прави. Някакви насоки, какво точно да гледам ? Май ще се ходи на майстор ама все пак да я поровя още малко. Стоповете изглеждат наред и двата, Буксите са си ОК, ама и аз не знам какво точно да погледна. Сега като пусках пак десния мигач, левия си светка една идея по слабо и с една идея след десния, ама как го обясних тцтцтц.А идея къде са масите на задните стопове, че се виждат едни снопове с кабели и букса и до там ?Колега кво имаше предвит с алармата, в нея да е проблем ? По точно ?

Редактирано от enchev87

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алармата трябва да е свързана с куплунг към колата. Извади и куплунга и виж как са нещата без нея. В зависимост от свързването и вида й някъде трябва да има два диода сложени към левия и десния мигач. Това твоя проблем ми прилича като единия диод да е пробил. Може и да греша естествено, но ако проблем е маса в стопа щеше заедно с диода да ти "примигва" в противотакт и съответния светещ габарит. Не знам дали го обясних добре. Светни габаритите и пусни десен мигач. При проблем с масата като светне мигача трябва да намалява светенето на габарита.

Редактирано от SilverCivic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само трябва да намеря тези два диода (за да видя дали е при тях проблема), разкачих всички букси от алармата но освен 2 предпазителя не видях друго и си остава проблема. Идеи, къде може да са монтирани тези диоди ? Да потърся около волана или някъде отпред в коша ?Иначе при пускане на габарит и съответно проблемния десен мигач, няма проблем, е освен че свети и левия де :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси по кабелите от куплунга на алармата до връзката им с инсталацията на колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен това се случваше като ми изгори дадена крушка. След подмяна се оправя! Не помня вече коя точно крушка беше...Провери за изгорели крушки...

Редактирано от rasthayan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно! Или пък вода, вътре в стопа. Затова казах проблеми със стоповете.Палиш колата, слагаш някой отзад да гледа, и почваш - габарит/къси - спирачка - мъгла - ляв мигач - десен мигач - аварийни - задна. Всичко това се прави едновременно, т.е. не изключваш нищо до края. Така проверяваме светлините при ГТП.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като намериш диодите,може да провериш ключа за аварийни светлини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... първо го натисни няколко пъти бързо, и рязко. Ако не се оправи -разглобяване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям друга тема.При мен не работят мигачи и аварийни.Алармата обаче ги управлява успешно при заключване и отключване.Бушона в коша беше изгорял смених го и пак не работи.Предстои разглобяване на ключа за аварийни или реле за мигачи, ама в понеделник при майстор за цялостна проверка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам време и по скоро условия, стигнах до снопа кабели от алармата към ел. инсталацията на колата, така и не наметих диоди (явно тая аларма няма). Тъй като умрях от студ, реших да не махам изолира за да видя нещо нередно, макар че ме съмнява, доста добре е направено. Проверих копчето на аварийните, абе ще се ходи на майстор че в тоя студ ми се убива желанието да си свърша сам работата.Благодаря на всички които се опитаха да помогнат, след като разбера какъв е бил проблема ще си приключа и отворената тема :), само че не знам кога ще стане това че работното ми време съвпада с повечето сервизи. Ако пък и някой даде координати на сериозен майстор за София и по специално Младост (на лично), ще съм много благодарен .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...