Jump to content
Naiden_Chervenkov

Подмяна на амортисьори на cc7 2.0i ls 131к.с.

Recommended Posts

Здравейте!Предстои ми смяна на 4-те амортисьора и се чудя каква марка да избера.Проверих за каяба 165лв. за преден и 130 за заден. Токито - преден за 110лв., за заден не съм питам, но едва ли ще е по-скъп. Монрото е 140лв. преден, заден също не съм питал.Проверявал съм предни само, защото мислех, че само те са за смяна, но уви и задните са за подмяна. Кой ще ми предложите? Към подмяната на амортисьорите сменят ли се прахоуловителите и тампоните, понеже единия тампон само е 50лв. - тези които вървят заедно с каябата?За тампоните питам, защото ми казаха , че не се сменят, което ми се струва нелогично. Но ако е вярно ще е супер. Все пак това са си 200лв. само за тампони.Проверявал съм за рециклиране на амортисьорите - за 55лв. на брой, но без никаква гаранция колко ще издържат. За втора ръка са по 50лв. на бройка, но и там не се знае в какво състояние ще са. Така че предпочитам да дам повече пари, но поне да е сигурно, че утре няма да се налага да ги сменям с нови.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Токито няма , има Токико и гледай да са от чужбина.От тук аз бих заложил на Bilstein и Sachs.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!Имам окачване като за твоя Акорд.Окачването е супер(Н&R) и ще останеш доволен.Виж ми темата в продава части и аксесоари.Ако проявяваш интерес ще има коментар на ценатаПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз наскоро сменях моите с каяба 105лв броя с 2г пълна гаранция + тампоните lemfedor 50лв броя изключително доволен съм колата стана като нова преди години с втора рака амортисьори бях сменял но не изкараха дълго време и се разлопаха въпреки че на стендовете показваха 80% здраве, бяха ac delco.за тва най-добре нови с гаранция 2г :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Делко и амортисьори ли правят?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правят си правят,или поне правеха,сега в момента не съм сигурен.Половината акорди 5та ген. са с АЦ делко другите с делфи,може и да има и трети вариант но не съм го срещал.

Редактирано от росенKN

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Европа може но иначе тези марки нещо не ги тачат много много :) Tokico , KYB , Bilstein , Sachs и вече при повечко ресурс и любов - TEIN , Showa , D2 , Koni.Все пак амортисьори не се купуват всеки месец и такова вложение е оправдано ако колата ще се кара повече години.Ако е за продаване то морги има много и не е нужно да се купуват и нови пък дори и клас Monroe.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...