Jump to content
Drone

Купих си Харви :D

Recommended Posts

Трябва да сменям задната броня на HR-V 2001г., триврато, та се налага да търся по морги и моля за съвет за евентуални различия между броните на вариантите на HR-V (3/5 врати; пред/след фейс):

Има ли разлика между задните брони при триврати предфейслифтови (като моето) и триврати фейслифтови?

Има ли разлика в задните брони между триврато и петврато HR-V?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , дали може да се сложи предна броня от фейс с халогени на харви от 2001ва ? :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, shahinyan написа:

Колеги , дали може да се сложи предна броня от фейс с халогени на харви от 2001ва ? :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

Правил съм го, става 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега , ще купя значи бронята!

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, при скорост 100км се появява шум някъде отзад и към 110 изчезва, все едно мотор ме изпреварва (на такова ми прилича) съмнява ме левия лагер, но съм отворен за съвети и предложения :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми няма какво друго да е :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро гледали ли сте си полуоските ? Вчера се загледах в моите и на двете боята е обелена и са ръждясали, но на допир са си ок. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, тоя тампон за скоростната кутия ли се хваща? Че предишния собственик е правил нещо и не държи нищо. Намира се зад акумулатора. Хр-в 1.6 4х4 ръчка

IMG_20210812_191745.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На скоростната кутия, трябва да има планка захваната с 2 болта и от нея захванат в тампона свързващ механизъм .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно моя е различен, защото е захванат по нагоре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не имаш впредвид тампона точно под акумулатора?! Той е по същия начин с планка на скоростнатакутия 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за този ставаше на въпрос. Не знам, явно предишния собственик е сложил от автомат и се е мъчил да го преправи. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, възползвам се от темата, понеже не открих друга с търсачката, да попитам, дали има и предлагат ли се някъде разпънки за старата генерация HR-V. Ще се радвам, ако някой от вас сподели личен опит и впечатления в тази насока.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 10.08.2021 г. at 8:00, Drone написа:

Скоро гледали ли сте си полуоските ? Вчера се загледах в моите и на двете боята е обелена и са ръждясали, но на допир са си ок. 

 

Ония ден бях в сервиза, човека каза че дясната е на косъм да се скъса. Преди ~3 години някъде се скъса лявата, та сега ще сменям дясната. От темата за полуоска в форума изрових магазина във Варна, имат , казаха че е полска, предполагам марка PASCAL. Та тия дни ще сменям.

Редактирано от sun4o
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, днес пускам пръскалките за челното стъкло да го измият, но чистачките не тръгнаха заедно с тях, къде да търся проблема? Задната чистачка тръгв като пусна пръскалка, но предната не ще и не ще. Къде да търся проблема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никъде, така са направени :) 

Архаична е архитектурата :D На джаз тръгват. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръскалките работят заедно с чистачките като натиснеш по диагонал! Едва ли е така проектирано, но е някакво решение.

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е така, знаеш ли в кое да търся проблема 🙂

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така беше и на моя сивик 6 (англичанка), което считах за много удобно - може самостоятелно да пръскаш или чистиш с чистачката, както и двете заедно, като дръпнеш лостчето за пръскане, после преместиш лоста нагоре за движение на чистачката. Така можеш сам да прецениш кога стъклото е достатъчно намокрено, за да пуснеш чистачката. На следващите ми автомобили с пръскането се включват и чистачките, при което често първият им ход а на сухо стъкло

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Yordanski написа:

Ако е така, знаеш ли в кое да търся проблема 🙂

Разбирай дърпаш към теб и буташ лоста нагоре :D реалнотова е по диагонал

Редактирано от Drone
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте, пак съм аз с моите досадни въпроси... Искам да попитам някой обслужвал ли е хидравличната помпа (смяна на лагери и масло), че моята почна леко да вие при завиване на място и мисля, че и е време да и се обърне внимание :). Интересуват ме лагерите какъв размер са и колко горе долу струват. За маслото знам, само на Хонда оригинално. Благодаря и лека вечер.

Редактирано от Yordanski

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А масло кога за последно е сменяно на тая помпа ? Честно казано моята също вие малко, но не съм си правил труда да я ремонтирам. Мисля, че има сервизен компект с уплътненията, но нямам идея какъв му е парт номера.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Моята я  рециклираха в специализиран сервиз за хидравлични системи. Някъде около 70 лв по спомен с 2 г. гаранция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото го смених още като я купих, с оригинално на Хонда, но тогава не виеше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти дам 2 лед. Бяла светлина 😉

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да може камерите да го снимат по добре😄 Между другото, същата крушка я дават и за габарит, но преден или заден?! 

Редактирано от 5 GTT

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  В задната част всички крушки бяха май с цокъл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, 5 GTT написа:

Да може камерите да го снимат по добре😄 Между другото, същата крушка я дават и за габарит, но преден или заден?! 

И преден и заден. И в просветката на километража.

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Колеги машинката за регулиране на фаровете как се вади🤔

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 12.09.2021 г. at 15:11, 5 GTT написа:

Да може камерите да го снимат по добре😄 Между другото, същата крушка я дават и за габарит, но преден или заден?! 

и двата :)

 

Ама не съм сигурен как ще свети. Моя единия е изгорял пак, та ще ги сменям и двата сигурно, че на прегледа ще мрънкат. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета,страно виене се чува при скорост 110 до 115. Преди и след тези стойности няма. Само и единствено от 110 до 115. Някакви идеи?

Редактирано от gitzev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Имам един въпрос относно шарнирите на хрв и црв първа генерация. Изпаднаха ми едни от црв, а на мойто хрв са за смяна, въпроса ми е ще станат ли или да търся специално за хрв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надали ще станат. Виж ги в руския каталог дали са еднакъв part №.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...