Jump to content
Drone

Купих си Харви :D

Recommended Posts

На 4/29/2018 at 12:40, Drone написа:

Вчера претърпях леко птп, само тенекии. Тъй като не знаех къде точно е шоковия бутон,който спира подаването на гориво, звъннах на Бранко. Благодаря за помощта.

 

Щетите са предна броня и Фар, и 200лв акт  

 

БМВ-то Пред мен беше доста по-зле.

 

Важното е, че няма пострадали! Но по-правилно би било да кажеш, че си "причинил" леко ПТП. Колегата с БМВ-то е "претърпял" леко ПТП ;) Да не напише някой утре "Претърпях леко ПТП, само пукната броня... но моториста пред мен на какво приличаше!"...

  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Drone написа:

Фара е от кола с дясна дирекция та ще свети в обратната посока

Назад ли ще свети?!?

 

преди 30 минути, Drone написа:

Да разлепвам фара някак си не ми се иска и занимава. 

Става или с лепенка (което не знам доколко е ефективно) или с екстрасенс. Друго без отваряне не се сещам.

 

Иначе с този английски ляв фар ще светиш точно в на водачите насреща ти очите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че ще светя, точно за това питам в темата. 

 

Има и друг вариант, да ползвам старата основа, защото е здрава, и да сложа новото стъкло само. Но пак ще трябва да разлепвам фара...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, Drone написа:

Знам, че ще светя, точно за това питам в темата. 

 

Има и друг вариант, да ползвам старата основа, защото е здрава, и да сложа новото стъкло само. Но пак ще трябва да разлепвам фара...

Имам същия проблем. Спорадично търся ляв фар от нормална (LHD) koла и не намирам. Моето стъкло и рефлектор са здрави, а отзад и острани пластмасите са счупени. Вече две!! години карам така, но май ще разлепям. Казват, че става с пистолет за топъл въздух...!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Еми колата е в сервиза още, защото имат да се смянт кормилни накрайници, но е сглобена с новата броня и фар.

Чудя се има ли смисъл да боядисвам бронята, или да й сложа фолио в същият цвят ? 

32423039_10212045486797389_7102493318956711936_n.thumb.jpg.ae410696af0051bc458450eb63b8929b.jpg

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай така ;)

За боядисването - трябваше да си я боядисал преди да я сложиш. За фолио, аз не бих сложил.

p. s. Как реши въпроса с ''английския" фар?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще го решавам. Питах колегата zmiata29 как карай той. Каза ми, че може да се регулира да не заслепява другите. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някаква идея къде мога да си изхвърля старата броня и фар, че стоят в багажника. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден валя доста пороен дъжд и влизам в колата, и какво да видя, тече през клапата за въздуха вода вътре в купето.

 

Някой сблъсквал ли се е с това?

 

Предполагам, че нещо се е запушило, тъй като последните няколко седмици колата я паркирам под дървета, а те пускат разни цветове.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Цр-в 1-ва ген. има подобен проблем. Имаше тема с решение - нещо от типа на допълнителна преграда /ламаринка/ в пространството под пластмасата на чистачките. И аз, много рядко го имам проблема. Само при наистина екстремен дъжд, /като на 06.06. на Витиня/, или при миене с кофа ;-). Прокапва в краката на пътника. Ще слагам преграда когато/ако махам тази пастмаса, по някаква друга причина. Че и там са едни чупливи крепежи...

Не пречи да провериш дренажните отвири, обаче. Дори е задължително. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под жабката и около кутията за филтрите за купето, има маркуче, което служи за отвеждането на тез мутни води.

Първо провери състоянието му. А ако не е там проблема, щему мислим после.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 4 часа, kalintry написа:

При Цр-в 1-ва ген. има подобен проблем. Имаше тема с решение - нещо от типа на допълнителна преграда /ламаринка/ в пространството под пластмасата на чистачките.

Не знам при ЦРВ/ХРВ как е, но при мен тази ламаринка си е фабрична. Само, че беше огъната навън (към двигателния отсек) и каквото капе или тече, падаше от вътрешната й страна и от там в купето.

Огънах я навътре (към купето) така, че каквото пада по нея да се стича от външната й страна и от там да се оттича към калниците.

От тогава нямам проблем с вода в краката на пасажера.

Редактирано от dandilov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 1.05.2018 г. at 2:35, Drone написа:

Това е бутона.

IMG_20180501_023426.jpg

Дроне,ако може малко повече инфо да не дава господ за ПТП,този бутон натиска ли се върти ли се,иначе в твоя случай ако ти спре подаването на гориво е само на бензин,и го включиш ще се прибереш на ход ,ако не успееш да го включиш ...при газ как е ако знае някой да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Натиска се бутона. Отвори и пробвай, става за 10 секунди буквално да се види къде е.

 

 При газ положението е същото, като нямаш ток на бобината как ще запалиш ;) 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги и аз след дълго чакане най-накрая подкарах харвито, втек фейс 2005 много запазена! На пръв поглед ми изглежда пъргава, още не знам за разхода, иначе май ще се окаже че багажникът е малък и ще трябва куфар отгоре. 

 

Та за помощта, има някой малки проблемчета:

1) Задните бели светлини не работят, не е от крушки или бушони, проверих ги. Идеи имате ли? 

2)При впръскане на чистачна течност ме се пускат чистачките отпред?! Задната се включва ама не пръска вода хаха

3)Задължително ли карате с 4 еднакви гуми щом не е AWD, и някой дали има впечатление от сезонните на Нексен че колата дойде с такива и мисля даги пробвам въпреки че са старички  

 

Благодаря! 

20180622_143127.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята също е само предно предаване,дойде си от вънка две по две различни марка гуми долу горе еднаква шарка...мисля,че е от значение само когато е четири по четири,ако можеш да си го позволиш най добре четири еднакви гуми,то и за спирачната система е хубаво да са еднакви,за кой бели светлини имаш в предвид белите едните за мигачи другите са когато включиш задна да беше снимал кой точно:))) за течноста за чистачки ако не ти се отдават ремонтни работи по добре в сервиз да видят къде е проблема да не пръска течност

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не сме се разбрали ама въобще :)

1) Под  белите имам в предвид светлините като се дава на задна. 

2) Течност пръска, но в същия момент не се пускат автоматично чистачките. 

3) Колата е 4х4, но не AWD. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега и честито.

Според мен е нормално да не се пускат автоматично чистачките за този модел. На моето харви е по същия начин.

Това което правя е да задържа лоста за чистачките хем към мен хем на горе, така хем пръска хем се включва най бързия режим.

Поздрави,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, galin_k написа:

Колега не сме се разбрали ама въобще :)

1) Под  белите имам в предвид светлините като се дава на задна. 

2) Течност пръска, но в същия момент не се пускат автоматично чистачките. 

3) Колата е 4х4, но не AWD. 

Прав си не съм прочел,за задните светлините електричар,няма спомен точно но и при мен не е автоматично,пускам си задните чистачки и ако ръчно не църкам течност само се движи чистачката,за кола 4х4 задължително четири еднакви гуми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и честито, за гумите, аз карам с Нексен, летен, гумите, ако имат грайфер са много добри и надеждни. за това колко е задължително да са четири еднакви, мисля за лятото, пък и за зимата, може и две по две, да са еднакъв размер ДА-задължително, ако са и със сходна шарка още по добре.

Белите светлини, трябва да погледнеш, някъде по скоростната, къде ти е ключето за задните светлини и да се убедиш, че контакт не е разкачен, то самото да не е блокирало, изобщо да го огледаш. Задната пръскалка тръгва с повече изчакване, ако не е ползвана дълго време и няма друг проблем.

Много безаварийни ти пожелавам!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 24.06.2018 г. at 22:43, sakrayaami написа:

Здрасти колега и честито.

Според мен е нормално да не се пускат автоматично чистачките за този модел. На моето харви е по същия начин.

Това което правя е да задържа лоста за чистачките хем към мен хем на горе, така хем пръска хем се включва най бързия режим.

Поздрави,

Няма такова нещо! Като натиснеш лоста към волана тръгват и чистачките и пръскането едновременно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми при мойто трябва да пръсна и след това да пусна чистачките ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинално е като при Drone.Трябва да помисля как с един диод да се преправи като при 5GTT...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен най-странното е че при задната чистачка се всичко е ок, демек пуска се автоматично при впръскване, а от пред не е така. Няма никаква логика, но в същото време не ми изглежда като на повреда. Ха сега да разберем какво е било в главата на ячонеца :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Хонда винаги има логика.Чистачките са така от 30 години.Идеята е първо да си наквасиш мухите ,пък после да ги бършеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От други проблеми по колата чак днес разбрах позицията на задната чистачка .... ха ха,напред като врътна тръгва задната чистачка още един път напред тръгва и течност,в обратна посока демек назад тръгва едновременно и задната чистачка и течност .....Японска му работа според нуждите има избор!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес прочетох и в книжката, потвърждавам и там НЕ пише че при впръскване на течност се пускат автоматично и чистачките!Сега българинът трябва да им оправя мацаната работа на японците :D:D:D

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поправка на предния пост :D

Йолегата по-горе беше писал че има междинна където хем пръска водата хем чистачките се пускат. Факт! По ляв горен диагонал я има тази функция, тъпото е че като отпуснеш лостчето чистачките спират веднага. Но и това е нещо ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такам, напълних си климатика, но се оказа, че ми е тръгнал съединителя на компресора. 

 

Намерих му парт номера и видях, че този компресор май се слага и на Civic 7-ма. Та въпросът е дали може да се сложи от Сивик компресор?

 

Парт Номера е 38810-PEL-006 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че нещо ми се е прецакала перката на Радиатора. При пускане на климатика, не се включва. Трябва днес да проверя релето и бушона. И да стане ясно какво е. Надявам се да е нещо малко, а не гарнитура :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо чете, капачката на Радиатора е сдухала багажа, светнах в радиатора и видях пружинката на капачката.

 

Възможно е и термостата да не бачка като хората. 

 

Днес ще се обадя на един майстор и ще я оставя при него. да я прегледа. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 25.07.2018 г. at 9:12, Drone написа:

Оказа се, че нещо ми се е прецакала перката на Радиатора. При пускане на климатика, не се включва. Трябва днес да проверя релето и бушона. И да стане ясно какво е. Надявам се да е нещо малко, а не гарнитура :D 

Дроне,много ми е интересно дори и без климатик при спряно на место да не чуеш включване на перката,поне при мен е така,чува се пускане на перката.... а би трябвало като пуснеш климатика да ти тръгва и перката принципа е такъв на повечето коли,моя приятел кара 124 коня харви и оня ден сподели,че му е греела доста,нов радиатор и проблема решен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да оказа се радиатор. Преди време ми кипеше акумулатора заради прецакана клетка и явно е прояла киселината радиатора... Бях го сменил преди 4 години. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи за почти 5 години откакто имам колата съм навъртял 100к км. И за сега всичко е ок. Сменил съм амортисьори и 4те.

Двигателя гори масло, но си доливам. Общо взето колицата е екстра. Карам я от време на време душманската и за това и сменям по-често биалетки и кормилни накрайници.

 

Май месец блъснах едно БМВ отзат, та трябваше да сменям броня и фар.

 

 

Имам едно питане, някой знае ли парт номера на О-пръстена на делкото, че тече масло от там. Мазано е със силикон, но предполагам, че пак ще текне :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30110-PA1-732

O-RING, 26.4X3.1 (TEC)

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, търсих,но не намерих препоръки (марка, фирма) относно външни кормилни накрайници.

И друго шарнира на долния преден носач избива ли се, сменя ли се само той и пак какъв да взема?

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За марка не мога да кажа.едва ли са оригинални на добри цени ...избива се само кормилния накрайник и се развива от вътрешната кормилна щанга ....аз преди една година сменях в сервиз и гледах за това ти пиша ...вътрешната кормилна щанга и отдвата края ...кормилните шарнири бяха в добро здраве и не съм ги пипал .... като всяка кола нищо сложно.....ако не се изразявам като майстор не съм такъв:))))))) не знам какво са ми сложили като марка 15 000 км карам няма почукване!

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, zmiata29 написа:

Здравейте, търсих,но не намерих препоръки (марка, фирма) относно външни кормилни накрайници.

И друго шарнира на долния преден носач избива ли се, сменя ли се само той и пак какъв да взема?

Благодаря предварително!

Ще видя какво имам в сервиза утре,че в нета само Фебест излизат пък те са ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

New Genuine FAI как звучи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...