Jump to content
Drone

Купих си Харви :D

Recommended Posts

Шегувах се, явно ще пиша точки и тирета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разкарай тоя Пасат от аватара си и сложи правилната кола ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо мислех да сложа харвито в профила си във фолксваген клуба, но добре...

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и него чета, спокойно. Важното е как се чувстваш.... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами двете коли се допълват идеално. иначе по темата - май успях да прочета файловете от сервизното ръководство, живот и здраве скоро ще ги има в хтмл вариант. Ако ми остане време, ще надраскам и мобилно приложение, което да ги показва.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Ето, най-после съм с HR-V, колебаех се за CR-V, още не съм минал 1000 км и съм пресен с колата за отзиви. Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам доста странен проблем. Като запаля колата и ми изчезва auto функцията на шофьорския прозорец, все едно съм махнал акумулатора, но километража не се сменя от Trip(на която позиция го държа винаги) на нормалното показание. 

 

Предполагам, че е нещо с Алтернатора... Скоро без да искам 2-3-4 пъти подред бях тръгнал да паля на скорост с натисната спирачка. И може би нещо се е прецакало.

 

Някаква идея къде могат да ми прегледат алтернатора в София ? 

 

Такам, акумулатора ми продължава да се презарежда и да кипи ? От къде може да е проблема ? Трябва да направя замерване и да видя колко точно зарежда този генератор. ELD ми го няма, силно ме съмнява това да е причината. Малко почна да ми писва всеки път да ми е сух акумулатора и да трябва да доливам дестилирана вода. Също така миналата зима на -18 след като долях палеше без никви проблеми :) Ебати желязната Yuasa.

 

Оказа се умряла клетка от там кипи, вчера не успях да запаля при 9 градуса. Обърнах +- с колата която ме зарежда и го доубих :D Съквартиранта ми ме дръпна и запалих за 20 метра. 

Купих някакъв чешки или полски. за 112лв. Алтернатора ми зарежда на 14.6 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери с какво напрежение зарежда алтернаторът при 2000 + оборота, без включени консуматори.

Ако е повече от 14.6 V, значи си за смяна на регулатора.

Иначе ще скапеш и новия акумулатор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мериха ми го като сложиха новия акумулатор.  Ако регулатора беше зле, колко щеше да зарежда 15++ ? 

 

Защо реши, че старият акумулатор се е скапал от това ? като е на 5 години ? 

някаква идея от къде мога да взема това нещо което държи акумулатора. В момента то липсва и така при дупки може да си подскача акумулатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста такива случаи от 14.8V до 15+

А старият акумулатор може да си се е скапал, защото си му е дошло времето, но може и да е бил повреден от въпросната неизправност, ако е била налична.

Затова реших да обърна внимание.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До Drone:
Там по-нагоре споменаваш Trip на километража ти! (Демек дневен километраж)? При HR-V ли?
Как го пускаш? Търкалям моята от 2-3г. но макар и да имам бутон на таблото и да съм го натискал, задържал, удрял, въртял и какво ли не, той не променя нищо! Дори не знам защо изобщо е там щом не реагира!
Даже и таблото съм свалял да търся повреда или счупено и нищо!
Имам само един километраж и той е основния и никога не се променя!
Как го правиш?
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мериха ми го като сложиха новия акумулатор.  Ако регулатора беше зле, колко щеше да зарежда 15++ ? 

 

Защо реши, че старият акумулатор се е скапал от това ? като е на 5 години ? 

някаква идея от къде мога да взема това нещо което държи акумулатора. В момента то липсва и така при дупки може да си подскача акумулатора.

2 шпилки 6мм 2 гайки и една шина 20мм ли? Бриколаж,Практикер.....за 6 лв си готов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой Умник е карал като фитипалди по улицата до офиса и резулатата е че ми е помлял огледалото. Така е карал, че основата металната е заминала, корпуса и огледалото са здрави. 

 

Един път ще ги оставя отворени да не замръзнат и греда. Има ли смисъл да я лепя тази основа с лепило, или да търся втора ръка огледало ? 

Някой може ли да предложи от къде мога да взема възможно най-бързо, че си е шит да се кара само с едно огледало?

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам счупени основи някъде из склада,но повярвай ми днес ми стига толкова сняг и пътна помощ. Вдругиден ще поразровя...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Залепих я с поксипол. Би трябвало да държи. Много странно как са я направили от 2 вида метал и се е чупила точно между двата. Добре, че поне огледалото е здраво. Сега остава само да го закрепя и съм готов :) 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и моето се счупи в основата,лепих го с някакво двукомпонентно лепило и отгоре изрязах една метална пластинка за усилване на счупеното. Вече 5-6 месеца без проблем,държи яко но ме е страх да го затворя ,защото май пак ще си отворя работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето пак се отлепи. Звънях на 5 места и нямат. Сега ще проверя в Ebay. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Значи звънях сигурно на 10 морги, нито една няма ляво огледало. Кво стана с тия коли бе ??? Явно тва е някъв консуматив.

 

Продължавам търсенето. Някой ако знае от къде мога да си намеря ляво огледало ще е супер :) 

 

едит: Случайно огледало от CR-V 1ва генерация няма ли да стане ? 

 

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже как се махат пиновете на буксата на огледалото? Мъчих се, но не успях и се наложи да отрежа кабелите. 

Сега трябва да ги удължа, тъй като преправях основата. 

Това е резултата, не съм го монтирал още. 

29066781_2084432254917132_53384123863342

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много в час, но може би трябва да се махне стъклото. Виждал съм, че продават само стъкло като резервна част, така,че сигурно се маха и тогава ти се разкриват дреболиите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето като се счупи и аз ги махах. Много е лесно. С игла бъркаш отдолната страна( от където влиза в другата букса)в пина. Има контра,която е натискаш и буташ пина навън. Както е при буксите на радиото например.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Стъклото и целият корпус са си напълно здрави, проблема беше в основата, която замених с планка. Сега само трябва да запоя по-дълги жици за буксата на огледалото. 

 

Функцията за прибирането си работи. 

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен беше това проблемът. Взех основа от друго огледало. За съжаление англичанка и сега ъгълът на огледалото е по малък. Всичко друго си е от моето. Извадих буксата пин по пин иначе не може да мине през основата. И който го прави да знае че има едно чопче което е на различно място за ляв и десен волан и трябва да се пилне иначе не става огледалото.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sakrayaami Честито, колега! Много безаварийни километри да те радва харвито! И аз съм безкрайно очарован от професионализма, коректността и отношението на Маркони.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sakrayaami Честито, колега! Много безаварийни километри да те радва Honda HR-V !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Честито колега с здраве да си го караш и много и безаварийни. Тази красавица ли вдига 174 км?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адмирации,с моето съм стигал до 160

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маркони ги е стигал тези скорости като цяло мен ме е шубе със повече от 130 да карам :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера претърпях леко птп, само тенекии. Тъй като не знаех къде точно е шоковия бутон,който спира подаването на гориво, звъннах на Бранко. Благодаря за помощта.

 

Щетите са предна броня и Фар, и 200лв акт :( 

 

БМВ-то Пред мен беше доста по-зле.

 

31437288_2140955405931483_42341177756032

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли споделил къде е въпросният бутон?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отваряш жабката, все едно ще сменяш въздушният филтър. И се пада от Лявата страна на централната конзола. Утре ще направя снимка. 

 

едит: при фейслифта може да е другаде. 

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих си фар и броня, общо 240лв... 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само гледай фара да не е от англичанка.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че може да се обръща за да става за лява дирекция. 

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е бутона.

IMG_20180501_023426.jpg

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо му няма.Здрава си е машината..

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе знам, че е здрава, ама малко непредвидени разходи :( 

 

Ще я оправим, и догодина живот и здраве смяна :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих фар, броня и чистачка задна. 

 

Фара е от кола с дясна дирекция та ще свети в обратната посока, питането ми е, как най-лесно да променя посоката на светене ? 

 

Да разлепвам фара някак си не ми се иска и занимава. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...