Jump to content
ilian-sabev

Смяна на крушките на парното на Хонда Црв 2

Recommended Posts

Здравейте днес се помъчих да си сменя крушката на парното на хондичката но ударих греда някой ако е сменял крушки на парното моля за помощ как се изкарва тази крушка не ми е ясно имам чувството че ще изкъртя някой пластмаса

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай полека ,че верно ще изкъртиш пластмасите! Ето ти съпка по стъпка:1. Изпразваш жабката от боклуци – намира над самите врътки на парното /средната конзола/.2. В дъното на жабката, по средата има едно правоъгално капаче–има леки срезове от горната му страна ,в които вкарваш малка отверка и го издърпваш към теб, за да го свалиш.3. Отвиваш винта там и изваждаш цялото тяло на жабката.4. Вече, ще може да видиш и отвиеш, другите два винта на тялото на което са врътките за парното и след това да издърпаш самото тяло към теб /отдолу има две щипки които не се виждат и го придържат но са само фиксиращи/.Дръпни ръчната спирачка за да може да извадиш самото тяло.5. Отзад на самото тяло има голяма букса с кабели - откачаш я и то ти остава в ръцете.6. На гърбъ на тялото /където е буксата/ има 6-7 малки рапидки-като ги отвиеш ще видиш платката на която са фасунгите.7. Отвиваш фасунгите, сменяваш крушките и след това по обратния ред - сглобяваш.

Редактирано от Еmicha1
  • Харесвам 3
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много благодаря тези дни ще пробвам да ги сменя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти едно клипче,на което се вижда как се сваля тази жабка и после от там се виждат двата винта, които държът цялото тяло.Подготвен ли си /знаеш ли ? /, какво представляват фасунгите /2 вида са/, а и самите крушки?http://www.youtube.com/watch?v=kkjM6tn0528

Редактирано от Еmicha1
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Може ли някой да ме насочи къде в София продават въпросните крушки и какви са им параметрите (мощност, напрежение).

Предполагам напрежението е 12V, но мощността би трябвало да е от значение, че да не се стопят пластмасовите фасунки.

Имам да сменям и от малките и от големите.

 

Благодаря предварително!

Редактирано от rabbeat

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност им намерих параматрите в интернет.

За който се интересува, това би трябвало да са номерата и параметрите на оригиналните (заедно с фасунка):

Малката (сива фасунка) е 79672-S3N-N41 Neo-Wedge (14V 60Ma).

Голямата (бяла фасунка) е 79670-SL0-A01 Neo-Wedge (14V 100Ma).

Малко ми е странно защо са на 14V, но така ги дават. Остава въпроса откъде в София могат да се закупят, подобни.

Чел съм темата за подмяната им с диоди, но честно казано не ми се занимава да пиля и напасвам диодите.

 

Благодаря!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-близкото, което намерих е:

https://vikiwat.com/miniatyurna-lampa-t1-14v-60ma-1.html за малката и https://vikiwat.com/miniatyurna-lampa-14v-80ma-t1-1-4.html за голямата.

Като гледам фасунките как са се опушили/изпекли 80mA ще е по-добре от 100, за голямата, макар че ще свети малко по-слабо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш ли DRL? Ако не, сложи един. Няма да ти свети таблото през деня и по-рядко ще сменяш изгорели крушки.

Редактирано от ruil4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложението, колега!

Не намирам подходящ DRL модул за монтаж във фаровете, а тези универсалните дето се монтират на решетката не ми допадат изобщо.

Също така 3 от въпросните крушки (бутоните - вентилатор, климатик и подгрев) са независими от фаровете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да допълним малко темата, тъй като сваляйки панела за парното/климатика може да бъде сменена още една крушка - тази на пепелника.

Ето данните на тази крушка:

- Оригинален парт номер: 35505-TA5-A51

- Параметри: T5, 14V, 1.4W

- Размери:

f08279es-960.jpg

 

И през ум не ми е минавало да спонсорирам Бултрако и да чакам седмици доставка, та най-близкото, което намерих на нашия пазар е:

https://vikiwat.com/avto-lampa-miniatyurna-14v-1-26w.html

 

Крушката е с бял силиконов маншон, но него не го намирам никъде. В сайта има маншони за такива крушки, но точно бял няма.

Предполагам маншона го слагат за да приглуши/омекоти малко светлината, за да не грейне ярко в тъмното като отворите пепелника.

Ако някой го намери някъде, моля да допълни в темата информация и за маншона. Аз мога да дам само размерите му: 4.8mm x 8mm.

Редактирано от rabbeat
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да допълниме темата. Може ли някой да уточни кой тип точно са крушките при парното. Знам, че са едни малки и малко по-големи. Ама кои от тези три варианта са нашите?

post-29550-0-32956900-1510577334.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

T3 и T4 са на парното. Тези диоди ако са без резистор бързо ще изгорят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т3 стават за трите бутона във врътките 3 броя, а Т4.2 са за самите врътки , но няма да можеш да ти осветиш като хората с тези диоди (говоря за по-големите).

Т3 стават и за всички бутони.

 

п.п. Няма да изгорят толкова бързо - монтирал съм такива преди 6/7 години почти навсякъде и съм сменил само 2 бр. като причината не е че са изгорели, а просто се разпояват крачетата от платката.

Редактирано от Emicha
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тези ги постнах, само като ориентир, как изглеждат. Интересува ме самата фасунга, дали е една и съща, за да знам какво да търся. Че сега съм с обикновени с нажежаема жичка и за 4 години ще ги сменявам 3-ти път. Затова ще търся нещо ЛЕД... че ми писна!

Емич, а ти защо мислиш, че няма да може да ги освети, слаби са или нещо друго?

Редактирано от cucy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п. Няма да изгорят толкова бързо - монтирал съм такива преди 6/7 години почти навсякъде и съм сменил само 2 бр. като причината не е че са изгорели, а просто се разпояват крачетата от платката.

 

Колега, би ли споделил какви диоди слагаш и откъде ги взимаш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://led-bg.com/bg/products/avtokrushki-za-tabla

Това е магазина от който съм ги взимал преди време.

 

А това е темата в която съм описал в няколко поста нещата. Има и снимки - обърни внимание на пост 27 (там ги има и по-големите/дългите фасунги ):

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=93720

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, темата съм я чел и ми беше доста полезна. Аз все пак подмених моите изгорели, с нажежаеми жички, тъй като не ми се занимаваше с преработка на диоди и фасунги.

Предполагам казваш на колегата, че няма да освети като хората, поради късата фасунга на T4.2?

Редактирано от rabbeat

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да точно,а и светлината на този диод, въпреки че е силна, е насочена и отвън на ринга-червената светлина за позицията на врътката, въобще не и стига светлина.

Видно е от снимките.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Високите фасунги се водят T4 Tall и у нас не ги намерих никъде. При китайците има два варианта с LED.

Това е единия - http://wardenjp.com/stores/neowedge.html,

 

neo42.jpg

 

а другия е с бял квадратен диод запоен на платка, като на снимките на колегата.

Редактирано от rabbeat
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офф: ....Не виждам да му слагате плюсчета на Емича...Той е цяла CRV енциклопедия....

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, 

 

Да питам запалката има ли осветление, че скоро подменях крушките по таблото и знам, че на пепелника има, но за запалката не погледнах ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, от месец не ми свети врътката за нивото на духането (лявата врътка) на црв-2 2006г. Много е неприятно, защото ставам по тъмно и нямам идея колко силно съм пуснал вентилатора. Днес свалих контролния панел, прочетох из форума за видовете крушки, Т3 за бутоните и Т4.2 за самите врътки и поръчах ЛЕД-ки, които очаквам утре да пристигнат. Т3 са къси, не като оригиналните, но Т4.2 ги намерих 18мм високи. Утре като пристигнат ще споделя мнение и снимки.

16431952424961765549215031967978.jpg

16431952831675012143931700915527.jpg

IMG_20220126_131027.jpg

IMG_20220126_131414.jpg

Редактирано от froluti
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едвам дочаках да се стъмни...

Резултата е повече от задоволителен!

IMG_20220127_195329.jpg

12лв. И малко винтчета. Интересното е, че крушките светваха поставени само по единия от двата възможни начина. А никъде, нито на старите, нито на новите нямаше индикация за плюс и минус.

 

IMG_20220127_100356.jpg

Редактирано от froluti
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старите са обикновени, както и да ги сложиш светят. LED-овете имат + и - обикновено не са маркирани, така че трябва да се пробват.

И моята я бях направил с LED, но не от този модел и след 1-2 месеца дадоха фира и си върнах обикновените.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите още светят, но са червени (трябваше да си взема от белите тогава) и са като цилиндър, плоски отгоре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 27.01.2022 г. at 19:56, froluti написа:

 

IMG_20220127_195329.jpg

12лв. 

IMG_20220127_100356.jpg

 

Доста добре ти се е получило. Хубавото в случая е, че тези диоди успяват да разпръснат светлината добре и да осветят и ринга (червената светлина) за позицията на врътката. 

От къде ги купи тези диодни крушки? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://led4auto.com/index.php?_route_=led-avto-lampi/led-lampi-avto-tablo

Това е сайта. А крушките са :

Т3 нормални 3бр.

Т4.2 18мм. 3бр.

П.П. забравих да спомена, че Т3 крушките имат нужда от малко запилване в жълтата си част, защото не влизат в платката. Аз ги шлайфнах леко със шкурка.

П.П2. Както споменахме по-горе, имат + и -, и светят само по единия начин.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за линка. 

Операцията съм я правил преди 7,  8 години,така че нещата са ми ясни (даже съм писал няколко пъти по въпроса).

За жалост,тогава не намерих такива широко разпръскващи светлината диоди и светлината от тези които сложих, е едвам забележима на външния ринг (червената точка, за положението).

Та ще поръчам и ще ги сменявам.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,освен тия 6 крушки на врътките за парното има и по едни,които осветяват малките бутончета в тях(АС например).Те какви са и лесно ли се сменят?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са само крушките, горните са за ринговете, долните за копчетата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с извадени и шестте крушки докато намеря нови и две от копчетата светят като са натиснати... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светлините при натиснато копче са светодиоди. Другите 6 крушки са за осветлението на панела. Като купих моята сложих каквито имаше в магазина - 12 V. След година изгоряха и си поръчах 14 волтови от викиват. Вече 4 години светят. Линковете ги има из темите, ще ги пусна пак.

Осветление около бутоните https://vikiwat.com/miniatyurna-lampa-14v-80ma-t1-1-4.html

Осветление на бутоните: https://vikiwat.com/miniatyurna-lampa-t1-14v-60ma-1.html

Подсветка на таблото: https://vikiwat.com/avto-lampa-miniatyurna-14v-1-26w.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, Plamen-CRV написа:

Светлините при натиснато копче са светодиоди.

Отдавна не съм разглобявал някоя от колите за подобно нещо, но на последните, на които съм го правил (акорд 7, сивик 6) не беше така. Светлината за натиснато копче си беше още една крушка, като тази за подсветката, но с цветна гумена обвивка. Ето за бърз пример снимка от сивик 10 форума, където ясно се вижда, че става въпрос за две крушки.

 

hondafogswitchpinout-jpg.38296

 

Все пак, не изключвам да има и изпълнения или бутони със светодиоди, както казваш ти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги!Ще поръчам още утре.Да питам само тоя светодиод какъв е и тази крушка за подсветка на табло за самото табло с километража ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За светодиодите не съм сигурен. Както колегата @Honda_Z е писал, може да са крушки. Моите светят и не съм ги гледал.

Тук дават само 6 крушки за смяна http://www.crvclub.ru/manuals/CR-V-2_manual_eng/manual_uk_shop/group_4r.htm#157812

 

преди 26 минути, Kamen_78 написа:

тази крушка за подсветка на табло за самото табло с километража ли е?

Да, за него са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таблото на километража на фейслифта 2005 и поспециално на дизела няма жива крушка, всичко е запоени на платката светодиоди.

На копчетата под таблото извън панела за климатика също са крушки.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не е по темата, но не намирам търсеното - да знаете някъде каталог/списък, на всички крушки по нашите коли?

Отидох на сайта на Осрам - незнайно защо дават крушки за амеркански модели, а там има разлика
намерих ей това - https://www.autobulbsdirect.co.uk/honda-cr-v-suv-2006-06.html и ми изглежда вярно (е , някои крушки ги бележат с някакви британски номера, но ги има и нормалните P21/5W  и т.н.)

Да знаете нещо по-добро?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...