Jump to content
jikencio

Смяна на талон в КАТ, когато колата има газова уредба

Recommended Posts

И аз чух за тази простотия, че трябва ако имаш газова да си сменяш талона но не виждам друг смисъл освен, че искат да ни оберат парите за жалост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-тъпото е, че вече чета по други форуми колеги, които са сменяли вече са минавали и канал, където гледали пак номер на двигател. Чуват се и добри идеи от рода да се се демонтират газовите уредби и с тях пред парламента! :ph34r:

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко момчета, тръбите на моята газова са в купето на колата и отвън нищо не се вижда :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствената реакция е тотално игнориране на поредния обир на народа.Ама нали "преклонена главица сабя не я сече"-българска поговорка от турско време!Следващата година ще въведат някой нов данък за газовите уредби, прегледа май струва по-скъпо,сигурно и като зареждаш с Е85който го бавят нарочно ще бъде с промяна на талона и т.н.Траеме си нали!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ИЗМЕНЕНИЕ В КОНСТРУКЦИЯТА НА РЕГИСТРИРАНИТЕ ПЪТНИ ПРЕВОЗНИ

СРЕДСТВА

Раздел I

Общи разпоредби

Чл. 3.

(1)

Изменение в конструкцията на ППС е:

1.всяка процедура по промяна в техническите данни на ППС, посочени в свидетелството му за

регистрация или в конструктивни или технически характеристики на ППС, които са за

ложени от

производителя по време на неговото производство или които са били одобрени по реда на наредбата;

2.добавянето на системи, компоненти, отделни технически възли и оборудване.

 

Добавянето дори на регулатор на горивото или air intake е изменение в конструкцията, нали!

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя кога ли ще приемат закон и за домашните ,готварски, газови бутилки.Да принудят баба ми да минава технически преглед и да и изкарат талон за да закьрпят бюджета на отдавна фалиралата ни дьржава.Колеги да вземем да си купим по една чугунена трьба и да ги почваме тия малоумници , че явно с добро няма да стане.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава тъпа държава!!! Април месец като си регистрирах колата, човека който ми сверява номера на рамата и двигателя ме пита имам ли газова уредба. Отговарям му, че имам ,тя се вижда, няма да го лъжа . Пита ме дали имам паспорт - показвам му го, и той ме пита дали да пише, че има газово. Казвам му да пише. Отивам след това при офицера и той ми иска големия талон от прегледа - там пише гориво бензин и изненада, ще ме спира от движение. Не можело в талона на колата да ми пише газ. Конструктивно изменение, комисия в Шумен и т.н.Отговарям му, че колата не струва толкова. Излезе човек. Извика човека от сверките, промени ми газ с бензин подписа се подпечата го и всичко беше наред.А сега за същото нещо, за което тогава щяха да ме спират от движение, ще ме карат пак да минавам през КАТ.Не ме е яд, за 20 те лева дето ще ги дам сега, но се ебават с народа. Април месец не може, сега е задължително. А тази наредба май споменаха по ТВ, че е от 2004 г. Явно пак искат да съберат по някой лев от хората, както беше със смяната на номерата. Почва да ми омръзва ад живея в АБСУРДИСТАН.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам в КАТ и ТИАТ да им пратим тази госпожа ....

 

Публикувано изображение/>Публикувано изображение/>Публикувано изображение/>

http://www.trud.bg/A...ticleId=1767947

 

По тема според в-к Монитор http://www.monitor.bg/article?id=408931

срещу 20 лева и смяна на талона в КАТ Ще ни впишат АГУ -то ?

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предлагам тоя дето го е предложил и тия дето са го гласували да им направим ефтаназия да се не мъчат горките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефтаназията е много хуманен начин да им се отблагодарим за тъпотиите , които са натворили.Как въобще ще се говори за промяна в конструкцията на автомобила ако сложиш газова?Тия са пълни дебили, които в ръце никога не са държали флекс - за да направят разлика кое наистина е промяна в конструкцията.Тъпата газова се слага с два ключа и една отверка, ква промяна кви 5лв?По тая логика като слагаме плейър в колата да слушаме музика също трябва да минаваме през КАТ, после като я махаме да ходим за да го отписват в талона......

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е тръгнало, и след смяна на шарнири ще трябва да ходим да пререгистрираме... Голямо малоумие е това с газовите, те и в КАТ не са много наясно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес нещо са казвали по новините, че тези които имат газови са в заварено положение и нямало срок. Обаче за тези, които решавали да слагат газова, трябвало да минат първо през КАТ и да сменят талона... Знае ли човек вече на кой да вярва. Да направят бензина 1.60 или 1.80 и още утре съм я изкубал :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, накрая ще издупча колектора отдолу и ще преместя дюзите и нека търсят газова...насраха се вече...Това ли е най-големия проблем в БГ в момента, май се чудят как да разсеят вниманието на хората...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес се пробвах да мина през КАТ София, и беше страшно. Незнам колко хора бяха заради газовите и колко по други въпроси, но явно ще стане пълна лудница с тази нерадба и ще трябва и добре да почакаме, за да си дадем 20-те левчета.... А пък друго си мисля - при положение, че вида гориво го пише само в големия талон, как другаря милиционер като ме спре, ще разбере дали съм си сменил талона или не съм... може би усложливо ще се разходи до вкъщи или ще трябва още един чаршаф да влача, барабар с граждански, прегледи и прочее бумаги... пък тия от КАТ... преди един месец си регистрирах колата, как никой не се обади за тая газ...

Редактирано от jaze

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живко, стане ли 1.6 бензина и 60ст газта ще си ходя с колата и до тоалента ебаси :Dhttp://fakti.bg/bulgaria/82385-nama-da-ima-sankciite-za-gazovite-uredbi Ново 20, са пък заварено положение. То си е логично де. Като се има в предвид, че и с евро сондите така стана... Единственото кофти е, че вече няма прегледи на газовите като хората. Има, но като не са задължителни не е добре. Има коли, служебни на газ. Има безотговорни хора- тях кой ще ги контролира? Повърхностната ръжда по бутилката не е страшна, страшното е, че няма контрол и ще стане някоя беля. Иначе има шокиращи монтажи. Щом моя майстор се хваща за главата, където и той самия монтира, но не узаконява... А и още нещо ми е любопитно- защо данъка на колата не зависи от вредните газове, които отделя ? Една добре настроена кола на газ е супер екологична, дори и да е на 15-25г ... ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

=====Една добре настроена кола на газ е супер екологична, дори и да е на 15-25г ... ?=====И аз това се чудя но явно няма да намерим смислен отговор ;)/>

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има логика да се намали данъкът на автомобили на алтернативно гориво и то не само на електричките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега гледах по тв7 представител на КАТ каза че наредбата важи само и единствено за новопоставени газови уредби.Старите били заварено положение и не подлежали на пререгистрация.Техническият преглед е достатъчен да си караме спокойно!П.С.Мисля че истерията е раздуха някой, първично, чел-недочел!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и още нещо ми е любопитно- защо данъка на колата не зависи от вредните газове, които отделя ? Една добре настроена кола на газ е супер екологична, дори и да е на 15-25г ... ?

Не само за колите на газ важи това. Една добре поддържана 20 годишна кола, може да е по-екологична от всеки втори фиат пунто който гори повече масло от бензин например.Крайно време е да плащаме според замърсяването, пък всеки да си прави сметка дали му понася на джоба конкретната кола или не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Български политик и логика...... Публикувано изображение

 

За тах има само една логика-да откраднат колкото може повече.

 

Които има усилвател и бас каса в колата, скоро пак ще си сменя талона.... Публикувано изображение

 

Лично на 02 март 2014 година ще дам предложение на правителството за тази смяна....така де , няма се кефите безплатно на музичката.... Публикувано изображениеПубликувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, ама завареното положение са тези които са монтирали до 02.03.2014 ли и имат ГТП с отразено в големия талон за ГТП в графа забележка че имат газова уредба? Щото тези които са монтирали преди 02.03 но не им е било време да отидат на ГТП и съответно същото не е отразено в големия талон от ГТП какво ще трябва да правят? Тях ще ги приемат ли после ГТП-тата за преглед или ще им искат протокол за качествен монтаж или смяна на големия талон? Там би следвало да гледат датата на монтажа на уредбата от паспорта.Отново има недомлъвки и според мен в момента тушират нещата предколедно. Да излезе накрая някой с достойнство и пагони или с костюм и да каже що е то заварено положение, че ми писна на.... :angry:/>/>

Редактирано от HondaExplorer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз също работя на ГТП в Русе и до сега не сме вземали за това, че МПС-то има газова, камо ли че и е бил първи преглед. Макар всеки пункт за ГТП сам да определя цената, някой просто решават да изкарат пари от цялата работа. :) До колкото разбрах снощи по новините са казали, че няма да има глоби за това, че не е отразено в големия талон за монтаж на газова. Само е препоръчително. Но не се знае какво ще измислят те само паника създават!

Редактирано от Izverg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми дано да продължите така, обаче в такъв случай наредбата ще се окаже излишна щото примерно аз си монтирам на 03.03 едно инжекционче и идвам при вас на преглед и им пикам на наредбата. Колега дръж ни в течение относно нововъведения при вас щото оттам ще излезе заека ако ще излиза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблеми, по принцип ако дойде кола без да има паспорт (сиреч регистрирана газова уредба) първо трябва да отиде да си я регистрира и чак след това да дойде при нас. Не съм сигурен дали го спазват всички. Едно време първо е трябвало да се мине газовата уредба на преглед при определените органи и чак след това за ГТП. Другото, което може би някои не знаят е, че след издаването на паспорт за регистрирана газова уредба, до 5 години от датата се проверява от ГТП. Вече над 5 год. отново се връщате при тези фирми, които монтират и регистрират газови уредби, за да се направи водно надуване и отново влиза в срок 5 год.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.

Аз не знам някой да прави т.нар. водно надуване под налягане !По принцип се казва без разрушителен контрол и се прави от Лицензирани Органи за Контрол - не е нито фирмата монтирала АГУ нито производителя. Т.е. тества се бутилката на определено налягане и задължително се прави ултра звук или рентгенов контрол на заваръчните шевове - абе изпитване както е преди да се продава като нова.Обаче за газови бутилки втора употреба не съм виждал някой да го прави това ?!Ако някой знае къде нека да каже ? Но не е редно монтажната фирма да го прави - защото не и влиза в работата да разбира от безразрушителнен контрол и да се харчизаапаратура и лицензиране, което не е никак евтино ! Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко излезе медиен бум, пад медиите подпалиха чергата на народа, кво чели кво чули кво не разбрали и вече гръмки заглавия "газовите незаконни" "256 000 лева глоба за незакона газови" и тем подобни, а днес това http://marica.bg/%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%BE-%D1%88%D0%BE%D1%84%D1%8C%D0%BE%D1%80%D0%B8!-%D0%BD%D1%8F%D0%BC%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D0%B3%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D1%83%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B1%D0%B8-news179282.html сиреч споко, щом ще правите протести нема да плащате хахахах. Хубуу де след като всичко се размина и сега ще спестя едни 20 лева + 20 за другата кола, къв акорд да си купя деба :blink:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работата стана като ония виц: То не било Компютри, а Компоти. И не сме ги изнасяли, а сме ги внасяли. :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Васко кеца пееше една песен- ".....а дали е така, кой ще ми каже ...." Публикувано изображение

 

Аз очаквам да да излезе след некои друг ден некъф тиквеник и да каже, че все пак требе се мине през банката..опс ...през КАТ... Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и още една статия: ЛИНКНякой, май се светна, че ще си забие много голям автогол с това.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубуу де след като всичко се размина и сега ще спестя едни 20 лева + 20 за другата кола, къв акорд да си купя деба :blink:/>/>

Славчо, не си вземай дизел, сега ще погнат и печките като видяха че при нас номера не минава. :D/> От цялата работа ще намажат газаджиите щото сега народа ще се юрне да газифицира до Март догодина, тъй че взимай бензин и му премести БРЦ-то от CR-V-вето. Редактирано от HondaExplorer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не местя, аз хонди не продавам хахахах, ще трупам там до де има място де да ги паркирам после почвам една връз друга :D Нали знаеш кое е единственото по хубаво нещо от една хонда - две хонди :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде сега всички с газови да отидем до близкия магазин и да си дадем 20те лева за в КАТ за какво, за уиски, водка или ракийка. После да се хванем и да се напием- няма да се сменяват по последни данни талоните. http://fakti.bg/bulgaria/82512-talonite-na-avtomobili-s-gazovi-uredbi-shte-se-smenat-periodichno

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако останат пари може да си хванем и танцьорки :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо може да отскочим в "Тарикати" :D/>Хем цигу -мигу :P/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 26.11.2013 г. at 13:50, atoma написа:

Ето и още една статия: ЛИНКНякой, май се светна, че ще си забие много голям автогол с това.......

Я, интересно защо това, което са решили тогава не го прилагат сега...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За моите коли поне си го прилагам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@5 GTT

И защо я изкопа тази тема, вместо да дадеш линк към нея в актуалната такава, както е според Правилата на Форума (т. 2.2.) :confused:

"2.2. Не „изравяйте“ стари теми  (по стари от 6 месеца) ако искате да добавите нещо към такава тема, пуснете нова и добавете линк към старата такава."

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...